Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Výstava predstaví najkrajšie kŕmidlaVytlačiť
 

15. novembra 2018 o 13.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote uskutoční vernisáž deviateho ročníka výstavy „Najkrajšie kŕmidlo“.

Výstava predstaví kŕmidlá, ktoré vyrobili žiaci druhého stupňa základných škôl a zodpovedajúcich ročníkov osemročných gymnázií v rámci rovnomennej súťaže. Výstava potrvá do 15. decembra 2018.

„Najkrajšie kŕmidlo“ je názov súťaže a výstavy, ktoré Gemersko-malohontské múzeum pravidelne usporadúva od roku 2006. Cieľom je prehĺbiť vzťah medzi múzeom a školami a upriamiť pozornosť detí na prírodu, zvlášť vtáky, ktoré sú v zimnom období odkázané na pomoc ľudí. Úlohou žiakov je vyrobiť funkčné kŕmidlo, vlastnoručne alebo za pomoci rodičov, pedagógov i kamarátov, z najrôznejších materiálov, ako prírodných (napr. z dreva, kokosových orechov, šúpolia), tak aj umelých (napr. z plastových fliaš). Súťaže sa zúčastní približne 40 žiakov z 8 škôl z okresov Rimavská Sobota, Revúca a Poltár. Všetky kŕmidlá budú súčasťou výstavy s názvom Najkrajšie kŕmidlo. Súčasťou otvorenia výstavy bude aj slávnostné vyhodnotenie súťaže a odmenenie zhotoviteľov najkrajších kŕmidiel.

Výstava je realizovaná s finančnou podporou BBSK.

Zdroj: RNDr. Monika Gálffyová, biologička GMM

najkrajšie kŕmidlo.jpg


 
 

V kine premietnu Grincha či krimitriler Dievča v pavúčej sieti Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

 

8. 9.nov.         Dievča v pavúčej sieti  /The Girl in the Spider's Web/

(št.pi.)

 dievča v pavúčej sieti.jpgLisbeth Salanderová, kultová hlavná postava úspešnej knižnej série Milénium Stiega Larssona sa vracia na plátna v adaptácii krimi bestselleru Dievča v pavúčej sieti. Drsná bojovníčka za spravodlivosť musí tentokrát zastaviť nebezpečnú teroristickú skupinu zvanú Pavúci. V temnom thrilleri sa Lisbeth spolu s novinárom Mikaelom Blomkvistom zamotáva do siete plnej klamstiev, kyber zločincov a korupcie. Jej najväčším súperom však bude vlastná minulosť... (Itafilm)

Krimi/ Thriller/ Dráma USA

Réžia: Fede Alvarez

Hrajú: Claire Foy, Sylvia Hoeks, Claes Bang ,Sverrir Gudnason, Stephen Merchant

Uvádza: Itafilm, 111.min. MN. titulky, vstup: 5€

Začiatok  predstavení o 18:00 hod.

Trailer

dievča.jpeg

8. 9. nov.        Hunter Killer: Neviditeľný zabijak    / Hunter Killer/

(št.pi.) 

 hunter.jpgNový akčný triler s hviezdnym hereckým obsadením v podaní Gerarda Butlera a Garyho Oldmana prináša dávku poriadnej akcie, počas ktorej netestované americké kapitánske tímy ponoriek s U.S. Navy Seals musia zachrániť ruského prezidenta, ktorý bol unesený. (Bontonfilm SK)

Akčný / Thriller USA

Réžia: Donovan Marsh

Hrajú: Gerard Butler, Gary Oldman, Linda Cardellini, Ryan McPartlin, Common
Uvádza: Bontonfilm,  121 min. MN, titulky vstup: 5€

Začiatok  predstavení o 20:00 hod.

Trailer

hunter1.png

10. až.12.nov          Ten, kto ťa miloval

(so.až.po)

 ten-kto-ta-miloval.jpgKomediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť po správnosti kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe, keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja neumrel pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík.

O mŕtvych len v dobrom, ale na zosnulého Kalinu začínajú na povrch vyplávať minimálne podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke, Vande, sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. Predsa nemôže uveriť tomu, že by jej bol jej milovaný manžel neverný s policajnou konfidentkou Irenou, akokoľvek tomu nasvedčujú najrôznejšie nájdené dokumenty. Ako dlho? A ako mohla byť taká slepá? V snahe dozvedieť sa pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tým kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s ich babičkou a jedného v živote nepraktického, praktického doktora... (Continental film)

Komédia/ Rodinný/ Krimi Česko

Réžia: Jan Pachl

Hrajú: Hynek Čermák, Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Soňa Norisová,

Uvádza: Continental Film, 90 min.MP. vstup: 5€

Začiatok predstavení o 19:00 hod.,   v pondelok o 18:00 hod.     

Trailer

ten kto ťa miloval.jpg

10. 11. nov.          GRINCH

(so.ne.)

 grinch_poster.jpgNa svete sa prekvapivo nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Domy sú obsypané svetlami, koledy znejú na každom kroku, deti si pripravujú zoznamy darčekov, vo vzduchu voňajú koláče a to všetko pôsobí na Grincha ako červené súkno na býka. A keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát opulentnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Stačí nájsť sane, vhodné stádo sobov, nasadiť si falošné fúzy a predbehnúť toho deduška, ktorý nosí darčeky komínom.

Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o nejaký výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život. (CinemArt)

Animovaný / Rodinný USA 

Réžia: Yarrow Cheney

V Slovenskom znení: Ján Koleník, Juraj Kemka, Táňa Pauhofová,

Uvádza: CinemArt, 86 min.MP. dabing vstup: 5€

Začiatok predstavení o  17:00 hod.

Trailer

grinch.jpg

12. nov.          Climax          Filmová prehliadka: Projekt 100

(po.)

 Climax_poster_web.jpgJeden z najkontroverznejších režisérov súčasnosti v jeho najnovšej snímke sleduje skupinu dvadsiatich tanečníkov, ktorých čaká trojdňové skúšanie v starej škole uprostred lesa. Tu urobia jednu poslednú párty s veľkou misou sangrie. Atmosféra rýchlo naberá na obrátkach, zjavne sú omámení drogami, hoci nevedia kto alebo kedy im drogy dal. Netreba veľa a ich stav vyvrcholí neurózami a psychózami, ktoré len znásobuje elektrizujúci rytmus hudby. Kým niektorí z nich sa vznášajú, iní prepadajú do pekiel… (ASFK)

Dráma /muzikál Francúzsko  

Réžia: Gaspar Noé

Hrajú: Sofia Boutella, Roman Guillermic, ...

Uvádza: ASFK, 95 min. MN do 18r. dabing, vstup: 4€

Začiatok  predstavení o 20:00 hod.

Trailer

climax1.jpg


 
 

Vianočná burza nápadov a lásky Vytlačiť
 

Blíži sa naše obľúbené podujatie, ktoré každoročne organizujeme v priestoroch DK - Vianočná burza nápadov a lásky:-) Opäť hľadáme šikovných ľudí, ktorí niečo krásne vyrábajú: ručná práca, vianočné ozdoby, domáce dobrôtky, prírodné produkty, zdravá strava a pod. a mali by záujem prezentovať sa a ponúknuť svoje poctivé výrobky na VIANOČNEJ BURZE NÁPADOV a LÁSKY v Dome kultúry, ktorú organizujeme v piatok 7. 12. 2018 popoludní od 13.00 hod. pre všetkých ľudí dobrej vôle. Každú polhodinu bude vystúpenie: účinkujú folklórne súbory, spevácke zbory a iné kolektívy. Súčasťou bude aj bazár nepotrebných vecí, kníh, hračiek, oblečenia, čohokoľvek, čo bude možné priniesť a vymeniť za niečo iné. Zvyšné veci budú odovzdané v Krízovom centre a Detských domovoch. Podrobnosti telefonicky na čísle 56 21550, alebo mailom msksrs@rsnet.sk

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote

vianočná burza.jpg


 
 

PREßBURGER KLEZMER BANDVytlačiť
 

Pozývame Vás v piatok 16. 11.o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na koncert jedinečného bratislavského hudobného zoskupenia PREßBURGER KLEZMER BAND, ktoré sa inšpiruje emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer. Koncert je súčasťou podujatia „Rimavská Sobota – mesto tolerancie štyroch etník, ktoré organizuje miestna Židovská náboženská obec s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Vstupné: 5€ / 3€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek v MsKS.

PREßBURGER KLEZMER BAND
si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa. Vystúpenia kapely prinášajú podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch. Vyjadrujú aj strhujúcu emotívnosť a tanečnosť klezmerovej hudby. PREßBURGER KLEZMER BAND má na konte niekoľko albumov a mnoho úspešných spoluprác na filmových, divadelných a iných projektoch.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote

pkb-malý.jpg


 
 

Predmetom mesiaca je bronzový závesokVytlačiť
 

Počas mesiaca november bude v priestoroch Gemersko-malohontského múzea (GMM) v Rimavskej Sobote vystavený unikátny zbierkový predmet – bronzový závesok, označovaný ako bronzový závesok typu Včelince – Nagyhángos.

Závesok bol súčasťou veľkého depotu (pokladu) bronzových predmetov, ktorý pozostával až 177 kusov. Depot bol objavený v roku 1907 vo Včelinciach, na pozemku Bélu Szilárdyho, v polohe Lászlófala a  pre Gemersko-malohontské múzeum ho zachránil včelinský notár Rafael Osváth. Depot pochádza zo začiatku strednej doby bronzovej (1500 – 1450 pred Kristom), patrí do horizontu tzv. kosziderských depotov. Je predstaviteľom vyspelého severokarpatského bronziarstva. V priestoroch múzea bude vystavený do 30. novembra 2018.

Samotný závesok je tvorený stredovým plochým kotúčom, na ktorom je umiestnený plastický vystupujúci rovnoramenný kríž. Na plochý kotúč nasadajú dva výčnelky v podobe rohov v adoračnom geste. Tretí roh  sa nezachoval.

Z ostrova Kréta, z minojského pohrebiska, pri lokalite Mochlos pochádza mramorové pečatidlo, na ktorom je schematicky znázornená ľudská tvár s dvomi rohmi a tyčinkou falického tvaru, ako aj a s rukami v adoračnom geste. Na pečatidle je zobrazená nadprirodzená bytosť, pravdepodobne  démon alebo škriatok. Rohaté závesky typu   Včelince – Nagyhángos sú pečatidlu z Mochlosu veľmi podobné, sú však schematicky znázornené. Môžeme teda predpokladať, že výrobca závesku zo Včeliniec poznal ich minojskú predlohu. Transformoval ju však podľa svojich schopností a v súlade s karpatským kultom doby bronzovej.

Rohatý závesok  typu Včelince - Nagyhángos má unikátne postavenie európskeho významu, nakoľko bol vyhotovený podľa východostredomorských predlôh a je aj dokladom kontaktov Karpatskej kotliny, ako aj samotného Gemera v dobe bronzovej s vyspelou minojskou civilizáciou. 

V súčasnosti sú v celej Karpatskej kotline okrem včelinského závesku známe len tri ďalšie takéto závesky. Dva pochádzajú z územia Maďarska (objavené boli na lokalitách Oszlár a Nagyhangos – Kölesd) a ďalší závesok bol objavený na rakúskom pohrebisku na lokalite  Neumarkt an der Ybs.

Závesok bol pre svoju unikátnosť zvolený ako logo XII. Svetového kongresu vied prehistorických a protohistorických, ktorý sa uskutočnil v roku 1991 v Bratislave.

Nakoľko závesok zo Včeliniec je unikátny a mimoriadny zbierkový predmet, v mesiaci november bude v priestoroch múzea realizovaná prednáška a beseda o bronzovom závesku zo Včeliniec  s významným  slovenským archeológom a popredným európskym odborníkom na dobu bronzovú – Dr. h. c. prof. PhDr. Václavom Furmánkom, DrSc., z Archeologického ústavu SAV v Nitre.

Zdroj: PhDr. Alexander Botoš, archeológ GMM    

bronzovy zavesok.JPG                                                 


 
 

Rimavská Sobota - mesto tolerancieVytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote Vás pozýva na celodenné podujatie venované Medzinárodnému dňu tolerancie s názvom Rimavská Sobota – mesto tolerancie – מססטו סובלנות, ktoré organizuje Židovská náboženská obec v spolupráci s MsKS  a Knižnicou M. Hrebendu v piatok 16. 11. 2018. Počas dňa môžete navštíviť besedu o knihe Lili Kertész Všetko pohltili plamene, prednášky Rimavská Sobota na starých pohľadniciach a Extrémizmus a intolerancia, prehliadku židovského cintorína, …besedu so spisovateľom Michalom Hvoreckým a koncert známej kapely Pressburger Klezmer Band. Všetky podujatia sú sprístupnené verejnosti zdarma, lístky na koncert v hodnote 5€ si môžete zakúpiť v MsKS. Podujatie finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

tolerancia-plagát-malý.jpg

PROGRAM
9.00 hod. / veľká zasadačka DK Rim.Sobota (vchod A)
Lili Kertész: Všetko pohltili plamene
Beseda s prekladateľkou knihy, MVDr.  Annou Tömösváryovou

10.00 hod. / Bábková sála DK Rim.Sobota (Vchod E)
Rimavská Sobota na starých pohľadniciach
Prednášajúci: Ing.arch. František Tepper

11.00 hod. / Klubovňa č. 4 (vchod E)
Extrémizmus  a intolerancia
Prednášajúci: Michal Hvorecký

14.00 hod.
Prehliadka židovského cintorína
Sprievodné slovo: MUDr. Dušan Rybár

17.00 hod. / Knižnica Mateja Hrebendu
Beseda so spisovateľom Michalom Hvoreckým

19.00 hod. / divadelná sála DK Rim.Sobota
Pressburger Klezmer Band – koncert pre verejnosť
Vstupné: 5 €

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaníVytlačiť
 

Tretí októbrový víkend sa v Krytej plavárni v Rimavskej Sobote  uskutočnili plavecké preteky  -   jesenné Majstrovstvá  stredoslovenskej oblasti v športovom plávaní . Preteky boli usporiadané pre najvyššiu kategóriu – starších žiakov, juniorov a seniorov . Zúčastnilo sa ich 227 plavcov zo 16 plaveckých klubov stredného Slovenska. Rimavskú Sobotu a Plavecký klub Rimavská Sobota reprezentovali  8 pretekári,  ktorí sa pričinili o to, že 17 medailí ostalo doma.  Dobrú formu pred koncoročnými majstrovstvami Slovenska potvrdila  Sofia Klementová,   ktorá si vyplávala 3 zlaté a 2 strieborné medaily, Kristína Repková získala 1 zlatú , 2 strieborné a 2 bronzové medaily, Marek Tengler si vyplával 2 strieborné medaily a Martin Tengler 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.  

Športovú formu pred majstrovstvami Slovenska si plavci ešte doladia na pretekoch v Humennom, poľskom Tychy a vo finále Banskobystrického pohára , ktoré sa uskutoční 10.11.2018 u nás v Rimavskej Sobote .

Ing. Ladislav Klement,

Plavecký klub PKRS

plávanie.jpgplávanie1.jpgplávanie2.jpgplávanie4.jpg


 
 

V zápase so Sabinovom rozhodla o našom víťazstve výborná prvá tretinaVytlačiť
 

V sobotu 27. októbra sa muži HKM Rimavská Sobota vrátili po dvoch zápasoch na domáci ľad. Na ihriskách súperov sa im podarilo z dvoch zápasov získať tri body. Najprv prekazili úspešné otvorenie zimného štadióna v Kežmarku, keď zdolali domáci MHK 4:7.  Týždeň nato sa predstavili v Trebišove, kde obe mužstvá podali perfektný výkon, no šťastnejší boli domáci, ktorí vyhrali 2:0.

hokej2.jpg

V zápase so Sabinovom chýbali našim chlapcom dve veľké opory Denis Moroz a Rastislav Matúška. V našom tíme sa však ocitol nový útočník. Už v Trebišove nastúpil mladý Martin Novotný, ktorý pôsobí v prvoligovom Prešove.

hokej.jpg

Od úvodu sa hral rýchly a živý hokej. Lepší vstup však zaznamenali domáci. Už v 22. sekunde prekvapil strelou z vrcholu kruhov brankára hostí Filipiak. Následne sa hra prelínala z jednej strany na druhú a oba tímy zaznamenali niekoľko šancí. V 8. minúte hrali domáci presilovku. Počas nej si vypracovali niekoľko šancí, no veľkú zahodil po jej skončení Dmitriev, keď nastrelil len hornú žrď. Po pár sekundách zvýšil na 2:0 Škantár, keď od modrej nahodil padáčikom na bránu a puk padol do brány. O minútu neskôr strelou spomedzi kruhov skóroval Zorvan. V druhej tretine už nastolené tempo opadlo. Najmä domáci pôsobili zaspatým dojmom, čo hostia hneď v úvode využili. Najskôr predviedol parádny zákrok Križan, no následne už bolo zakončenie Paulovského nad jeho sily. V úvode hrali domáci oslabenie o dvoch hráčov, ktoré ustáli a boli odmenený presilovkou. Počas nej si vybojovali niekoľko šancí, no neskórovali. Naopak, nepostrážili si vylúčeného hráča, ktorý po skončení trestu zvýšil na 3:2. Tretia tretina už žiadne góly nepriniesla. Prvá tretina priniesla naozaj krásny hokej pre divákov, no ostatné dve už boli nemastné-neslané.

HKM Rimavská Sobota - HK Sabinov 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Góly: 1. Filipiak Peter; 11. Škantár Jakub; 12. Zorvan Ivan - 23. Paulovský Marcel; 29. Goffa Anton
Strely: 40:24

Vylúčenia: 3:4 na 2 min

Presilovky: 0:0

Oslabenia: 0:0

Rozhodcovia: Rojík - Kurčík, Šebeň

Diváci: 295

hokej1.jpg

HKM Rimavská Sobota sa po výhre nad Sabinovom nachádzal na prvej priečke tabuľky s jednobodovým náskokom pred HK Bardejov. Minulú sobotu cestovali hokejisti HKM Rim. Sobota k zahraničnému účastníkovi druhej ligy do Sanoku,  v ktorého tíme  pôsobí dlhodobý hráč Košíc Peter Bartoš. Na domácom ľade sa naši hokejisti opäť predstavia v sobotu 10. novembra tradične o 17:00 hod. proti Gelnici.

Na záver by sme sa chceli poďakovať našim fanúšikom, že chodia na domáce zápasy a podporujú našich chlapcov. Je to pre nás veľkým potešením, keď na štadióne panuje búrlivá atmosféra, o ktorú sa starajú naši perfektní fanúšikovia. Trochu nás však mrzí, že používate pyrotechniku, ako tomu bolo aj na uplynulom zápase. Zimný štadión je uzavretý priestor, kde je používanie zábavnej pyrotechniky zakázané a trestné. Dym, ktorý dymovnice spôsobujú, ochromí vždy fungovanie zimného štadiónu na niekoľko hodín. Je to veľmi náročné vyvetrať a po zápase nastupujú ešte hokejové partie, pre ktoré je problémom hrať v takomto prostredí. Na druhej strane tým môžete poškodiť aj náš klub. Rozhodca v takomto prípade môže ukončiť zápas a kontumovať ho v náš neprospech a SZĽH napáliť riadne vysokú pokutu. A toto určite nikto z nás nechce. Preto by sme vás chceli poprosiť, aby ste pyrotechniku viac na štadióne nepoužívali. Veď na žiadnom inom hokejovom zápase aj vo vyšších ligách pyrotechniku nevidíme. Za bezpečné a slušné fandenie vám budeme vždy vďační. 

Zdroj: Marek Hanzel,  HKM RS


 
 

Džudisti Lokomotívy v Kolárove Vytlačiť
 

13.októbra cestovali džudisti Lokomotívy na západ republiky do Kolárova, kde sa konala Medzinárodná Veľká cena mesta. V Kolárove sa zišlo spolu 265 pretekárov z troch krajín.

 V silnej konkurencii zahraničných pretekárov z Čiech a Maďarska sa nestratili ani rimavskosobotskí džudisti, ktorí tu bojovali -  Lukáš Koóš a  Robert Balo. Obaja priniesli domov cenné medaily a vzorne reprezentovali oddiel, mesto Rimavská Sobota a aj seba samých.

Lukáš Kóoš vo váhe do 66 kg starších žiakov zvíťazil vo svojej kategórii a získal zlatú medailu. Robert Balog vo váhe do 73 kg starších žiakov dosiahol strieborné druhé miesto

Výbor Lokomotívy Judo RS ďakuje obom džudistom za vzorné reprezentovanie nielen oddielu, ale aj mesta Rimavská Sobota a  Základnej školy Š.M. Daxnera, ktorú  navštevujú. V Kolárove ich  sprevádzal  tréner Antal.

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo RS ďakujeme Mestu Rimavská Sobota, firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer, Kvety Henrieta Mišuráková, a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

Ľubomír Antal,

predseda  Lok. judo RS

sprava Koóš 1. miesto - Balog 2. miesto.jpg

zľava:  Balog 2. miesto, Koóš 1. miesto 


 
 

Lukostrelci na finále Stredoslovenského poháraVytlačiť
 

29. septembra bolo v Balážských Ďarmotách zorganizované posledné kolo lukostreleckej súťaže „STREDOSLOVENSKÉHO POHÁRA“, na ktorom sa zúčastnili lukostrelci zo Slovenska aj Maďarska. 

V príjemnom rannom  počasí sa o 10:00 hod. skupiny rozdelili a vyšli na náročne priprvenú trať s 19+1 3D cieľmi, aby súťažiaci mohli na záver zabojovať o posledné body potrebné na celkové víťazstvo. Lukostrelci počas piatich kôl zbierali body, aby sa im v závere spočítali tri najlepšie výsledky. Po spočítaní bodov nasledovalo vyhlásenie výsledkov 6. kola  a vyhlásenie najlepších strelcov „STREDOSLOVENSKÉHO POHÁRA“ za rok 2018.        

V poslednom kole získali rimavskosobotskí lukostrelci  nasledovné umiestnenia:

Stella Nagyferencz – HU deti – 1. miesto

Laura Hegedűs Antalová - HU kadet - 1. miesto

Tibor Lévay – HU veterán – 1.miesto

Ladislav Nagyferencz – Senior – 2. miesto

Daniel Beník – HU veterán – 3. miesto

Gergely Dancs -  PBHB mužy – 9. miesto

V celoročnom vyhodnotení „STREDOSLOVENSKÉHO POHÁRA“ za rok 2018 získali krásne umiestnenia:

Stella Nagyferencz – HU deti – 1. miesto

Tibor Lévay – HU veterán – 1.miesto

Márti Dávid – PBHB veterán – 1.miesto

Ladislav Nagyferencz – Senior – 2. miesto

Michal Feledy – HU senior – 3. miesto

Ďakujeme sponzorom: Mestský úradu Rimavská Sobota, VERCAJCH centrum –Zvolen, GOBAKO – Košice, Rado Ceglédy, Béla Majerčík a AGROSOLUM.

Tibor Lévay, LK Bašta

SSP_6_20180930_094105.jpg

SSP_6_20180930_133502.jpg

SSP_6_20180930_133935.jpgSSP_6_20180930_141837.jpgSSP_6_20180930_142016.jpg


 
 

Natálka Gažiová nesklamala, získala zlato a bronzVytlačiť
 

V septembri sa naša staršia žiačka Natália Gažiová zúčastnila dvoch medzinárodných  turnajov v Českej republike a v  Maďarsku. 16. septembra reprezentovala náš oddiel v Brne na 27. ročníku MT Brno CUP OPEN, na ktorom za zúčastnilo 1196 džudistov z 15 krajín . V kategórii U15 (staršie žiačky)  do 40 kg Natálka vyhrala všetky štyri zápasy pred časovým limitom s hodnotením  ipon. Nezaváhala ani vo finále, kde nedala žiadnu šancu  trojnásobnej majsterke Čiech. Zlaté 1. miesto si zaslúžila.

Nasledujúci  víkend sa  konal silne obsadený medzinárodný  turnaj v maďarskom Pakši,  kde len v kategórii starších žiakov a žiačok sa nominovalo viac ako 500 džudistov z 8 krajín Európy. Natálka nastupovala v kategórii U 15 / staršie žiačky / do 40 kg.

Prvý zápas síce prehrala s reprezentantkou Maďarska, no potom už svoje ďalšie zápasy vo veľmi ťažkých súbojoch zvládla, keď postupne vyhrala nad Srbkou i  Maďarkou a v súboji o tretie miesto porazila ďalšiu srbskú reprezentantku a  získala tretie miesto. Turnajov sa zúčastnili  štáty EÚ  - Ukrajina, Litva, Poľsko ,Česko, Rumunsko, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko.

Touto cestou by som sa chcel poďakovať Natálke v mene výboru Lokomotívy judo Rimavská Sobota za vzornú reprezentáciu oddielu, mesta Rimavská Sobota a aj v mene všetkých sponzorov, ktorí podporujú náš oddiel. Na súťaži ju sprevádzali tréneri Gaži a Babicová.

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo RS ďakujeme firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer, Kvety Henrieta Mišuráková, a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

3. m - druhá s prava Gažiová - Pakš.jpgBrno 2018 - 1. miesto Natália Gažiová.jpg

Ľubomír Antal,

predseda- Lokomotíva judo Rimavská Sobota

 


 
 

dnes je: 12.11.2018

meniny má: Svätopluk

  • Pondelok132graphic-icon
  • Utorok143graphic-icon
  • Streda13-1graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka