Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Nocľaháreň

Nocľaháreň

Nocľaháreň mesta Rimavská Sobota sídli na Hviezdoslavovej ulici č. 451/30 a č. 452/32. Kapacita zariadenia je 17 lôžok pre osamelých občanov (13 miest muži, 4 miesta ženy). Prevádzkuje sa sezónne v zimných mesiacoch denne v čase od 19.00 hod. do 07.00 hod..
Komu je zariadenie určené ?
• fyzickým osobám, ktoré nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb a ktoré nemajú zabezpečené ubytovanie alebo nemôžu doterajšie bývanie užívať.
Aké služby poskytujeme ?
• ubytovanie poskytnutím prístrešia na účel prenocovania,
• sociálne poradenstvo.
Aké podmienky utvárame?
• podmienky na vykonávanie nevyhnutnej základnej osobnej hygieny,
• podmienky na prípravu nenáročných jedál.
Podmienky pre poskytnutie služby:
• podanie písomnej žiadosti s prílohami na oddelení sociálnych vecí MsÚ,
• v prípade schválenia žiadosti vedúca nocľahárne vypíše evidenčný list klienta a vystaví „Potvrdenie o poskytnutí prístrešia na účel prenocovania v Nocľahárni mesta Rimavská Sobota“, ktorým sa klient preukáže pri ubytovaní,
• klient/ka pri ubytovaní vopred zaplatí stanovený poplatok schválený v cenníku úhrad za poskytované služby v nocľahárni.
Cenník úhrad za poskytované služby v nocľahárni:
Výška úhrady za poskytované služby v nocľahárni je stanovená v zmysle VZN mesta Rimavská Sobota č. 105/2010:

a) prenocovanie a vykonanie osobnej hygieny (sprcha) poplatok 0,50 €/noc pre jednu fyzickú osobu, ktorá sa nachádza v hmotnej núdzi s trvalým pobytom v Meste Rimavská Sobota,
b) prenocovanie a vykonanie osobnej hygieny (sprcha) poplatok 1 €/noc pre jednu fyzickú osobu, ktorá sa nenachádza v hmotnej núdzi s trvalým pobytom v Meste Rimavská Sobota,
c) prenocovanie a vykonanie osobnej hygieny (sprcha) poplatok 1,20 €/noc pre jednu fyzickú osobu, ktorá nemá trvalý pobyt na území mesta Rimavská Sobota.
 


 

Na margo uplynulých dní

Na margo uplynulých dní Udalosťou uplynulých dní bola určite inaugurácia prezidentky SR Zuzany Čaputovej, pred pár mesiacmi ešte neznámej aktivistky a podpredsedníčky Progresívneho Slovenska, o ktorej existencii málokto vedel. Ale udalosti vo vládnej strane Smer – SD skoro zatienili veľkolepé oslavy jej nástupu do prezidentského  paláca.

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka