Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Jarmoky

Jarmoky

Mesto Rimavská Sobota usporiada v roku 2018 nasledovné jarmoky a trhy :

Mesto Rimavská Sobota usporiada Vianočné trhy, ktoré budú prebiehať v dňoch 12. – 13. decembra 2018. Vianočné trhy sa budú konať len na Hlavnom námestí (aj občerstvenie). Povolenia na Vianočné trhy sa budú vydávať na MsÚ, Svätoplukova 5 v Rimavskej Sobote od 29.11.2018. Všetky potrebné informácie možno získať osobne na MsÚ, odbore rozvoja mesta, Svätoplukova 5 v Rimavskej Sobote, alebo na tel. č. 047/5604685, 5604665, 5604613, 5631139.

Podmienky predaja :

   Poplatky za predajné miesta sú v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Rimavská Sobota č. 133/2015 nasledovné :

-za predajné stánky 4 €/m2/deň /obuv, textil, hračky, cukrovinky, rozličný tovar/

/dĺžka miesta je podľa požiadavky, po šírke sa počítajú 2m/

-za motorové vozidlo pristavené pri stánku 3,30 €/auto/deň

- za predaj ľudovoumeleckých predmetov 2 €/m2/deň - v prípade predaja ľudovoumeleckých predmetov vlastnej výroby spojeného s predvádzaním výroby priamo na mieste predaja, môže usporiadateľ vrátiť predávajúcemu celý poplatok príp. časť vyrúbeného poplatku.
Poplatok za predajné miesto na občerstvenie predstavuje 44 €/ deň za jedno miesto. Jedná sa o parkovací box o rozmeroch cca 2,4 x 5 m. Poplatok za miesto Vám bude vypočítaný na základe telefonického dohovoru. Povolenie sa vydáva na 2 dni, s výnimkou požiadavky predaja len na druhý deň.

V prípade požiadavky na zapojenie el.energie, za odobratú elektrickú energiu sa počíta suma 5 €/deň. Za odvoz smetí za predajné miesto je suma 0,85 €/deň. Odsúhlasený poplatok je potrebné uhradiť, prevodom, priamym vkladom alebo poštovou poukážkou na účet mesta a odfaxovať doklad o úhrade na faxové číslo 047/5604679 (príp. oscanovať a poslať na e-mailovú adresu eduard.lesko@rimavskasobota.sk ). Následne bude pridelené miesto a vystavené povolenie na predaj, ktoré je možné prevziať si na Mestskom úrade – odbore rozvoja mesta, najneskôr v deň uskutočnenia predaja do 9.00 hod. Pri kontrole je potrebné preukázať sa týmto povolením a dokladom o zaplatení. V prípade zistenia väčšieho záberu plochy ako za ktorú bolo zaplatené, bude za záber naviac vyrubený poplatok vo výške dvojnásobku horeuvedenej sadzby a zároveň môže byť uložená pokuta. Predávajúcemu, ktorý závažným spôsobom poruší pravidlá predaja na Jarmoku,  môže byť odobraté povolenie na predaj. 

Vydanie povolenia na predaj a záber verejného priestranstva je podmienené zaplatením dane za užívanie verejného priestranstva. Predávajúci môže zabrať len pridelené miesto podľa povolenia. Nie je možné vymieňať si miesta medzi sebou bez písomného potvrdenia Mestského úradu v Rimavskej Sobote. Predávajúci nesmie z bezpečnostných dôvodov /zásah hasičov a zdravotnej záchrannej služby/ v žiadnom prípade zabrať miesto určené na prejazd áut a na pohyb nakupujúcich.


Vážení občania a predávajúci, tešíme sa na Vašu účasť !


 

dnes je: 19.11.2018

meniny má: Alžbeta

  • Nedeľa6-2graphic-icon
  • Pondelok5-2graphic-icon
  • Utorok71graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka