Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Opatrovateľská služba

Opatrovateľská služba

Opatrovateľská služba je sociálna služba poskytovaná v zmysle zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov.

Komu sa poskytuje ?
Fyzickej osobe, ktorá:
• má trvalý pobyt na území mesta Rimavská Sobota,
• jej stupeň odkázanosti je najmenej II. podľa prílohy č. 3 zákona o sociálnych službách,
• je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby pri úkonoch sebaobsluhy, starostlivosti o svoju domácnosť a základných sociálnych aktivitách podľa prílohy č. 4 zákona o sociálnych službách.

Kde sa poskytuje ?
• v prirodzenom sociálnom prostredí klienta /domácnosti/.

Kedy sa poskytuje ?
• v pracovných dňoch v nasledujúcom čase:
Pondelok 7.30 - 16.00
Utorok 7.30 - 16.00
Streda 7.30 - 17.00
Štvrtok 7.30 - 16.00
Piatok 7.30 - 13.45

Podmienky pre poskytnutie opatrovateľskej služby:
• podanie žiadosti o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu (oddelenie sociálnych vecí MsÚ),
• po vykonaní lekárskej a sociálnej posudkovej činnosti bude žiadateľovi vydaný posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu,
• následne občan môže podať žiadosť o uzatvorenie zmluvy o poskytovaní sociálnej služby t.j. opatrovateľskej služby. Prílohou žiadosti je právoplatné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu, potvrdenie lekára o bezinfekčnosti, vyhlásenie o majetku fyzickej osoby, potvrdenie o príjme za predchádzajúci kalendárny mesiac a iné potrebné doklady.
Úhrada za poskytovanie opatrovateľskej služby:
• je stanovená v zmysle VZN Mesta Rimavská Sobota č. 123/2014 o poskytovaní opatrovateľskej služby, o spôsobe určenia úhrady a výške úhrady za opatrovateľskú službu účinného od 16.07.2014 v sume 0,60 €/hod.


 

Na margo uplynulých dní

Zaujímavú, ale o to horšiu správu priniesli v uplynulých dňoch slovenské média. Ministerstvo spravodlivosti SR – podobne ako ďalšie vládne inštitúcie – si nerobí ťažkú hlavu z toho, že okres Rimavská Sobota patrí medzi tie najviac zaostalé regióny. Jednoduchým tlačovým vyhlásením oznámilo, že stavebné práce na novej väznici v Rimavskej Sobote s

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka