Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Kúpele Číž

Kúpele Číž

Prídte liečiť svoje telo do jedinečných jódo-brómových kúpeľov Číž. Pokojná atmosféra lesoparku je balzam pre uponáhľaný svet. A nezabudnite, svetje najkrajší z koňského chrbta. www.hippoterapia.sk

budova Kúpele Čížpark pri kúpeľoch Číž

Kúpele Číž sa nachádzajú na južnom okraji stredného Slovenska pri maďarských hraniciach. Ležia v rovinatom kraji, v povodí rieky Rimavy, v nadmorskej výške 174 m n.m. Sú to jedny z menších slovenských žriedlových kúpeľov, ktoré ale návštevníkom ponúkajú liečivé účinky vzácne sa vyskytujúcej jódovej minerálnej vody, ktorá pozitívne pôsobí na cievne ochorenia a choroby pohybového ústrojenstva. Kúpele obklopené parkom sa nachádzajú v obci rovnakého mena. Širšie okolie kúpeľov je rovinaté, mierne zvlnené pahorkami.
      
Prírodné liečivé zdroje

Okolie Číža je bohaté na jódovo-brómové minerálne vody. Základným liečebným prostriedkom v kúpeľoch Číž sú pramene prírodnej liečivej, chloridovej, sodnej, jódovej, železnatej, studenej hypotonickej minerálnej vody so zvýšeným obsahom brómu. Hlavný prameň Hygiea sa používa na pitné kúry, obsahuje 13,63 g minerálnych látok v litri vody. Obsah jódu je 26,9 mg. Ďalšie dva minerálne pramene Neptun a Themis majú podobné chemické zloženie s vysokým obsahom jódu. Po potrebnom temperovaní sa používajú na prípravu liečivých kúpeľov.

Ďalším prírodným liečivým prostriedkom je farmakodynamický účinná bioklíma v rovinatom kraji s dostatkom slnečného žiarenia. Vďaka počtu hodín ročného slnečného svitu zaraďujeme Číž na prvé miesto medzi slovenskými kúpeľmi. Podnebie kúpeľov predurčuje poloha v teplej nížine južného Slovenska. Kúpele patria do klimato-terapeutickej oblasti so sedatívnou, utišujúcou klímou.
 

Indikované choroby

 Liečebné pobyty sú zamerané na liečbu týchto chorôb:
Choroby pohybového ústrojenstva - najmä následné stavy po infekčných artritídach, koxartrózy, nezápalové ochorenia kĺbov a chrbtice, osteoporózy, mimokĺbové formy reumatizmu – bolestivé stavy šliach, šľachových úponov, svalov a väziva, chronické zápaly kostí.

Choroby, ktoré vznikli na podklade aterosklerózy - uzáver tepien na dolných končatinách, ateroskleróza mozgových ciev bez vážnejších psychických zmien. V Číži sa liečia dospelí aj detskí pacienti.

Metódy liečby
Jódová minerálna voda, prihriata na predpísanú teplotu, sa podáva vo vaňových kúpeľoch. Vlastná kúpeľná liečba a pitné kúry sa vhodne dopĺňajú vodoliečebnými a elektroliečebnými procedúrami. Komplex kúpeľnej liečby ďalej tvorí liečba pohybom – kineziterapia – medikamentózna liečba, rehabilitácia (individuálne a skupinové liečebné cvičenia na suchu alebo v bazéne, joga, antigravitačná relaxácia), parafínové a rašelinové zábaly, hipoterapia a tiež zásady diétneho stravovacieho systému a všestranná starostlivosť.

Doplnkové služby
Kúpele ponúkajú hosťom aj rôzne športové vyžitie: minigolf, tenis, fitnes, stolný tenis, volejbal, nohejbal, basketbal, telocvičňu alebo aj jazdy na koni. Odporúčame prechádzky v parku, návštevu kúpeľnej galérie alebo knižnice. Okolie je vhodné na cykloturistiku.

Kontakt
Prírodné jódové kúpele Číž a.s.
980 43 Číž
Tel.: +421 47 55 93 133-4, +421 47 55 93 681-2
Fax: +421 47 55 91 121

E-mail: kupeleciz@kupeleciz.skinfo@kupeleciz.sk
Web: www.kupeleciz.sk


 

Na margo uplynulých dní - Strašenie s rasizmom

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, priši

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka