Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Odbor rozvoja mesta

Oddelenie projektového riadenia a komunálnych služieb

KONTAKT
Mestský úrad, Ul. Svätoplukova 5.
Eduard Lesko, tel. 047/5604665, eduard.lesko@rimavskasobota.sk

Ing. Július Szabó, tel. 047/5604685, julius.szabo@rimavskasobota.sk


 

OZNÁMENIE ČASU PREDAJA A PREVÁDZKOVÉHO ČASU

 

V zmysle VZN č. 84/2007 o podmienkach podnikania, pravidlách času predaja v obchode, času prevádzky služieb a výroby na území mesta Rimavská Sobota je prevádzkovateľ povinný písomne oznámiť Mestu Rimavská Sobota najneskôr 7 dní pred začatím činnosti prevádzkarne čas predaja alebo prevádzkový čas prevádzkarne. Vyplnené oznámenie je potrebné doručiť na MsÚ, Odbor rozvoja mesta, oddelenie projektového riadenia a komunálnych služieb. Mesto vydá stanovisko k oznámenému času predaja alebo prevádzkovému času prevádzkarne. Toto stanovisko si prevádzkovateľ vyzvihne a preukáže sa ním pri prípadnej kontrole dodržiavania prevádzkovej doby. Správny poplatok 16,50 € je splatný do pokladne MsÚ najneskôr v deň vydania stanoviska.
 


 

OZNÁMENIE ZMIEN V NAHLÁSENÝCH ÚDAJOCH

 

Podnikateľ je povinný oznámiť Mestu Rimavská Sobota, Odboru rozvoja mesta, oddeleniu projektového riadenia a komunálnych služieb akúkoľvek zmenu v nahlásených údajoch. Zmenou je aj dočasné či trvalé uzatvorenie prevádzky, dočasná či trvalá zmena prevádzkovej doby, zmena adresy a pod. Povinným a dôležitým údajom pri trvalom zrušení prevádzky je uvedenie údaju, kde a kto je povinný vyrovnať prípadné záväzky voči spotrebiteľom. 


 

ŽIADOSŤ O POVOLENIE PREDAJA/ÚČINKOVANIA NA VEREJNOM PRIESTRANSTVE, ZRIADENIE TRHOV0HO MIESTA

 

Žiadateľ doručí žiadosť na Odbor rozvoja mesta, oddelenie projektového riadenia a komunálnych služieb na MsÚ najneskôr 5 dní pred uskutočnením akcie spolu so živnostenským oprávnením. V prípade predaja potravinárskeho tovaru je potrebné doložiť fotokópiu rozhodnutia z RÚVZ /hygieny/. Poplatok je splatný v hotovosti do pokladne MsÚ v deň vydania povolenia a závisí od veľkosti záberu verejného priestranstva. Žiadateľ bude informovaný o výške poplatku podľa platného VZN na oddelení projektového riadenia a komunálnych služieb pri predložení žiadosti.


 

Referát ARB

- prenesený výkon štátnej správy na úseku bývania, možnosti podpory z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB):
Katarína Matzenauerová, tel. 47/5604660, katarina.matzenauerova@rimavskasobota.sk

 


 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.8.2019

meniny má: Tichomír

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka