Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

OZNAMY

Oznamy mesta

Na margo uplynulých dníVytlačiť
 

szanto2.jpgPo viac ako mesačnej odmlke som v našom dvojtýždenníku Gemerské zvesti  - Gömöri Hírlap opäť uverejnil rubriku Na margo uplynulých dní. Stalo sa tak vzhľadom na nespočetné dotazy, ktoré som od občanov mesta dostal, že čo je tomu príčinou. Súčasne som však aj naznačil, že písať do novín, v ktorých mienia poslanci robiť cenzúru, ďalej nemienim.

Lenže, aby som vyhovel tej časti obyvateľstva, ktorá má túto rubriku rada, budeme ju uverejňovať pravidelne týždenne na internetovej stránke mesta i na facebooku. Verím, že sa na ňu budete týždeň čo týždeň tešiť.

Tém, ktoré občanov zaujímajú, ale nikde sa o nich nemajú možnosť dozvedieť, je totiž viac ako dosť. No v médiách, ktoré sú pod palcom poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť, sa o nich nič nedozviete. Po šikovnom odstránení pre nich  konkurenčnej televízie Locall / vďaka prijatému rozpočtu – pozn.red./ a po zavedení cenzúry do mestských novín, ostáva internet jedinou príležitosťou na poskytnutie našich informácií.

Takže sledujte internetovú stránku mesta /www.rimavskasobota.sk/, ako aj moju facebookovú stránku, pretože v piatok 24. mája začíname !


 
 

Pozvánka: Deň detí v CVČ RelaxVytlačiť
 

Centrum voľného času Relax v Rimavskej Sobote pozýva všetky deti mesta a blízkeho okolia, rodičov a starých rodičov na podujatie k Medzinárodnému dňu detí, ktoré sa uskutoční dňa

31. mája 2019 t. j. piatok v čase od 15.00 hod. do 19.00 hod.

        v areáli CVČ Relax, Ekorelaxu a na Ulici SNP.

Čakajú Vás zábavné atrakcie, ukážky z činnosti hasičov, policajtov, maľovanie na tvár, skákací hrad, cukrová vata, pozorovanie ďalekohľadom, bezplatná prehliadka minizoo v Ekorelaxe a expozícií v Gemersko-malohontskom múzeu a divadlo pre deti v podaní DDS Zauško zo ZUŠ v Rimavskej Sobote "Milionár a popoluška". Vstupenky  budú zlosovateľné o zaujímavé ceny – 2 vstupenky do Tricklandie v Starom Smokovci, do sveta trick-artu a optických ilúzií, na chodník korunami stromov v Bachledovej doline, do  ZOO v Bojniciach, do Kina Orbis v Rimavskej Sobote a týždenný pobyt pre jedno dieťa v mestskom tábore s dennou dochádzkou podľa vlastného výberu. Veríme, že toto podujatie, na ktoré Vás srdečne pozývame a je všetkými deťmi tak očakávané, bude sprevádzané krásnym slnečným počasím a areál CVČ sa bude ozývať radosťou a smiechom šťastných detí.

Plagát_MDD_19.jpg

Zdroj: CVČ Relax

 


 
 

Rezervačný systém Sociálnej poisťovne vám uľahčí návštevu pobočky a ušetrí časVytlačiť
 

Nečakajte! Jednoducho si rezervujte termín!

Rezervačný systém Sociálnej poisťovne vám uľahčí návštevu pobočky a ušetrí čas

Poistenci Sociálnej poisťovne majú od začiatku roka k dispozícii novú službu, ktorá im uľahčuje život. Môžu si rezervovať termín návštevy v ktorejkoľvek pobočke Sociálnej poisťovne a vyhnúť sa zbytočnému čakaniu.

Rezervačný systém sa nachádza na webovej stránke Sociálnej poisťovne a práca s ním je veľmi jednoduchá. Doslova do piatich minút si dokážete rezervovať deň a hodinu návštevy pobočky a Sociálna poisťovňa vás vybaví bez čakania. Nie je to lepšie, ako stáť v rade? 

Rezervácia termínu z pohodlia domova cez internet je najpohodlnejší spôsob, ako ušetriť čas alebo aj ďalšiu cestu do pobočky. Rezervačný systém Sociálnej poisťovne je bezplatný a pre prístup netreba žiadne heslo. Stačí si otvoriť webovú stránku www.socpoist.sk a kliknúť na Objednajte si termín návštevy v pobočke.

Pri objednávaní termínu nemôžete zablúdiť, ani sa pomýliť – systém vám vždy povie, čo urobiť: vyberiete si, čo vybavujete, bydlisko s pobočkou, určíte si dátum a čas návštevy. Potvrdenie s termínom a menom zamestnanca Sociálnej poisťovne, ktorý vás vybaví, obratom dostanete na e-mailovú adresu.

Ak ste prišli do pobočky Sociálnej poisťovne bez objednania a až tam ste sa rozhodli nečakať, termín si môžete rezervovať priamo na mieste – počítač v kiosku pobočky je vám k dispozícii. Pri ďalšej návšteve už nebudete čakať vy, ale zamestnanec Sociálnej poisťovne bude čakať na vás.

Ak si svoju životnú situáciu konzultujete cez Informačno-poradenské centrum (bezplatná linka pre dôchodky 0800 123 123 a pre ďalšie otázky 0906 171 989) a zistíte, že návšteve pobočky Sociálnej poisťovne sa nevyhnete, agentka na telefóne vám termín v pobočke tiež rada rezervuje.

Nečakajte, objednajte sa!

Vaša Sociálna poisťovňa


 
 

Vedomostná súťaž a stolnotenisový turnaj pri príležitosti 74. výročia ukončenia 2. svetovej vojny Vytlačiť
 

Oblastný výbor SZPB Rimavská Sobota - KUŽM, Okresný úrad Rimavská  Sobota, CVČ Relax Rimavská Sobota a TJ Mladosť Relax  v dňoch 2.- 3. 5. 2019  pri príležitosti 74. výročia  ukončenia 2. svetovej vojny  zorganizovali vedomostnú súťaž  a stolnotenisový turnaj.

V  CVČ Relax sa konala vedomostná súťaž z histórie 2. svetovej vojny a boja proti fašizmu – oblastné kolo  a  v   telocvični ŠZŠ s VJM na Ulici Hviezdoslavovej v Rimavskej Sobote sa uskutočnil stolnotenisový turnaj jednotlivcov žiakov a žiačok základných a stredných škôl.  Do  vedomostnej súťaže sa prihlásilo 7 trojčlenných družstiev. Jednotlivé družstvá  prezentovali svoje vedomosti  najmä z oblasti nástupu fašizmu k moci, príprav a vypuknutia druhej svetovej vojny, jej dôležité etapy, vznik odbojového hnutia, priebeh SNP a dôležité udalosti pri oslobodzovaní našej vlasti i nášho regiónu, odkaz pre dnešok ako aj najvážnejšie ohrozenie celosvetového mieru po 2. svetovej vojne, vojnové konflikty po druhej svetovej vojne. Po  vyhlásení výsledkov sa  žiaci spolu s organizátormi zúčastnili pietneho aktu kladenia vencov  pri príležitosti 74. výročia ukončenia 2. svetovej vojny.   

P.č.

Škola

Umiestnenie

1.

ZŠ Š. M. Daxnera Rimavská Sobota

1. miesto

2.

ZŠ Dr. V. Clementisa Tisovec

2. miesto

3.

ZŠ Klokočova Hnúšťa

3. miesto

4.

ZŠ P. Dobšinského Rimavská Sobota

4.-5. miesto

5.

Gymnázium I. Kraska Rimavská Sobota

4.-5. miesto

6.

ZŠ S. Vozára Hrachovo

6. miesto

7.

ZŠ  P. J. Šafárika Tornaľa

7. miesto

 

Na stolnotenisovom  turnaji sa zaprezentovalo až 61 pretekárov ( žiaci ZŠ 32, žiačky ZŠ 9, študenti SŠ 15 a študentky  SŠ 5 ). 32 žiakov ZŠ bolo rozdelených do 8 štvorčlenných skupín, kde hrali systémom každý s každým.

Zo skupín postupovali ďalej prví dvaja pretekári, ktorí  hrali progresívny KO systém, kto prehral vypadol. Vo finále sa stretli Erik Rácz -  ŠZŠ Bottova RS a Vojtech Bosnyák - ZŠ P.K. Hostinského RS. Nakoniec si prvenstvo odniesol Rácz. O tretie miesto bojovali chlapci z RC Čerenčany, Kristián Havran zvíťazil nad Damianom Klempárom . Žiačky ZŠ boli vylosované do dvoch skupín ( 1 päťčlenná a 1 štvorčlenná ), kde v skupinách hrali ako chlapci každá s každou. Postupujúce pretekárky  hrali tiež progresívny KO systém. Do finále sa prebojovali Monika Bosnyáková -  ZŠ P.K. Hostinského RS a Daniela Gubčová  - ZŠ Rimavská Baňa. Bosnyáková vyhrala a stala sa celkovou víťazkou turnaja. O bronzovú medailu bojovali žiačky Sofia Kozáková - ZŠ Rim. Baňa a Beáta Kondášová-  ŠZŠ Bottova RS., kde posledne menovaná bola úspešnejšia, a získala tretie miesto.

Študenti hrali tiež najprv v troch skupinách každý s každým a postupujúci  KO systém. Do finále sa prebojovali chlapci Gymnázia Ivana Kraska Rim. Sobota, kde Adam Černecký zvíťazil nad Ladislavom Lóczym. Na treťom mieste sa umiestnil Peter Ružička-  OA RS, ktorý zdolal Michala Mihálya - EG Tisovec.

Študentky bojovali iba v jednej skupine, kde 4 žiačky  EG Tisovec a 1  OA RS hrali každá s každou.

Všetky ocenené miesta si vybojovali dievčatá z EG Tisovec. Prvé miesto  Miriam Dekrétová , druhé Bianka Drgová a tretie Martina Zrlenáková.

Občerstvenie a vecné ceny zabezpečila ZO SZBP Júliusa Boľfíka, diplomy CVČ Relax Rimavská  Sobota. Víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

súťaž.jpgsúťaž1.jpgsúťaž2.jpg

Zdroj: PaedDr. Ivana Pivarníková CVČ Relax


 
 

Festival zdraviaVytlačiť
 

DÔVERA Zdravotná poisťovňa

UŽITE SI S NAMI FESTIVAL ZDRAVIA 24. 5. 2019 o 10:00 - 18:00
Rimavská Sobota, Hlavné námestie, pred tribúnou

PRÍĎTE A VYHRAJTE ELEKTRICKÚ KOLOBEŽKU MYSCOOTER

 

www.festivalzdravia.sk


 
 

Oznam - Mimoriadna zmena cestovných poriadkov v krajskej autobusovej doprave Vytlačiť
 

Dd nedele 28. apríla 2019 vstupuje do platnosti mimoriadna zmena cestovných poriadkov v prímestskej autobusovej doprave. 

V krajskej autobusovej doprave boli vykonané pozitívne zmeny, ktoré zlepšujú spojenie najmä v cezhraničnej doprave, v spolupráci so Žilinským, Prešovským a Košickým krajom.

Došlo tiež k drobnej úprave odjazdov niektorých prímestských autobusových spojov objednávaných krajom, na základe požiadaviek obyvateľov a starostov z Banskobystrického samosprávneho kraja.

Nové cestovné poriadky platné od 28. apríla sú zverejnené na webe Cestovných poriadkov: http://portal.cp.sk/News.aspx?c=7&mi=1


 
 

Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcovVytlačiť
 

Štatistický úrad Slovenskej republiky uskutoční v čase od 17. apríla do 31. mája 2019 výberové štatistické „Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov“ -  IKT 2019.

Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií (IKT) v domácnostiach a u jednotlivcov v roku 2019 realizuje Štatistický úrad Slovenskej republiky v súlade s vyhláškou ŠÚ SR č. 250/2017 Z. z., z 9. októbra 2017, ktorou sa vydáva „Program štátnych štatistických zisťovaní na roky 2018 - 2020“ a na základe „Nariadenia komisie (EÚ) č. 2018/1798 ustanoveného 21. novembra 2018.“

Cieľom uvedeného štatistického zisťovania je zistiť vybavenosť domácností informačnými a komunikačnými technológiami, zaznamenať úroveň znalostí a zručností obyvateľstva  a schopnosť využívať IKT. Výsledky zisťovania budú slúžiť na posúdenie vývoja v oblasti informačných a komunikačných technológií aj pri medzinárodnom porovnávaní.

K hlavným témam zisťovania v referenčnom roku 2019 podľa príslušného nariadenia komisie EÚ bude patriť :

- prístup k vybraným informačno-komunikačným technológiám v domácnostiach

- využívanie internetu jednotlivcami

- elektronický úrad - kontakt s verejnými inštitúciami cez webové stránky

- elektronický obchod - druhy tovarov a služieb zakúpených alebo objednávaných cez internet pre osobnú potrebu jednotlivcami

- elektronické zručnosti jednotlivcov

- internetová bezpečnosť

- sociálno-demografické charakteristiky (vek, vzdelanie, ekonomické postavenie, zamestnanie, príjem)

Zisťovanie (IKT) sa uskutoční v náhodne vybraných domácnostiach na území Slovenskej republiky v termíne od 17. apríla do 31. mája 2019. Odborne vyškolení externí opytovatelia ŠÚ SR budú zisťovať a zapisovať požadované údaje za domácnosť a vybraného jednotlivca do dotazníka alebo tabletu.

V roku 2019 bude pozornosť zisťovania IKT zameraná na otázky týkajúce sa internetovej bezpečnosti. Bezpečnosť na internete sa týka každého bežného užívateľa internetu. Ide o súbor opatrení, ktoré majú znemožniť útočníkovi získať súkromné údaje, súkromnú e-mailovú komunikáciu alebo vládu nad jeho vlastným počítačom, tabletom či mobilom. V zisťovaní IKT sa bude zisťovať, či jednotlivci vedia dostatočne predchádzať týmto problémom.


 
 

Do práce na bicykli 2019Vytlačiť
 

„Do práce na bicykli 2019“

 

do_prace_na_bicykli.jpg

Dňa 28. marca 2019 mesto Rimavská Sobota sa zaregistrovalo do celonárodnej kampane :

„Do práce na bicykli 2019“.

Zaregistrovaním samosprávy do celonárodnej kampane je otvorená cesta pre tých obyvateľov mesta, ktorí sa chcú tejto akcie zúčastniť.

Cieľom tejto akcie je motivovať obyvateľov mesta k využívaniu bicykla na prepravu do práce.

Na celoslovenskej úrovni ju od roku 2014 organizuje občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica, vyhlasovateľom je národný cyklokoordinátor Peter Klučka. Hlavným partnerom kampane je Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Tento ročník chceme tetematicky zamerať predovšetkým na upokojovanie dopravy v centrách slovenských miest a obci s cieľom vytvárať podmienky pre bezpečný pohyb cyklistov a chodcov.

         Pravidlá a realizácia súťaže ako aj podrobné informácie o prebiehajúcej akcii sú uvedené v štatúte súťaže, ktorý je dostupný na webovej stránke:

www.dopracenabicykli.eu.

Koordinátorkou prebiehajúcej súťaže na úrovni samosprávy je Mgr. Kvetoslava Gembiczká.

tel. kontakt: 047/5604681

mail-ový kontakt: kvetoslava.gembiczka@rimavskasobota.sk

        

         Súťaže sa môžu zúčastniť tímy  študentov z rovnakej školy, ktorí sa do súťaže zaregistrujú. Títo študenti musia v deň začiatku kampane, t.j. 1.5.2019, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov.

Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci alebo tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií. Jeden tím môže mať 2- 4 členov.


 
 

Mesto spustilo virtuálneho sprievodcuVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota - Turistické informačné centrum mesta oznamuje širokej verejnosti,  že pre turistov a návštevníkov mesta pripravilo nový produkt cestovného ruchu - "Turistický sprievodca Rimavská Sobota".

Ide o mobilnú aplikáciu – interaktívneho turistického sprievodcu s QR kódmi, hlasovým sprievodom v troch jazykových mutáciách, mapami a GPS.  

Mobilnú aplikáciu s hlasovým sprievodom "Turistický sprievodca Rimavská Sobota"  je možné si nainštalovať do mobilných zariadení z obchodu Play pre Android a AppStore pre iPhone/iPod/iPad : Rimavska Sobota. Je dostupná v troch jazykových mutáciách (slovenská, maďarská, anglická), takže si ju už do svojho mobilného zariadenia môže  pridať každý záujemca i zahraničný turista. Ide o  portálové riešenie s možnosťou neobmedzenej aktualizácie vlastných bodov záujmu. V aplikácii nájdete informácie a fotografickú dokumentáciu o pamiatkách a historických budovách, o histórii mesta, o pamätníkoch v meste Rimavská Sobota, o osobnostiach slovenského i maďarského kultúrneho života v minulosti žijúcich a pôsobiacich v našom meste. Vďaka GPS vás aplikácia naviguje priamo k jednotlivým pamiatkám napr. do Gemersko-malohontského múzea na Námestí M. Tompu či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského na Námestí Š.M. Daxnera. Aplikácia tiež obsahuje na mapách zvýraznené prechádzkové trasy pre peších návštevníkov i mapy okolitých cyklotrás. Nájdete v nej informácie zamerané na šport, oddych a turistiku. Zavedie vás do rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda, resp. vás oboznámi o trasách vyhliadkového autovláčika a nájdete v nej aj cenník služieb v RO Kurinec – Zelená voda. Aplikácia ponúka  možnosť vyhľadať si aj informácie o kultúrnych, športových a spoločenských inštitúciách pôsobiacich v našom meste, telefónne a e-mailové kontakty, otváracie hodiny i GPS súradnice týchto inštitúcií. Sú v nej  dôležité telefónne čísla (napr. tiesňové volanie, polícia, mestská polícia), na ktoré sa dovoláte priamo bez hľadania a zisťovania.  Zaujímavosťou je  čítačka QR kódov, ktorá Vás po načítaní kódu mobilným zariadením prenesie priamo do histórie napr. bývalého detského útulku, protestantského gymnázia či radnice mesta.          

Veríme, že sa vám mobilná aplikácia bude páčiť a budete ju často a so spokojnosťou využívať. 

Bližšie informácie nájdete v Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí v Rim. Sobote, na tel. č: 047/5623645, mobile 0911 568 538,e-maile: tic@rimavskasobota.sk alebo na webovej stránke  www.rimavskasobota.sk

 

qrkody noviny.jpg


 
 

Úradné oznamy

Pozvánka na zasadnutie mestského zastupiteľstvaVytlačiť
 

POZVÁNKA

V súlade s ustanovením § 13 ods. 4 písm. a)  zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov a Čl. 18 ods. 3 písm. a) Štatút mesta Rimavská Sobota

zvolávam

 zasadnutie  Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote

ktoré sa uskutoční

dňa 28. mája 2019 (utorok) o 14,00 h

v zasadacej miestnosti  MsZ v bývalom Župnom dome v Rimavskej Sobote

 na Nám. M. Tompu.

NÁVRH   PROGRAMU:

1.         Otvorenie

2. 1      Schválenie programu rokovania

2. 2      Voľba návrhovej komisie, určenie zapisovateľa a  overovateľov zápisnice

3.         Majetkovoprávne otázky

            Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

4.         Návrh zvyšovania energetickej efektívnosti verejného osvetlenia výmenou za                LED svietidlá, spôsoby financovania Vystúpenie Ing. Körnera – ENERGOCOM              PLUS, s.r.o. Košice Vystúpenie JUDr., Ing. Noé, LL.M. – OMS, a.s. Dojč

            Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

5.         Správy z kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra za I. Q 2019

            Predkladá: Ing. Mikuláš Csirmaz, hlavný kontrolór

6.         Potvrdenie uznesenia č. 82/2019-MsZ zo dňa 30. 4.2019, ktorého výkon                            primátor pozastavil

            Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

7.         Potvrdenie uznesenia č. 86/2019-MsZ zo dňa 30.4. 2019, ktorého výkon                            primátor pozastavil

            Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

8.         Informatívna správa o možnosti financovania rekonštrukcie futbalového                        štadióna v Rimavskej Sobote

            Predkladá: JUDr. Štefan Szántó, prednosta MsÚ

9.         Prerozdelenie finančných prostriedkov určených na kapitálové výdavky                          materským školám a základným školám na rok 2019

            Predkladá: Ing. Ladislav Rigó, zástupca primátora mesta

10.       Koncepcia rozvoja Kurinca a Mestskej záhrady, vypísanie architektonickej                    súťaže

            Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

11.       Rekonštrukcia zimného štadióna, spôsoby financovania

            Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

12.       Návrh koncepcie rozvoja podnikania v meste, podpora nových aj existujúcich              podnikateľov, progresívne prenájmy, vzdelávanie

            Predkladá: Ing. Michal Demeter, poslanec MsZ

13.       Návrh koncepcie rozvoja športu v meste

            Predkladá: Mgr. Tibor Figei, poslanec MsZ

14.       Návrh koncepcie rozvoja priemyselného parku Sever – spôsob financovania,                 propagácia a rokovanie so SARIO

            Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

15.      Interpelácie poslancov

16.      Rôzne

17.      Záver                                                  

            

 

                                                                                               JUDr. Jozef Šimko v.r.

                                                                                                  primátor mesta


 
 

Pozvánka na zhromaždenie obyvateľov mestskej časti Nižná PokoradzVytlačiť
 

POZVÁNKA

 

V zmysle §11b zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov a uznesenia č. 11/2018 – MsZ zo dňa 11. 12.2018

zvolávam

zhromaždenie obyvateľov mestskej časti Nižná Pokoradz, ktoré sa bude konať

dňa 22. mája (streda)  2019 o 17,00 h

           

v kultúrnom dome na Nižnej Pokoradzi, Rimavská Sobota

volebný obvod č. 2  – Rožňavská -Šibeničný vrch-Sabová-Vinice-Bakta-Nižná Pokoradz

Program:

         1.  Otvorenie

2.  Voľba členov výboru mestskej časti

3.  Aktuálne otázky rozvoja mesta a mestských častí

4.  Diskusia

5.  Záver

 

                                                                                   JUDr. Jozef Šimko

                                                                                     primátor mesta


 
 

Výberové konanie - riaditeľ / riaditeľka základnej školy P. DobšinskéhoVytlačiť
 

Primátor Mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozef Šimko vyhlasuje výberové konanie v zmysle
§ 4) zákona  č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v súčinnosti s § 5) zákona
č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky školy:

 

ZÁKLADNÁ ŠKOLA PAVLA DOBŠINSKÉHO,

P. DOBŠINSKÉHO 1744, RIMAVSKÁ SOBOTA

 

s predpokladaným nástupom od 27. augusta  2019.

 

Na výkon kariérovej pozície riaditeľa/riaditeľky školy sú stanovené predpoklady v § 6, § 7
a § 34 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

POŽADOVANÉ KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY A POŽIADAVKY:

 

 • kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre príslušný druh a typ školy v súlade so zákonom č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v súlade s § 34 ods. 2 citovaného zákona a v zmysle vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 437/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov,
 • absolvovanie prvej atestácie alebo jej náhradnej formy v zmysle § 61 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene  a doplnení niektorých zákonov,
 • najmenej 5 rokov pedagogickej činnosti v zmysle § 3 ods. 5 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ,
 • bezúhonnosť v zmysle § 9 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • zdravotná spôsobilosť (telesná spôsobilosť a duševná spôsobilosť) v zmysle § 10 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • ovládanie štátneho jazyka v zmysle § 11 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

OSTATNÉ PREDPOKLADY:

 

 • znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov a rezortných predpisov a základná znalosť problematiky riadenia školy,
 • znalosť v oblasti pracovno-právnych a ekonomických vzťahov,
 • znalosť práce s PC,
 • osobné a morálne predpoklady, zodpovednosť, samostatnosť, riadiace a organizačné schopnosti.

 

ZOZNAM POŽADOVANÝCH DOKLADOV:

 

 • písomná žiadosť o účasti vo výberovom konaní,
 • overené doklady o vzdelaní a doklady o absolvovaní 1.atestácie alebo jej náhradnej formy v zmysle § 61 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • návrh koncepcie rozvoja školy v písomnej forme,
 • profesijný životopis,
 • potvrdenie o dĺžke pedagogickej činnosti (originál alebo overená kópia),
 • lekárske potvrdenie o telesnej a duševnej spôsobilosti pre výkon pedagogickej činnosti podľa § 10 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov (originál alebo overená kópia),
 • čestné vyhlásenie uchádzača/ky o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
 • písomný súhlas uchádzača/ky so spracovaním jeho osobných údajov na účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

Žiadosť o účasť vo výberovom konaní zasielajte do 11. júna 2019 na adresu:                      

 

Mesto Rimavská Sobota

odbor ekonomický

Stredisko služieb škole

Svätoplukova 9

979 01  Rimavská Sobota

 

v zalepenej obálke s označením na obálke: „VÝBEROVÉ KONANIE – riaditeľ/ka, Základná škola Pavla Dobšinského, P. Dobšinského 1744,  Rimavská Sobota – NEOTVÁRAŤ“.

 

 

V Rimavskej Sobote, 10.05.2019

 

                                                                      

JUDr. Jozef Šimko, v.r.

                                                                                         primátor mesta   


 
 

Jarné upratovanie 2019Vytlačiť
 

Vážení občania, tak ako každý rok, aj teraz v termíne od 25.04.2019 do 30.05.2019 sa bude uskutočňovať jarné upratovanie. Na tento účel budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery podľa uvedeného harmonogramu. Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční dňa 18. 05.2019 /sobota/. Žiadame občanov, aby túto možnosť maximálne využili.

HARMONOGRAM ROZMIESTNENIA VOK NA JARNÉ UPRATOVANIE: 

25.04.–02.05.2019
Ul. K.Mikszátha - parkovisko
Križovatka Ul. Rožňavskej a Ul. Školskej
Nám. Š.M.Daxnera - parkovisko KD
Sídlisko Rimava – medzi bytovkou B-1 a B-2
Sídlisko Západ – pri veľkom M-Markete

02.05. – 09.05.2019
Šibeničný vrch – Ul. Železničiarska  oproti obchodu a budovy bývalej materskej školy
ul.A. Markuša
Tomašová – Ul. Tomašovská  pri bývalom veľkosklade OTEX
Chrenovisko – ul. Narcisová
Bývalá ubytovňa MsBS na Ul. Gorkého

09.05. –16.05.2019
Bakta – pri futbalovom ihrisku
RO Kurinec – pri autobusovej zastávke
Sobôtka – nová časť
Sobôtka – stará časť
Vinica –  autobusová zastávka vrch
Vinica – pod Oštromom

16.05. – 23.05.2019
Dúžava – pri kultúrnom dome
Mojín – pri autobusovej zastávke
Vyšná Pokoradz – pri kultúrnom dome
Nižná Pokoradz – pod kostolom, na konci obce
Sabová - pri bytovkách

23.05. – 30.05.2019
Ul. Dobšinského

Veľkoobjemový kontajner   -   VOK je určený na zber  objemového odpadu.

Do tohto VOK v žiadnom prípade nepatrí nasledovný odpad : stavebný odpad, nebezpečný odpad (napr. žiarivky, výbojky, monočlánky,  akumulátory, obaly z náterových hmôt) a pod. Odpad zo zelene, ktorý nebol z akéhokoľvek dôvodu skompostovaný, bude možné v tých istých termínoch umiestniť ku kontajnerom ( VOK ).  Nebezpečné odpady možno v priebehu celého roka odovzdať zdarma v areáli firmy DETOX (areál býv. ZŤS na Košickej ceste).

Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční dňa: 18.05.2019/sobota/

Prípadné ďalšie miesta resp. termíny pristavenia VOK budú riešené priebežne podľa potreby a      požiadaviek.
Bližšie informácie a podrobnejšie podmienky je možné dohodnúť na mestskom úrade, oddelení stavebného poriadku, životného prostredia a dopravy – č. tel. 5604648 a vo fi. DETOX – č.tel. 5604153


 
 

Projekt - Opatrovateľská služba v meste Rimavská SobotaVytlačiť
 

projekt-opatrovatelskasluzbaRS.jpg

Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje

Poskytovateľ: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v zastúpení Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Prijímateľ: MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

Sídlo prijímateľa: Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA

Názov prioritnej osi: Prioritná os 4 – Sociálne začlenenie

Investičná priorita: 4.2 Zlepšenie prístupu k cenovo prístupným, trvalo udržateľným
a kvalitným službám vrátane zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb všeobecného záujmu 

Špecifický cieľ: 4.2.1 Prechod z inštitucionálnej na komunitnú starostlivosť
Názov projektu: Opatrovateľská služba v meste Rimavská Sobota

Kód výzvy: OP ĽZ DOP 2018/4.2.1/01

Kód projektu: 312041R626

Typ projektu: Dopytovo-orientovaný projekt

Miesto realizácie: Rimavská Sobota

Začiatok realizácie: február 2019

Ukončenie: január 2021

Výška NFP: 342 000 €


 
 

Mesto Rimavská Sobota vyhlasuje výberové konanie na jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníkaVytlačiť
 

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach I sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

 

Mesto Rimavská Sobota, Ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota

 

vyhlasuje výberové konanie na

 

 • jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníka (TSP).

 

Záujemcovia o pracovnú pozíciu môžu písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania osobne doručiť alebo poštou zaslať na adresu: Mestský úrad Rimavská Sobota, ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota.

Záujemcovia svoju žiadosť predkladajú v uzatvorenej obálke s označením „Výberové konanie TSP v obciach. NEOTVÁRAŤ!“  

 

Zoznam požadovaných dokladov k žiadosti o prijatie do zamestnania:

 • žiadosť o prijatie do zamestnania,
 •  životopis uchádzača,
 • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, prípadne aktuálne potvrdenie školy o štúdiu alebo potvrdenie o požadovanej praxi (ak je relevantné),
 • uchádzač môže predložiť aj odporúčania alebo pracovné hodnotenia od predchádzajúceho zamestnávateľa alebo organizácií, s ktorými v minulosti spolupracoval alebo iné doklady potvrdzujúce spôsobilosť (certifikáty zo školení a podobne),
 • čestné vyhlásenie o bezúhonnosti alebo výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace.[1]

 

Kvalifikačné predpoklady na pozíciu TSP sú:

 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore sociálna práca,[2] alebo
 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika a verejná správa alebo v študijných odboroch pedagogického zamerania, alebo má uznaný doklad o takom vysokoškolskom vzdelaní podľa osobitného predpisu v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom  zodpovedajú sociálnej práci podľa zákona č. 219/2014 Z. z. v znení neskorších predpisov [3] alebo
 1. ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore sociálna práca v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom zodpovedajú sociálnej práci. 

 

Výberové kritériá na pozíciu TSP sú:

 1. Pracovné skúsenosti, prax v oblasti terénnej sociálnej práce, prípadne práce v komunitách ohrozených alebo postihnutých sociálnym vylúčením (zohľadňuje sa napríklad dĺžka praxe, druh vykonávanej práce a dosiahnuté výsledky).
 2. Absolvované vzdelávanie, ktorého cieľom je priebežné udržiavanie, zdokonaľovanie a dopĺňanie požadovaných vedomostí a schopností potrebných na vykonávanie pracovných činností v oblasti terénnej sociálnej práce (zohľadňuje sa rozsah vzdelávania, zameranie vzdelávania, získané certifikáty a podobne).

Ďalšie vzdelávania môžu byť realizované prostredníctvom:

 • špecializačného vzdelávania zabezpečovaného strednými školami alebo vysokými školami nadväzujúcimi na získanú kvalifikáciu,
 • akreditovaných kurzov,
 • iného typu vzdelávania v sociálnej oblasti, certifikovaných sociálno-psychologických výcvikov a supervíznych programov.
 1. Objektívne preukázateľné skúsenosti s prácou s cieľovou skupinou, napríklad pôsobenie v  komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením v rámci poskytovania sociálnych služieb, komunitných aktivitách, dobrovoľníckych alebo misijných aktivít alebo pobytom v komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením (do tohto kritéria sa nezapočítava, účasť na organizovaní aktivačných prác alebo administratívna práca a podobné činnosti, aj keď boli vykonávané v kontakte s príslušníkmi cieľovej skupiny).
 2. Odporúčania a pracovné hodnotenie od predchádzajúcich zamestnávateľov alebo organizácií, s ktorými uchádzač spolupracoval.

 

Na výberové konanie budú pozvaní všetci záujemcovia, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady na danú pozíciu.

 

Miestom výkonu práce je kancelária TSP na Dúžavskej ceste v Rimavskej Sobote.

 

Popis práce TSP:[4]

 • aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie ľudí so sociálnymi problémami,  odborné posudzovanie životnej situácie človeka, poskytovanie základných informácií v krízových situáciách a zabezpečenie potrebných sociálnych služieb, individuálne plánovanie, sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní ľudských a občianskych práv, oprávnených záujmov a pri riešení osobných záležitostí;
 • sprevádzanie človeka, orientácia v aktuálne platnej legislatíve, facilitácia pri riešení konfliktov v lokalite, case management, administratívne spracovanie výkonu svojej práce, v prípade potreby koordinácia pracovných aktivít so zainteresovanými a neziskovými inštitúciami a ďalšie.

 

V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania  je pri výberovom konaní zakázaná diskriminácia z dôvodu pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasy, príslušnosti k náboženskej alebo etnickej skupine, zdravotného postihnutia, veku, sexuálnej orientácie, manželského stavu a rodinného stavu, farby pleti, jazyka, politického alebo iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, majetku, rodu alebo iného postavenia. Zásadu rovnakého zaobchádzania v pracovnoprávnych vzťahoch a obdobných právnych vzťahoch ustanovuje  zákon č. 365/2004 Z. z. o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).

 

                                                                                               JUDr. Jozef Šimko

                                                                                                 primátor mesta

 

[1] Originál alebo notárom overená kópia výpisu z registra trestov nie staršia ako 3 mesiace, musí byť uchádzačom predložená najneskôr pred podpisom pracovnej zmluvy. Bez predloženia tohto dokumentu nebude pracovná zmluva IA MPSVR SR akceptovaná.

[2] V zmysle § 5 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[3] V zmysle § 45 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[4] Uvedené sú príklady, podrobná špecifikácia sa nachádza v Štandardoch terénnej sociálnej práce a terénnej práce v sociálne vylúčených komunitách.


 
 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej SoboteVytlačiť
 

projekt-poriadkovasluzbaRS.jpg


Operačný program:  

 

 

 

 

Operačný program Ľudské zdroje

 

 

 

 

 

Poskytovateľ:           

 

 

 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, v zastúpení Ministerstvo vnútra SR

Prijímateľ:     

 

 

 

MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

Sídlo prijímateľa:

 

 

 

Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA

 

 

 

 

 

Názov prioritnej osi:

 

 

 

Prioritná os 5 - Integrácia marginalizovaných rómskych komunít

Investičná priorita:

 

 

 

5.1 Sociálno - ekonomická integrácia marginalizovaných komunít, ako sú Rómovia

Špecifický cieľ:   

 

 

 

5.1.2 Zvýšiť finančnú gramotnosť, zamestnateľnosť a zamestnanosť marginalizovaných komunít, predovšetkým Rómov

Názov projektu:

 

 

 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej Sobote

Kód výzvy:  

 

 

 

OPLZ-PO5-2017-1

Kód projektu:

 

 

 

312050J579

Typ projektu:

 

 

 

Dopytovo-orientovaný projekt

Miesto realizácie:

 

 

 

Rimavská sobota

Začiatok realizácie:

 

 

 

december 2017

Ukončenie:

 

 

 

november 2020

Celkové náklady:

 

 

 

201 610,80 €

Výška NFP:

 

 

 

191 530,26 €


 
 

Pokyny k nakladaniu s objemným a drobným stavebným odpadomVytlačiť
 

Mesto má zavedený množstvový zber drobných stavebných odpadov. Pôvodca drobných stavebných odpadov je povinný osobne ich odovzdať do zberného dvora oprávneného subjektu Brantner Gemer s.r.o.   na adrese Košická cesta č. 344, Rimavská Sobota. Čas vyhradený na príjem takého odpadu je upravený v Čl. 7 VZN č. 135/2016 o spôsobe nakladania s komunálnym odpadom a drobným stavebným odpadom. Odovzdaný drobný stavebný odpad bude odvážený a pôvodcovi bude na základe  zistenej hmotnosti tohto odpadu vyrubený poplatok formou rozhodnutia mesta. Za týmto účelom mesto vedie osobitnú  evidenciu takto odovzdaného odpadu, v ktorej sa uvedie meno a priezvisko fyzickej osoby, jej bydlisko, číslo občianskeho preukazu a množstvo odovzdaného odpadu v kg. Spoločnosť vykonávajúca zber a prepravu odpadov na území mesta prevezme na zberný dvor drobný stavebný odpad od konkrétnej fyzickej osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta Rimavská Sobota až po preukázaní totožnosti predložením občianskeho preukazu, odvážení tohto odpadu a následnom podpísaní vyplneného „Evidenčného listu drobných stavebných odpadov“, ktorý tvorí prílohu č. 1 tohto nariadenia. Drobný stavebný odpad nemožno odovzdať na cudzí občiansky preukaz.


 
 

Upozornenie - reklamné panely, pútače a billboardyVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota upozorňuje, že na reklamné panely, pútače a billboardy, ktoré sú majetkom mesta, je zákaz vylepovania plagátov a reklamných materiálov bez predchádzajúcej dohody s mestom. Dodržiavanie tohto zákazu bude kontrolovať mestská polícia a v prípade porušenia zákazu budú vyvodené patričné postihy.


 
 

Bezplatné telefónne číslo 0800 222 820 pre občanovVytlačiť
 

Mesto od 1.10.2011 zriadilo na mestkom úrade bezplatné zelené číslo 0800 222 820, na ktoré môžu občania nahlásiť vedeniu mesta svoje podnety a pripomienky k fungovaniu samosprávy. Na záznamník môžu volajúci zanechať odkaz v trvaní maximálne 1 minúty. Primátor mesta verí, že občania budú túto možnosť využívať a svojimi podnetmi alebo aj kritikou pomôžu zlepšovať činnosť samosprávy.


 
 

Kultúra

Pozvánka: Koncert vážnej hudbyVytlačiť
 

Všetkých milovníkov krásnej hudby pozýva Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote v piatok 31. 5. 2019 o 19.00 hod. do  Rímskokatolíckeho kostola na koncert dvoch vynikajúcich umelcov -  harfistu Michala Matejčíka a huslistiky Lucie Harvanovej, ktorí obaja v súčasnosti pôsobia vo Viedni. Počas koncertu zaznejú v ich podaní nádherné skladby rôznych období sólo aj vo dvojici. Vstupné: 3€ /2€ pre členov KPH. Koncert je súčasťou 39. Hudobnej jari v Rimavskej Sobote, ktorú realizujeme s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Program:
Anonym: Preludio e Balletto pre harfu sólo
José Hilario Miramontes: Dúo: 1. Adagio, 2. Allegretto
Johann Sebastian Bach:  Sarabanda a Gigue d-mol z Partitúry č.2 pre husle sólo
Gabriel Faurè: Berceuse op.16
Camille Saint- Saens: Fantaisie op. 124
Bernard Andrès: Riasy (č. 1,2,3,4)
Monika Stadler: Maho Bay pre harfu sólo
John Williams: Téma z filmu Schindlerov zoznam
Celso Machado: Pacoca – Quebra Queixo

koncert-malý.jpg

Zdroj: MsKS RS

 


 
 

Pozvánka: Módna prehliadka MUŠKYVytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Rim. Sobote Vás pozýva v piatok 24. 5. 2019 o 18.00 hod. do domu kultúry na módnu prehliadku s názvom MUŠKY.  Autorky Ivana Jackuliaková  a Veronika Mojžišová sa pri tvorbe inšpirovali rozprávkami Pavla Dobšinského. Svojou tvorbou rozprávkových párt, čeleniek, odevov sa pokúsia zastaviť čas, odpútať vás od skutočného sveta a ponoriť do rozprávkového… Módna prehliadka bude spojená s príjemným stretnutím s autorkami pri vínku. Pre každého je pripravené prekvapenie. Príďte sa ponoriť do rozprávkových etúd rodáka z neďalekých Slavošoviec. Vstupné: 5€, deti vstup zdarma, predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami. Tam v krajine rozprávok sú ukryté nevídané poklady. Malým prinášajú svoje zázračné príbehy a dospelým zverujú ušľachtilé posolstvo v nich ukryté. V každom z nás je celý život ukrytá dušička dieťaťa so spomienkami na detstvo, so spomienkami na všetky tie rozprávky, ktoré sme ako deti počúvali a večer zaspávali s ich hrdinami. Potom sme vyrástli, a rozprávky rozprávame, čítame, pozeráme ďalej so svojimi deťmi a vnúčatami.

Mušky_poster_malý.jpg

Zdroj: MsKS RS


 
 

Výstava v múzeu predstavuje kúpeľníctvo na GemeriVytlačiť
 

Jednotlivé kúpele, kúpeľných lekárov či obľúbenosť jednotlivých miest predstavuje výstava pod názvom Kúpeľníctvo v Gemeri v 19. storočí, ktorú pripravili v tunajšom Gemersko-malohontskom múzu v Rim. Sobote.

Výstavu otvorili 17. apríla a je venovaná vzniku a vývinu kúpeľníctva na území historického Gemera. Územie dnešného Slovenska je jedným z najbohatších oblastí historického Uhorska z hľadiska kúpeľov. Vybudované kúpeľné mestá okolo termálnych vôd Horného Uhorska dosiahli svoj vrchol popularity v poslednej tretine 19. storočia, ktorá sa právom nazýva aj zlatou érou kúpeľníctva. Aj Gemer sa mohol  pýšiť  množstvom studených kyseliek a termálnych prameňov, v ktorých bola vďaka chemickým analýzam preukázaná mimoriadna liečivá sila, a i jeho kúpele patrili ku kľúčovým dejiskám kultúrnej histórie regiónu.

Výstava je rozdelená na štyri okruhy. Prvý sa venuje kúpeľným tradíciám od dávnych čias až po 19. storočie. Druhá časť výstavy sa viac zameriava na Gemer a zrod a vývoj jednotlivých kúpeľov, ktorých bolo sedem (Dobšiná, Hajnáčka, Hodejov, Jelšava, Leváre, Revúca a Rožňava), ale aj na kúpele Čiž, ktoré ako  jediné dodnes fungujú. Ďalší okruh sa venuje kúpeľnému turizmu, pretože Gemerčania nenavštevovali len domáce kúpele, ale hlavne tí majetnejší  chodili do zahraničia. Posledná časť výstavy ukazuje dnešný stav kúpeľníctva a aké príčiny môžeme hľadať za zánikom kúpeľov, ktoré už neexistujú. Toto všetko sa dozvedia návštevníci prostredníctvom textových panelov a upomienkových predmetov. Tie verne dokumentujú kedy a kam chodili naši predkovia na rekreáciu. Výstavu pripravila historička GMM Éva Kerényi, ktorá sa téme kúpeľníctva venuje niekoľko rokov a o tejto téme  vydala v roku 2017 knihu. Ako prezradila, výstava je unikátna, pretože takto komplexne kúpele na Gemeri neboli ešte nikdy  prezentované. Výstava potrvá do konca septembra.    

amb

kup.JPG

kup1.JPGkup2.JPG       


 
 

Predmetom mesiaca máj sú najnovšie zreštaurované tlače z knižnice múzea Vytlačiť
 

Predmetom mesiaca máj je šesť zreštaurovaných starých tlačí 17. - 19. storočia z historickej knižnice Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote, kde budú vystavené od 2. do 31. mája 2019.

V roku 2018 získalo Gemersko-malohontské múzeum dotáciu z Fondu na podporu umenia vo výške 5 347,- € na realizáciu štvrtej etapy projektu „Reštaurovanie tlačí 17. - 19. storočia“. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu. Banskobystrický samosprávny kraj spolufinancoval projekt z účelových prostriedkov sumou 283,- €.

tlače1.jpg

Zrealizované bolo komplexné odborné reštaurovanie šiestich vybraných starých tlačí z historickej knižnice múzea. Zreštaurovaný bol napríklad rozsiahly, dvojjazyčný, Grécko-latinský a latinsko-grécky lexikón, vydaný v Drážďanoch a v Lipsku v roku 1714 na viac ako 1 100 stranách. Jeho autorom je Cornelius Schrevelius (1615 - 1664), doktor medicíny, predstavený gréckeho gymnázia v holandskom meste Leiden. Kniha bola vytlačená na ručnom papieri, mala pôvodne tvrdú väzbu. Lepenkové knižné dosky a chrbát boli celoplošne pokryté hladkým pergamenom, bez výzdoby. Nevhodné podmienky uloženia knihy v minulosti, vlhkosť a mikrobiologické napadnutie spôsobilo degradáciu materiálov, tzv. spráchnivenie hlavne poslednej knižnej zložky a zadnej knižnej dosky, zachovanej len vo fragmentoch. Reštaurátorské postupy pri tomto dokumente zahŕňali mikrobiologický rozbor, meranie hodnoty pH dokumentu, následné rozobratie knižného bloku, mechanické čistenie, mokré čistenie a neutralizáciu, doplnenie strát papierovej podložky tekutou papierovinou, spevňovanie krehkých častí pomocou japonského papiera, následnú kompletizáciu a zošitie knižného bloku, zhotovenie a aplikáciu novej lepenkovej knižnej dosky archívnej kvality, následne nového i pôvodného pergamenového knižného pokryvu. Nový pergamen pochádza z kozľacej kože. Na knihu bol vyhotovený ochranný obal z archívnej lepenky.

tlače.JPG

Reštaurovanie šiestich starých tlačí realizoval Mgr. Art. Štefan Kocka, reštaurátor historickej knižnej väzby, člen Komory reštaurátorov Slovenska. Použité pracovné postupy a fotografie zreštaurovaných tlačí sú obsiahnuté vo všetkých hodnotiacich správach reštaurátorských prác, ktoré sú prílohou vystavených tlačí.

Knižnica Gemersko-malohontského múzea, budovaná počas 137 rokov existencie múzea, obsahuje 45 875 knižničných jednotiek a tvorí ju historický a príručný knižný fond. Historický knižný fond zahŕňa 32 854 tlačí z obdobia od 16. storočia až do začiatku 20. storočia. Fond vznikol prevažne z knižných darov inštitúcií a osobností z regiónu Gemer-Malohont. Múzeum uskutočňuje komplexný systém ochrany fondu a zabezpečuje odborné reštaurovanie poškodených kníh. V rokoch 2005 - 2018 sme zabezpečili prostredníctvom dotačne podporených projektov zlepšenie klimatických podmienok inštaláciou klimatizačnej jednotky a germicídnych žiaričov v historickej knižnici   a reštaurovanie 168 poškodených starých tlačí zo 16. - 19. storočia. Všetky zreštaurované knihy sú dostupné k bádaniu v knižnici múzea.

tlače2.jpg

 


 
 

Program Gemersko-malohontského osvetového strediska na mesiac májVytlačiť
 

Aj v mesiaci máj pripravilo Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rim. Sobote množstvo podujatí, či už v meste Rim. Sobota alebo v jeho okolí. 

Maj 2019.jpg

 

 

 

 

 

Súbor na stiahnutie Maj 2019.pdf Maj 2019.pdf (125.6 kB)

 
 

Na radnici otvorili výstavu fotografií o regióneVytlačiť
 

Vo výstavných priestoroch rimavskosobotskej radnice otvorili na začiatku apríla výstavu fotografií, ktorá prezentuje krásy nášho regiónu. Všetky fotografie sa objavili na fotosúťaži Malohont mojimi očami, ktorej slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo 12. decembra v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti.

Súťaž vlani už po šiestykrát vyhlásila Miestna akčná skupina MALOHONT. Prihlásilo sa do nej spolu 27 fotografov, ktorí pochádzali z rôznych obcí a miest zahrnutých do Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, ale aj z miest ako Rimavská Sobota, Tornaľa, Brezno a Banská Bystrica. Najmladší súťažiaci mal iba 16 rokov a najstarší 76 rokov a okrem amatérov sa do súťaže zapojili aj profesionáli. Fotosúťaž prebiehala v štyroch kategóriách – prírodné krásy, kultúrne dedičstvo, ľudia a život a naše obce.

Keďže bolo zo súťaže vyradených 19 fotografií, ktoré nesplnili podmienky, do konečného hlasovania verejnosti postúpilo 113 fotografií. Najviac fotografií súťažilo v kategórii Prírodné krásy (51), 23 snímok bojovalo v  kategórii Ľudia a život, 20 v kategórii Naše obce  a 19 v kategórii Kultúrne dedičstvo. Okrem trojčlennej poroty, ktorú tvorili Naďa Miháľová, Henrieta Struhárová a Martin Pliešovský, rozhodovala o víťazoch v jednotlivých kategóriách aj verejnosť.

V kategórii Prírodné krásy sa na prvom mieste umiestnil Ondrej Kresnye s fotografiou divých makov. Druhá skončila Petronela Vargová a tretí Michal Tvrdoň. Víťazkou verejného hlasovania sa stala Adriana Morongová.

V ďalšej kategórii  Kultúrne dedičstvo  porotu najviac zaujala fotografia Horáreň u Faba na hrebeni Sinca, ktorú vytvorila Henrieta Szagová. Tá sa umiestnila aj na druhom mieste, ale s inou fotografiou a zároveň sa stala aj víťazkou verejného hlasovania. Tretí skončil Peter Fačka.

V kategórii Ľudia a život skončila prvá Petra Rapčanová, ktorá zároveň vyhrala aj verejné hlasovanie. Jej víťazná fotografia má názov Kuk. Druhý bol Jozef Mačuda a tretia  Petra Rapčanová.

V kategórii Naše obce zvíťazila snímka Kokavské lazy, ktorej autorom je Michal Tvrdoň. Na druhom mieste skončila Michaela Tiralová, ktorá sa stala aj víťazkou  verejného hlasovania. Tretí bol Štefan Bán.  

Vybrané fotografie navyše postúpia aj do celoslovenskej fotosúťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR začiatkom leta.

Výstavu v priestoroch radnice pripravilo Turistické informačné centrum v spolupráci s MAS Malohont. Verejnosť si ju môže pozrieť do konca mája.

mas (2).JPG

mas1.JPG

mas4.JPG

mas3.JPG

vystavaRS - MIN.jpg


 
 

Šport

Naši džudisti na domácej šúťažiVytlačiť
 

11. mája sa džudisti z Lokomotívy zúčastnili XLIII. ročníka Medzinárodnej Veľkej ceny mesta Rimavskej Soboty žiakov a žiačok, jednej z najprestížnejších súťaží v džude na Slovensku.

Tento turnaj sa uskutočnil v bývalej budove nákupného centra Hypernova.

Za účasti jedenásť štátov Európy –Maďarska, Čiech, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny a samozrejme Slovenska sa zišlo v Rimavskej Sobote  87 oddielov a viac ako  550 džudistov.

Náš oddiel reprezentovali šiesti džudisti. Ján Škrváň v kategórii super-mini žiakov vo váhe do 27 kg v prvom zápase vyhral s Kapushynskyim z Užhorodu, v druhom prehral  so Stuparom s STU BA. V treťom zápase - repasáži opäť prehral so Stuparom s STU BA a skončil na 5 mieste.

Matej  Gaži v kategórii mini žiakov vo váhe do 34 kg v prvom zápase prehral s Trnkom z Levíc a ďalej nepostúpil. Tamáš Varga v kategórii super-mini žiakov v  hmotnosti do 38 kg prehral prvý zápas  s Cičmanom zo Žiliny, no vyhral druhý zápas s Lisou z STU BA i tretí so Zajacom z Michaloviec a prehral až posledný zápas o Samuelom Tamášom s Levíc, a tak obsadil krásne 3 miesto. Daniel  Jakab štartoval v kategórii super-mini žiakov v  hmotnosti do 48 kg.  Prvý zápas  nad Trnkom z Levíc vyhral, ale druhý s tým istým súperom prehral. V treťom zápase zvíťazil a za výborné 2 miesto  získal striebornú medailu.

Natália Gažiová si veľmi dobre počínala v kategórii starších žiačok vo váhe do 44 kg. V prvom zápase zdolala Bazsani z maďarského Miškovca a vyhrala aj druhý zápas nad Požegou s Chorvátska. V dlhom finálovom zápase, ktorý trval 5,49 minút,  zvíťazila v Zlatom skóre nad Szabó Carolína – Arad z Rumunska a obsadila zlaté prvé miesto.

Robert  Balog v kategórii starších žiakov vo váhe nad 66 kg vyhral v prvom zápase  nad Fulekom s Patrónky BA,  v druhom zápase podľahol Tóthovi z Miškovca, no v zápase o bronz  zvíťazil v malom finále nad Bendom s Vranova nad Topľou a takto si vybojoval 3. bronzovú priečku.

Výbor a vedenie klubu gratuluje za predvedené výkony a ďakuje za vzornú reprezentáciu klubu a aj mesta Rimavská Sobota.

V Rimavskej Sobote  sprevádzali džudistov tréneri Babicová, Gaži a Antal.

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo Rimavská Sobota ďakujeme  Mestu Rimavská Sobota , firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer,   Kvety Henrieta Mišuráková,  a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

Prvé miesto Natália Gažiová.jpg

druhý sprava Balog Robert.jpgprvý sprava Tamás Varga.jpg

Ľubomír Antal,

predseda  Lokomotíva judo RS


 
 

Slovenskí reprezentanti si priniesli domov z ME v Chanbare 3 medailyVytlačiť
 

V dňoch 4 a 5. mája sa konali v bieloruskom Minsku v  poradí už 11. majstrovstvá Európy v japonskom športe chanbara. Na turnaji sa zúčastnilo 243 súťažiacich zo 16 krajín a Japonsko, ktoré dohliadalo na plynulý priebeh turnaja.

Reprezentácia Slovenska pod vedením reprezentačného trénera Tibora Figeia  dosiahla na 11. ME krásne úspechy. Sme veľmi mladý šport, na Slovensku pôsobíme necelých 5 rokov, čo je popri desať, dvadsať a tridsať ročnej histórii v iných krajinách naozaj zanedbateľné číslo. Napriek tomu si pätica reprezentantov priniesla domov 3 medaily (dve strieborné a jednu bronzovú).

V sobotu 4. mája súťažili deti – chlapci - dievčatá, kadeti -  chlapci a dievčatá, juniori – chlapci a dievčatá a veteráni (40+)  v disciplínach kihon dosa (kata –súborné cvičenia) a datotsu (zápas).  Najprv prišli na rad súborné cvičenia (kihon dosa), kde sa z našej pätice najviac darilo Lukášovi Kurekovi (chlapci 12-13r.), ktorý sa prebojoval až do štvrťfinále a obsadil konečné delené 5. miesto. Slovensko malo zastúpenia v kategórii chlapcov (12-13r.) aj v datotsu (zápas). Každý z nich súťažil v troch disciplínach. Po prvotných zaváhaniach si Tomáš Kuvik v úvodných disciplínach nakoniec vybojoval v disciplíne chocken free (dlhý meč jednoruč) krásnu bronzovú medailu. Druhý slovenský reprezentant Lukáš Kurek vybojoval taktiež po prvotných zaváhaniach vo svojej obľúbenej disciplíne tate kodachi (krátky meč-štít) striebornú medailu, keď vo finále prehral len s neskorším absolútnym šampiónom (Grandšampiónom) z Talianska. V tejto kategórii štartovalo 21 pretekárov. Obidvaja reprezentanti Tomáš i Lukáš pôsobia v klube Falcon TKD Rimavská Sobota a bola to pre nich „prvá” veľká medaila.  Kadetská kategória bola tiež veľmi silno obsadená a  o medaily sa takisto bojovalo v 4 bojových disciplínach kodachi (krátky meč), tate kodachi (meč a štít), Choken free (dlhý meč v jednej ruke), choken morote ( dlhý meč obojruč). Pri 31 štartujúcich pretekároch v tejto disciplíne sa nám nepodarilo vybojovať medailu. Bronzový medailista z ME z roku 2017 Max Martinčko bojoval príkladne, ale tentoraz to na medailu nestačilo, jeho najlepší výsledok je 9. miesto v obľúbenej disciplíne nito (krátky a dlhý meč). V tento deň nastúpil aj ďalší reprezentant v kategórii veteránov (40+), bronzový medailista z ME v Ríme v roku 2017  Ladislav Laššák. V disciplínach tate kodachi (krátky meč-štít) a chocken morote (dlhý meč obojruč) sa prebojoval do štvrťfinále, kde ale bohužiaľ našiel premožiteľov z Poľska a Ruska a v obidvoch disciplínach skončil napokon na delenom 5.mieste. Tu súťažilo 26 športovcov.

V nedeľu 5. mája štartovali kategórie seniorov v kategóriách kyu (nižšie stupne) a DAN (čierne pásy) v individuálnych zápasoch, kde sa nám podarilo získať ešte jednu medailu. Tibor Figei z Rimavskej Soboty získal pre slovenskú reprezentáciu v kategórii čiernych pásov (DAN,18-39r.) historickú striebornú medailu v disciplíne tanto (dýka).  V prvých dvoch kolách zvíťazil nad ruskými reprezentantmi, až nakoniec prehral len vo finále po niekoľkominútovom boji s úradujúcim majstrom Európy v  tejto disciplíne z Talianska. V tejto kategórii štartovalo 34 športovcov. Pre rimavskosobotského reprezentanta to bola už 10 medaila z ME, MS, EH a SH.

„Organizáciu preteku hodnotím veľmi pozitívne. Organizátori nepodcenili naozaj nič, všetko bolo na vysokej úrovni. Preteky nám ukázali, že ideme správnym smerom, čoho dôkazom sú aj medailové umiestnenia našich detí (Tomáša a Lukáša) a mne sa tiež podarilo získať striebornú medailu v najvyššej kategórii, čo je dôkazom toho, že s mojím trénerom Marianom Kuvikom odvádzame dobrú robotu. Chcel by som sa poďakovať našej asociácii SACHAN, nášmu klubu Falcon, deťom – reprezentantom, rodičom, ktorí ich sprevádzali, mestu Rimavská Sobota a našim sponzorom”. O mesiac náš čakajú majstrovstvá Česka, ktoré sa budú konať v Prahe. Potom si niekoľko mesiacov oddýchneme od súťaží a v októbri prídu na rad majstrovstvá Poľska, Slovenska a sezónu ukončíme v novembri Majstrovstvami sveta v japonskom Tokiu. Majstrovstiev by sa mala zúčastniť už aj bronzová medailistka z MS 2018 Laura Dávidová, ktorá už trénuje.

chanbara.jpg

Zdroj: Ing. Robert Kuvik


 
 

Viktória Gémešiová opäť majsterkou SlovenskaVytlačiť
 

V dňoch 3.- 5. mája sa v Bratislave konal už 16. ročník Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe. Na týchto MSR sa podarilo Viktórií Gémešiovej obhájiť minuloročný titul MAJSTERKY Slovenska v kategórií sólo 2 baton senior.  Rimavskosoboťanka súťažila za súbor Tina Bratislava pod vedením Mgr. Martiny Kurilovej. Tento úspech nie je jediný, Viktórií sa podarilo získať aj striebornú medailu  a titul I.VICEMAJSTER SR v kategórií Miniformácie baton senior, kde súťažila spolu s ďalšími piatimi dievčatami (Nancy Soboličová, Alena Hanzenová, Katarína Turóci, Lenka Karšaiová, Ivana Baliarová).  Vďaka týmto krásnym umiestneniam dostali mažoretky Tina nomináciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú tento rok konať v chorvátskom Záhrebe.

 Ako sa však Viktória vyjadrila, medzi jej tohtoročné úspechy patria aj úspechy kadetiek, ktoré trénuje spolu s Katarínou Martanovičovou. S formáciou sólo baton kadet ich zverenkyňa Nina Nerádová získala titul I.VICEMAJSTERKY SR a v kategórií Veľké formácie baton kadet dievčatá vyhrali titul MAJSTER SR. 

Viktóriu spolu so súborom Tina čaká príprava na majstrovstvá Európy, preto im držme palce, nech všetko dopadne podľa ich predstáv a nech sa aj odtiaľ vrátia s krásnymi výsledkami.

viktória.JPGviktória1.JPG

Zdroj: Viktória Gémešiová

 


 
 

Estrelly opäť vycestujú na majstrovstvá Európy Vytlačiť
 

mažoretky1.jpgMažoretky Estrella  sa v dňoch 3.-5. mája zúčastnili Majstrovstiev SR  v mažoretkovom športe v Bratislave. Na jednom mieste sa stretli mažoretky z 27 súborov z celej republiky. Súťažilo sa vo všetkých vekových kategóriách ( deti,  kadetky, juniorky, seniorky), s náčiním

(baton – palička, pom – póm – strapce, flag  - vlajka, mace – žezlo), v malých a veľkých choreografiách. V piatok poobede dievčatá súťažili v miniformáciách s flagom a maceom.  Za miniformáciu flag sme získali 4. miesto  (CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová). V tejto súťažnej sezóne sme prvýkrát začali  trénovať s maceom. Práca s maceom je náročná, nakoľko dĺžka  maceu je viac ako 1 meter  a v porovnaní s batonom je oveľa ťažší.  Vo večerných hodinách okolo 20:00 hod.  sa otvorila  kategória mace a so sólom sa predviedla Adriana Holíková, ktorej bolo za súťažnú  choreografiu  udelené 1. miesto. Na 1. mieste sa Estrelly umiestnili aj s choreografiou senior - duo - mace (Adriana Holíková, Emília Csanková).

Nasledujúci deň sa po prvý raz v kategórii  senior – sólo – baton  predviedla naša sólistka Adriana Holíková -  9. miesto.  Nedeľa patrila veľkým formáciám.  S choreografiou senior – flag – fantóm sme získali  2. miesto a za klasický pom – póm -  1. miesto.

Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe sa budú konať 4.-7. júla v Záhrebe (CRO). Mažoretky Estrella získali nominácie  za  štyri choreografie. Najbližšie dva mesiace  budú náročné,  čakajú nás ešte vystúpenia, dychový festival vo Valaskej a chceme sa zodpovedne pripraviť  na majstrovstvá Európy. Potrebujeme dotrénovať a zosynchronizovať  nominované choreografie.

Chceme sa poďakovať našim rodičom, ktorí nás celý rok podporovali a veľké poďakovanie patrí našej krajčírke Kataríne Sojkovej.

Naše umiestnenia:

 - junior – mini  – flag -  4. miesto  (CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová)

 - senior – sólo – mace  - 1. miesto ( A. Holíková)

 - senior – duo – mace  - 1. miesto  ( A. Holíková, E. Csanková)

 - senior – sólo – baton  - 9. miesto ( A. Holíková)

 - veľká formácia – senior – flag  - fantóm  - 2. miesto  (A. Holíková, E. Csanková, CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová, B. Kondášová, E. Borošovičová, L. Durčová, B. Oravcová, N. E. Babičová, R. Ruszóová )

- veľká formácia – senior – klasik  - pom - póm  - 1. miesto    ( E. Csanková, A. Holíková, CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová, B. Kondášová, E. Borošovičová, L. Durčová, B. Oravcová, N. E. Babičová, R. Ruszóová ).

mažoretky2.jpgmažoretky3.jpg

Ivana Pivarníková, riaditeľka CVČ Relax


 
 

Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaníVytlačiť
 

Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní

Rimavskosobotská plaváreň bola začiatkom mája dejiskom Majstrovstiev stredoslovenskej oblasti v športovom plávaní.

Technickým usporiadateľom bol Plavecký klub Rimavská Sobota, ktorý s poverením Slovenskej plaveckej federácie hostil vyše 200 plavcov z 11 klubov. Súťažilo sa v kategórii starší žiaci,  juniori a seniori a spolu plavci absolvovali cez 700 skokov do vody.                                                                                                                                                        Domáci klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovali 8 plavci, ktorí získali spolu 5 medailí .Najlepšie sa darilo Sofii Klementovej, ktorá si vyplávala dva majstrovské tituly, keď bola najrýchlejšia v disciplíne 50 m znak a 100 m znak. O ďalšie medaily sa zaslúžila Natália Bakšová, ktorá skončila dva krát na druhom mieste v disciplínach 200 m voľný spôsob a 100 m znak . Marek Tengler si vyplával bronzovú medailu na 100 m trati v disciplíne znak.

V ďalších dňoch sa plavci Plaveckého klubu Rimavská Sobota zúčastnia pretekov v Srbsku, potom absolvujú preteky v Brezne a koncom mája už začínajú Letné majstrovstvá Slovenska.

plavci5.JPG

plavci4.JPG

plavci1.JPGplavci3.jpgpplavci.JPG

Ing. Ladislav Klement, Plavecký klub PKRS

 


 
 

Prvomájový košický miniturnaj 2019Vytlačiť
 

Prvý májový deň sa formujúci tím žien Slovana zúčastnil turnaja 3+1 v Košiciach. Opäť šlo v prvom rade o získavanie skúseností a zapracovávanie nových hráčok do tímu. Premiéru si tentoraz odbehala Gabriella Hanyus (2003). V zostave bez klasickej brankárky dokázali Slovanistky poraziť len Žltý Sneh Košice a s ďalšími tromi prehrami skončili na 6.mieste turnaja.

Zostava a výsledky:
Janoštiaková Erika, Uhrinová Denisa, Uhrinová Rebeka, Mihályiová Daniella, Kučeráková Dominika, Mikušová Nikoleta, Molnárová Viktória, Hanyus Gabriella.

Slovan - Miss Maracana (Sabinov) 1:9 gól: Uhrinová Denisa
Slovan - Prešov 0:6
Slovan - Žltý Sneh Košice 8:5 góly: Janoštiaková 3, Hanyus 2, Uhrinová Denisa 2, Molnárová
Slovan - Hot Shots C (Košice) 2:5 góly: Mihályiová, Janoštiaková

florbal.jpg
 

Vyjadrenie trénera Joža Alušíka:
"Rýchloturnaj poukázal na naše nedostatky - keďže novým hráčkam chýbajú skúsenosti, plynuli z toho chyby pri bránení hráčok i pri zakladaní útoku, tiež neschopnosť sústrediť sa na to, čo sa deje na ihrisku. Vyskúšali sme si hru bez klasickej brankárky v bránke, čo nás momentálne dosť trápi. Na týchto košických turnajoch je potrebné hrať rýchlo a presne, dať si 3 prihrávky po sebe znamená zvyčajne streliť gól. Netešilo ma, že toto nešlo ani skúsenejším hráčkam. Síce je pravda, že sme zostavu  každým zápasom obmieňali, aby si každý zahral s každým, no od nich som čakal predsa len viac nadhľadu a vkladu do zápasu. Na druhej strane máme za sebou ďalší krok vpred z pohľadu budovania tímu a zápalu pre florbal u mladých hráčok, čo je pozitívne. Dnes to vidím tak na 75%, že sa nám podarí nový tím predstaviť v 1.lige. Na začiatku apríla to bolo ešte 50:50... Cez víkend čakajú tri dorastenky Majstrovstvá Slovenska za Nemšovú, inak sa budeme v máji sústrediť najmä na trénovanie a zháňanie ďalších hráčok."

Zdroj: www.slovanrs.sk


 


 
 

Verejné obstarávanie

Zakazky s nízkymi hodnotamiVytlačiť
 


 
 

Úradná tabuľa

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Z.Repa.pdf Z.Repa.pdf (768.5 kB)

 
 

Zrušenie trvalého pobytuVytlačiť
 


 
 

VV - o oznámení miesta uloženia písomnostiVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

VV - o oznámení miesta uloženia písomnostiVytlačiť
 


 
 

Zrušenie trvalého pobytuVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení poštovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Verejné ponuky

OVS - prenájom stĺpov verejného osvetleniaVytlačiť
 


 
 

OVS - odpredaj pozemku TomášováVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Cestne_vyhlasenia.doc Cestne_vyhlasenia.doc (39 kB)

 
 

OVS - odpredaj budovy ZŠ M. Tompu, Auxtov domVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Cestne_vyhlasenia.doc Cestne_vyhlasenia.doc (39 kB)

 
 

OVS - odpredaj čerpacej stanice Ul. Jabloňová, ŠVVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Cestne_vyhlasenia.doc Cestne_vyhlasenia.doc (39 kB)

 
 

OVS - prenájom haly na Ul. ČerenčianskejVytlačiť
 


 
 

OVS - prenájom budovy bývalej MŠ na Nižnej PokoradziVytlačiť
 


 
 

VOS - MsBSVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Daxnerova(mapa).pdf Daxnerova(mapa).pdf (57 kB)

 
 

Rozlúčky so zosnulými

Pohreb dňa 22.05.2019Vytlačiť
 

Parte Molnár.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Po viac ako mesačnej odmlke som v našom dvojtýždenníku Gemerské zvesti  - Gömöri Hírlap opäť uverejnil rubriku Na margo uplynulých dní. Stalo sa tak vzhľadom na nespočetné dotazy, ktoré som od občanov mesta dostal, že čo je tomu príčinou. Súčasne som však aj naznačil, že písať do novín, v ktorých mienia poslanci robiť cenzúru, ďalej nemienim. Le

dnes je: 22.5.2019

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka