Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Odbor rozvoja mesta

Oddelenie projektového riadenia a komunálnych služieb

KONTAKT
Mestský úrad, Ul. Svätoplukova 5.
Eduard Lesko, tel. 047/5604665, eduard.lesko@rimavskasobota.sk

Ing. Július Szabó, tel. 047/5604685, julius.szabo@rimavskasobota.sk


 

OZNÁMENIE ČASU PREDAJA A PREVÁDZKOVÉHO ČASU

 

V zmysle VZN č. 84/2007 o podmienkach podnikania, pravidlách času predaja v obchode, času prevádzky služieb a výroby na území mesta Rimavská Sobota je prevádzkovateľ povinný písomne oznámiť Mestu Rimavská Sobota najneskôr 7 dní pred začatím činnosti prevádzkarne čas predaja alebo prevádzkový čas prevádzkarne. Vyplnené oznámenie je potrebné doručiť na MsÚ, Odbor rozvoja mesta, oddelenie projektového riadenia a komunálnych služieb. Mesto vydá stanovisko k oznámenému času predaja alebo prevádzkovému času prevádzkarne. Toto stanovisko si prevádzkovateľ vyzvihne a preukáže sa ním pri prípadnej kontrole dodržiavania prevádzkovej doby. Správny poplatok 16,50 € je splatný do pokladne MsÚ najneskôr v deň vydania stanoviska.
 


 

OZNÁMENIE ZMIEN V NAHLÁSENÝCH ÚDAJOCH

 

Podnikateľ je povinný oznámiť Mestu Rimavská Sobota, Odboru rozvoja mesta, oddeleniu projektového riadenia a komunálnych služieb akúkoľvek zmenu v nahlásených údajoch. Zmenou je aj dočasné či trvalé uzatvorenie prevádzky, dočasná či trvalá zmena prevádzkovej doby, zmena adresy a pod. Povinným a dôležitým údajom pri trvalom zrušení prevádzky je uvedenie údaju, kde a kto je povinný vyrovnať prípadné záväzky voči spotrebiteľom. 


 

ŽIADOSŤ O POVOLENIE PREDAJA/ÚČINKOVANIA NA VEREJNOM PRIESTRANSTVE, ZRIADENIE TRHOV0HO MIESTA

 

Žiadateľ doručí žiadosť na Odbor rozvoja mesta, oddelenie projektového riadenia a komunálnych služieb na MsÚ najneskôr 5 dní pred uskutočnením akcie spolu so živnostenským oprávnením. V prípade predaja potravinárskeho tovaru je potrebné doložiť fotokópiu rozhodnutia z RÚVZ /hygieny/. Poplatok je splatný v hotovosti do pokladne MsÚ v deň vydania povolenia a závisí od veľkosti záberu verejného priestranstva. Žiadateľ bude informovaný o výške poplatku podľa platného VZN na oddelení projektového riadenia a komunálnych služieb pri predložení žiadosti.


 

Referát ARB

- prenesený výkon štátnej správy na úseku bývania, možnosti podpory z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB):
Katarína Matzenauerová, tel. 47/5604660, katarina.matzenauerova@rimavskasobota.sk

 


 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka