Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

OZNAMY

Oznamy mesta

Na margo uplynulých dníVytlačiť
 

szanto2.jpg

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, prišiel aj o svoj poslanecký mandát.

Jedným z tých, ktorí na uvedený rozsudok reagovali, bol bývalý dlhoročný predseda vlády a predseda najsilnejšej politickej strany Robert Fico. Predseda Smeru vyhlásil, že Milan Mazurek povedal len to, čo si myslí celý národ. No a tieto jeho slová vyvolali búrku nevôle. Média  Fica označili za fašistu i rasistu a predstavujú ho ako odstrašujúci príklad pre ďalšie generácie politikov. Dostal sa  aj do pozornosti NAKA, ktorá jeho výroky začala prešetrovať a podozrieva ho, že schvaľuje trestný čin, pretože sa zastáva extrémistu. Denník Sme dokonca napísal, že rasizmus Roberta Fica je nebezpečnejší ako reči niektorých učiteľov, že ich škola je dobrá, lebo do nej nechodia Cigáni...

No ďakujem pekne za takéto porovnávanie. Uvedený denník, ktorý ani netají svoju náklonnosť k novým liberálnym politickým prúdom a ani svoju nenávisť voči predsedovi Smeru – SD, už sa veľmi nesnažil spropagovať výsledky ankety, ktoré hovoria o tom, že drvivá väčšina opýtaných vyjadrila súhlas s Ficovým názorom ohľadom rozhodnutia súdu. Ale keď už spomenutý denník písal o vyjadreniach niektorých učiteľov, možno mal položiť aj otázku, či tie ich reči nehraničia tiež s rasizmom. A keď áno, potom za rasizmus budeme považovať aj snahu niektorých poslancov nášho mestského zastupiteľstva, ktorí navrhli vybudovať na Dúžavskej ceste kontajnerovú školu pre tam bývajúce deti? Prečo asi, keď v meste máme v základných školách čoraz menej žiakov a v niektorých zívajú  prázdnotou učebne  i celý pavilón, ba základnú školu s vyučovacím jazykom maďarským na sídlisku Západ na viac ako 60 percent využíva stredná škola, ktorá sem prišla  z Dunajskej Stredy ? Nebol by som prekvapený, keby sa niekto obrátil na NAKA alebo Generálnu prokuratúru s udaním /dnes je to u nás móda – pozn. autora/, že vybudovanie novej školy na Dúžavskej ceste má slúžiť aj k tomu, aby ďalšie rómske deti neprišli do škôl v samotnom meste. Na druhej strane som si istý aj v tom, že ak by sa uskutočnila anketa medzi rodičmi či pustiť rómske deti do  škôl v samotnom meste alebo radšej vybudovať pre nich hoci aj kontajnerovú školu na Dúžavskej ceste, výsledok by bol jednoznačný. Ale čo to je potom ak nie  segregácia Rómov hraničiaca s rasizmom ?

Zamyslime sa nad tým, pretože žijeme v nenormálnej dobe keď sa blížia parlamentné voľby a strašíme rasizmom i extrémizmom aj tam kde nie sú... 


 
 

Pozvánka: Výstava ovocia a zeleninyVytlačiť
 

Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora

Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov

a Mesto Rimavská Sobota

 

Vás pozývajú na  VÝSTAVU

 

poľnohospodárskych produktov z Gemera

 vína, ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, strojov a zvierat,

ktorá sa uskutoční

27. – 28. septembra 2019

v priestoroch Domu kultúry a jeho okolia, na námestí Š.M.Daxnera v Rimavskej Sobote

27.9.2019 (piatok)  od 9,00 do 18,00

28.9.2019 (sobota)  od 9,00 do 12,00

 

Príďte si pozrieť a ochutnať zdravé a chutné plody Gemera. Vítame každého pestovateľa, ktorý by chcel vystaviť svoje produkty. Odovzdávanie výstavných exponátov je možné do 26.9.2019 (štvrtok) od 11.00 - 16.00 hod. !

pozvánka výstava RS 2019_pages-to-jpg-0001.jpg

 

 

 


 
 

Blíži sa 37. Gemersko-malohontský jarmokVytlačiť
 

Prichádzajúca jeseň so sebou prináša nielen chladnejšie počasie či kratšie dni, ale aj množstvo obľúbených podujatí. Jedným z nich je tento rok už 37. Gemersko-malohontský jarmok, ktorý sa  spravidla koná v posledné septembrové dni. Inak tomu nebude ani teraz. Tradičné trhy a kultúrny program s nádychom pravej jarmočnej atmosféry sú naplánované na 27. (piatok) a 28. september (sobota).

Gemersko-malohontský jarmok začne slávnostným otvorením výstavy ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov vo foyeri Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Hlavné námestie bude nielen miestom tradičných trhov ponúkajúcich možnosti nákupu jedinečných výrobkov, chutných jedál či poctivej medoviny, ale rovnako aj centrom spevu,  tanca a zábavy.

V piatok v dopoludňajších hodinách malých aj veľkých poteší Divadlo BABADLO. To si pre nás pripravilo divadelné predstavenie „Ako psíček a mačička...“, ktoré priblíži obľúbené dielo známeho Josefa Čapka. K obedu nám budú znieť svižné melódie country kapely Bluetrend, ktoré budú skvelým odštartovaním veselého piatku. Do  neskorých večerných hodín bude pre Soboťanov a návštevníkov nášho mesta pripravený program, ktorý podčiarkne výnimočnosť pravej jarmočnej chvíle. Svoju tvorbu a aktívny pohyb nám predvedú deti a mládež z CVČ Relax, na ľudovú nôtu nám zahrajú folklórne súbory Rimavan, Háj a jedinečnosť heligónky objavíme prostredníctvom dua sestier Bacmaňákových z Kysúc. V piatok podvečer nás roztancuje hudobná skupina Akcent Live s obľúbenými slovenskými a maďarskými ľudovými piesňami. Veselé melódie tradičných ľudoviek vystriedajú temperamentom nabité šarišské, slovenské, rusínske, zemplínske a rómske piesne v podaní ľudovej hudby Šarišanci. Gemersko-malohontský jarmok sa v piatok skončí naozaj veľkou bodkou, kedy na pódiu vystúpi známy slovenský spevák Mafia Corner s originálnou podobou známych piesní. Vo veselom duchu sa bude niesť aj jarmočná sobota, kedy sa môžeme tešiť na vystúpenie rimavskosobotského tanečného orchestra či na inštrumentálnu skupinu Elektrum. Samozrejme, aj tento rok sa v rámci Gemersko-malohontského jarmoku dozvieme mená víťazov súťaže o najkrajší balkón a predzáhradku, no a chýbať nebudú ani sprievodné podujatia, ktoré zabezpečujú kultúrne inštitúcie nášho mesta.

Všetkých milovníkov nezameniteľnej atmosféry srdečne pozývame na 37. ročník Gemersko-malohontského jarmoku, ktorý bude aj tento rok plný folklóru, tradícií, zábavy a spoločných chvíľ.

GMJ-2019-final.jpg

               

               


 
 

Rimavská Sobota požiada o dotáciu na vybudovanie elektrickej nabíjacej staniceVytlačiť
 

 stanica.jpgMestské zastupiteľstvo dňa 5. augusta schválilo predloženie žiadosti o dotáciu na vybudovanie elektrickej nabíjacej stanice. O dotáciu, ktorú poskytuje Ministerstvo hospodárstva v rámci tzv. Akčného plánu rozvoja elektromobility v SR, súťažia mestá a obce z celého Slovenska.

Dátum podania žiadosti je podstatný, keďže len prvých 100 z nich si rozdelí sumu 500 000 € určenú na budovanie elektrických nabíjacích staníc. Obce a mestá zo zaostalých regiónov dostali 5 dní k dobru.  Z tohto dôvodu bol tento bod zaradený do programu na mimoriadnom zasadnutí.  Maximálna suma dotácie je 5 000 €. Podmienkou je, aby  žiadateľ spolufinancoval projekt aj z vlastných zdrojov, a to najmenej vo výške 5 % z celkových nákladov na vybudovanie stanice. Na projekte pracuje nové oddelenie riadenia projektov, ktoré mesto zriadilo na začiatku júla.

Takéto stanice slúžia na nabíjanie elektromobilov, ktorých celkový počet by do roku 2030 mal dosiahnuť 40 000. Práve s ich narastajúcim počtom rastie aj dopyt po infraštruktúre, ktorá by umožnila ich efektívne využívanie a umožnila majiteľom elektromobilov cestovať aj na dlhšie vzdialenosti alebo do oblastí mimo hlavnej cestnej siete. Do roku 2020 by sme na Slovensku mali mať až 150 rýchlonabíjacích staníc (s výkonom nad 22 kW) a viac ako 600 staníc pre pomalé a stredne rýchle nabíjanie (s výkonom do 22 kW).

Významný argumentom v prospech vybudovania elektrickej nabíjacej stanice v Rimavskej Sobote je jej strategické umiestnenie a celkový nedostatok takýchto staníc v širšom regióne. Mesto pretínajú dva dopravné spojenia medzinárodného významu. Na ceste medzinárodného významu E571, z Bratislavy do Košíc, vodiči môžu svoj elektromobil dobiť najbližšie v Lučenci a Ožďanoch. Avšak východným smerom môžu tak urobiť až v Moldave nad Bodvou. Horšie sú na tom majitelia elektromobilov, ktorí by chceli využiť medzinárodné cestné spojenie sever – juh (Poprad – hranica s Maďarskou republikou). Tu si okrem Popradu nemôžu nabiť svoj elektromobil už nikde inde. Málo nabíjacích staníc sa nachádza najmä v južnej a východnej časti Banskobystrického samosprávneho kraja.

Aj preto má vybudovanie verejne prístupnej elektrickej nabíjacej stanice v Rimavskej Sobote reálny potenciál prispieť k rozvoju nášho mesta. Nabitie elektromobilu môže trvať aj niekoľko hodín a  tento čas môžu ich majitelia využiť na  návštevu centra mesta, múzea, reštaurácie, urobiť si nákup, prípadne využiť miestne služby. Bola by to možnosť ako spropagovať naše mesto a pritiahnuť sem nových návštevníkov.

Podľa dostupných informácií majú nabíjacie stanice v meste budovať aj súkromné spoločnosti. Avšak tu by sa jednalo o stanicu, ktorá by bola vo vlastníctve mesta a bola by súčasťou základnej občianskej vybavenosti. A dôležitá je aj symbolika. Vybudovaním elektrickej nabíjacej stanice by sa mesto prihlásilo k rozvoju elektromobility na Slovensku a tým aj k úsiliu o adaptáciu na klimatické zmeny a  zníženiu negatívneho dopadu klimatických zmien, čo je agenda, ktorá už dominuje a bude dominovať 21 storočiu.

Ak by mesto bolo úspešné a podarilo sa mu získať dotáciu, verejne prístupná elektrická nabíjacia stanica by stála na parkovisku na ul. Mikszátha už v budúcom roku. Na tomto parkovisku je dostatočný počet voľných parkovacích miest a má aj tú výhodu, že je umiestnené v blízkosti centra mesta. Zo strany mesta je všetko pripravené.   

 

 

 


 
 

Oznam - OR PZ v RSVytlačiť
 

Vážení občania,

od 02. 09. 2019 – do odvolania

 bude oddelenie bezpečnosti cestnej premávky a dopravných evidencií ODI OR PZ v RS presťahované z budovy OR PZ v RS (Ul. Hostinského č. 2 v RS)

 do budovy OO PZ RS (Ul. Stavbárov č. 2 v RS),

 z dôvodu rekonštrukcie budovy OR PZ v RS.

Miesto a čas obhliadok motorových vozidiel ostáva nezmenené na Ul. Hostinského č. 2 v RS

(parkovisko pred obchodným domom Billa).


 
 

37. Gemersko – malohontský jarmokVytlačiť
 

Vážení občania a podnikatelia !

Mesto Rimavská Sobota v dňoch   27. a 28. septembra 2019  usporiada 37. Gemersko – malohontský jarmok, na ktorý Vás srdečne pozývame. Na Hlavnom námestí a na ul. Povstania bude sústredený rozličný spotrebný tovar, ľudovoumelecké predmety, ako aj občerstvenie. V prípade záujmu podnikateľov o predajné miesto je potrebné telefonicky sa kontaktovať  na tlf. č. 047/5604665, príp. 047/5604685. Povolenia sa vydávajú od 27. augusta 2019.

 

                                           Vážení občania a predávajúci, tešíme sa na Vašu účasť !


 
 

Mesto spustilo virtuálneho sprievodcuVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota - Turistické informačné centrum mesta oznamuje širokej verejnosti,  že pre turistov a návštevníkov mesta pripravilo nový produkt cestovného ruchu - "Turistický sprievodca Rimavská Sobota".

Ide o mobilnú aplikáciu – interaktívneho turistického sprievodcu s QR kódmi, hlasovým sprievodom v troch jazykových mutáciách, mapami a GPS.  

Mobilnú aplikáciu s hlasovým sprievodom "Turistický sprievodca Rimavská Sobota"  je možné si nainštalovať do mobilných zariadení z obchodu Play pre Android a AppStore pre iPhone/iPod/iPad : Rimavska Sobota. Je dostupná v troch jazykových mutáciách (slovenská, maďarská, anglická), takže si ju už do svojho mobilného zariadenia môže  pridať každý záujemca i zahraničný turista. Ide o  portálové riešenie s možnosťou neobmedzenej aktualizácie vlastných bodov záujmu. V aplikácii nájdete informácie a fotografickú dokumentáciu o pamiatkách a historických budovách, o histórii mesta, o pamätníkoch v meste Rimavská Sobota, o osobnostiach slovenského i maďarského kultúrneho života v minulosti žijúcich a pôsobiacich v našom meste. Vďaka GPS vás aplikácia naviguje priamo k jednotlivým pamiatkám napr. do Gemersko-malohontského múzea na Námestí M. Tompu či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského na Námestí Š.M. Daxnera. Aplikácia tiež obsahuje na mapách zvýraznené prechádzkové trasy pre peších návštevníkov i mapy okolitých cyklotrás. Nájdete v nej informácie zamerané na šport, oddych a turistiku. Zavedie vás do rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda, resp. vás oboznámi o trasách vyhliadkového autovláčika a nájdete v nej aj cenník služieb v RO Kurinec – Zelená voda. Aplikácia ponúka  možnosť vyhľadať si aj informácie o kultúrnych, športových a spoločenských inštitúciách pôsobiacich v našom meste, telefónne a e-mailové kontakty, otváracie hodiny i GPS súradnice týchto inštitúcií. Sú v nej  dôležité telefónne čísla (napr. tiesňové volanie, polícia, mestská polícia), na ktoré sa dovoláte priamo bez hľadania a zisťovania.  Zaujímavosťou je  čítačka QR kódov, ktorá Vás po načítaní kódu mobilným zariadením prenesie priamo do histórie napr. bývalého detského útulku, protestantského gymnázia či radnice mesta.          

Veríme, že sa vám mobilná aplikácia bude páčiť a budete ju často a so spokojnosťou využívať. 

Bližšie informácie nájdete v Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí v Rim. Sobote, na tel. č: 047/5623645, mobile 0911 568 538,e-maile: tic@rimavskasobota.sk alebo na webovej stránke  www.rimavskasobota.sk

 

qrkody noviny.jpg


 
 

Úradné oznamy

Pozvánka na zasadnutie MsZVytlačiť
 

                POZVÁNKA

 

V súlade s ustanovením § 13 ods. 4 písm. a)  zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov a Čl. 18 ods. 3 písm. a) Štatút mesta Rimavská Sobota

 

zvolávam

 

 zasadnutie  Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote

ktoré sa uskutoční  

dňa 24. 09. 2019 (utorok) o 14,00 h

 

v zasadacej miestnosti  MsZ v bývalom Župnom dome v Rimavskej Sobote

 na Nám. M. Tompu.

 

 

NÁVRH   PROGRAMU: 

1.      Otvorenie

2. 1   Voľba návrhovej komisie, určenie zapisovateľa a  overovateľov zápisnice

2. 2   Schválenie návrhu programu rokovania

 

3.      Prezentácia firmy OCTAGO CORPORATION j.s.a.

         (výstavba športových ihrísk )

         p. Dušan Matuška, zástupca spoločnosti

 

3.1    Majetkovoprávne otázky

         Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

 

4.      Návrh na IV. zmenu rozpočtu mesta

         Predkladá: Ing. Bielak, poverený vedením odboru ekonomického

 

5.      Správy z kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra za II. Q 2019 – 1. časť

         Predkladá: Ing. Mikuláš Csirmaz, hlavný kontrolór mesta

 

6.      Správa NKÚ spolu s prijatými opatreniami

         Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

 

7.      Návrh na zmenu zloženia Komisie sociálnych vecí, rodiny a rómskej problematiky

         Predkladá: JUDr. Štefan Baláž, poslanec MsZ, predseda komisie

 

8.      Doplnenie Systému vyhodnocovania športových súťaží

         Predkladá: Mgr. Tibor Figei, poslanec MsZ, predseda komisie

 

 

 

9.      Návrh VZN, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 71/2004 o  určení školských obvodov

         základných škôl na území mesta Rimavská Sobota a jeho mestských častí

         Predkladá: Ing. Karina Kochanová, poverená vedúca odboru školstva, mládeže, športu

         a kultúry

 

10.    Prerozdelenie finančných prostriedkov kultúrnym subjektom a športovým klubom

         v II. polroku 2019

         Predkladá: Ing. Ladislav Rigó, zástupca primátora mesta

                           Mgr. Tibor Figei, poslanec MsZ

 

11.    Informatívna správa o stave naplnenosti MŠ a ZŠ v meste Rimavská Sobota

         Predkladá: Ing. Karina Kochanová, poverená vedúca odboru školstva, mládeže, športu

         a kultúry

 

12.    Návrh na schválenie plánu práce výborov mestských častí

         Predkladá: JUDr. Štefan Szántó, prednosta MsÚ Rimavská Sobota

 

13.     Informatívna správa o stave mestských bytov v správe MsBS na  ulici Českej

          v Rimavskej Sobote

          Predkladá: JUDr. Zoltán Koós, výkonný riaditeľ MsBS

 

14.    Rôzne

15.    Interpelácie poslancov

16.    Záver

                                                                                      

                                                                                             

 

                                                                                               JUDr. Jozef Šimko v.r.

                                                                                                 primátor mesta


 
 

Jesenné upratovanie 2019Vytlačiť
 

Vážení občania,

tak ako každý rok, aj teraz v termíne od 03.10.2019 do 07.11.2019 sa bude uskutočňovať jesenné upratovanie. Na tento účel budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery podľa uvedeného harmonogramu. Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční 19.10.2019 /sobota/. Žiadame občanov, aby túto možnosť maximálne využili.

 

HARMONOGRAM ROZMIESTNENIA VOK NA JESENNÉ UPRATOVANIE: 

 

03.10. – 10.10.2019
Šibeničný vrch – Ul. Železničiarska  oproti obchodu a budovy bývalej materskej školy
Nám. Š.M.Daxnera - parkovisko KD
Tomašová – Ul. Tomašovská  pri bývalom veľkosklade OTEX
Chrenovisko  - Narcisová

 

10.10.–17.10.2019
Cukrovarská – parkovisko pri bytovom dome
Ul. A. Markuša
Križovatka Ul. Rožňavskej a Ul. Školskej
Sídlisko Rimava – medzi bytovkou B-1 a B-2
Sídlisko Západ – pri veľkom M-Markete

 

17.10. –24.10.2019
Bakta – pri futbalovom ihrisku
RO Kurinec – pri autobusovej zastávke
Sobôtka – nová časť
Sobôtka – stará časť
Vinica – pri obchode

 

24.10. –31.10.2019
Dúžava – pri kultúrnom dome
Mojín – pri autobusovej zastávke
Vyšná Pokoradz – pri kultúrnom dome
Nižná Pokoradz – pod kostolom, na konci obce
Sabová - pri bytovkách

 

31.10. – 07.11.2019
Ul. Dobšinského
Vinica – autobusová zastávka - vrch

 

Veľkoobjemový kontajner   -   VOK je určený na zber  objemového odpadu.

Do tohto VOK v žiadnom prípade nepatrí nasledovný odpad: stavebný odpad, nebezpečný odpad (napr. žiarivky, výbojky, monočlánky, akumulátory, obaly z náterových hmôt) a pod. Nebezpečné odpady možno v priebehu celého roka odovzdať zdarma v areáli firmy DETOX (areál býv. ZŤS na Košickej ceste).

Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční dňa :19.10.2019

Prípadné ďalšie miesta resp. termíny pristavenia VOK budú riešené priebežne podľa potreby a požiadaviek. Bližšie informácie a podrobnejšie podmienky je možné dohodnúť na mestskom úrade, oddelení stavebného poriadku, životného prostredia a dopravy – č. tel. 5604648 a vo fi. DETOX – č.tel. 0905 323 323


 
 

Mobilný zber nebezpečného odpaduVytlačiť
 

Vážení občania,

pravdepodobne sa aj vo Vašej domácnosti nachádza nebezpečný odpad s obsahom škodlivých látok, ktorý nepatrí do bežného komunálneho odpadu. Ak sa rozhodnete osobne prispieť k ochrane životného prostredia nášho mesta, môžete bezplatne odovzdať uvedené druhy odpadov na profesionálne spracovanie pracovníkom firmy DETOX s.r.o., ktorí vykonávajú mobilný zber odpadu.

 

Termín zberu: 19. 10. 2019 ( Sobota )

 

       Ulica                              Umiestnenie zastávky                 Čas                .

ul. Školská                         plocha oproti pohostinstvu Hviezda        7.30 - 7.50

ul. Železničiarska               pred obchodom s potravinami               7.55 – 8.15

ul. K. Mikszátha                 plocha oproti Obch. akadémii                8.20 – 8.40

Sídlisko Rimava                  parkovisko pri M - Markete                    8.45 – 9.05

Sídlisko Západ                    parkovisko na ul. J. Bodona                   9.35 – 9.55

Sobôtka                             plocha pred obchodom s potravinami     10.00 – 10.20

Chrenovisko                       pred obchodom                                   10.30 – 10.50

V. Pokoradz                       pred Kultúrnym domom                        11.00 – 11.20

N. Pokoradz                       pred Kultúrnym domom                         11.30 – 11.50

Bakta                                pred Kultúrnym domom                         12.05 – 12.25

Vinica                                pred obchodom s potravinami               12.35 – 12.55

Dúžava                              pri Kultúrnom dome                              13.15 – 13.35

Mojín                                 pri autobusovej zastávke                       13.40 – 14.00

 

Podmienkou pre prevzatie odpadu je predloženie občianskeho preukazu. Zároveň Vám ponúkame možnosť bezplatne odovzdať uvedené odpady počas celého roka na prevádzke spoločnosti DETOX s.r.o. na Košickej ceste č. 2923 každý pracovný deň od 7.00 do 15.00 hod.            

Informácie:                                         Termín ďalšieho zberu: jar/jeseň

Mestský úrad Rimavská Sobota, Svätoplukova 9                      DETOX s.r.o.

tel.: 047 / 560 46 48 - Ing. Ján Bozó                         tel.: 048 / 471 25 25                                                          


 
 

Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky školyVytlačiť
 

Primátor Mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozef Šimko vyhlasuje výberové konanie v zmysle
§ 4) zákona  č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v súčinnosti s § 5) zákona
č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky školy:

CENTRUM VOĽNÉHO ČASU RELAX,

snp 9, RIMAVSKÁ SOBOTA

s predpokladaným nástupom od 01. novembra  2019.

Na výkon kariérovej pozície riaditeľa/riaditeľky školy sú stanovené predpoklady v § 6, § 7
a § 34 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

POŽADOVANÉ KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY A POŽIADAVKY:

 • kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre príslušný druh a typ školy v súlade so zákonom č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v súlade s § 34 ods. 2 citovaného zákona a v zmysle vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 437/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov – príloha č. 1, Časť XIII.,
 • absolvovanie prvej atestácie alebo jej náhradnej formy v zmysle § 61 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene  a doplnení niektorých zákonov,
 • najmenej 5 rokov pedagogickej činnosti v zmysle § 3 ods. 5 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ,
 • bezúhonnosť v zmysle § 9 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • zdravotná spôsobilosť (telesná spôsobilosť a duševná spôsobilosť) v zmysle § 10 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • ovládanie štátneho jazyka v zmysle § 11 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

OSTATNÉ PREDPOKLADY:

 • znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov a rezortných predpisov a základná znalosť problematiky riadenia školy,
 • znalosť v oblasti pracovno-právnych a ekonomických vzťahov,
 • znalosť práce s PC,
 • osobné a morálne predpoklady, zodpovednosť, samostatnosť, riadiace a organizačné schopnosti.

ZOZNAM POŽADOVANÝCH DOKLADOV:

 • písomná žiadosť o účasti vo výberovom konaní,
 • overené doklady o vzdelaní a doklady o absolvovaní 1.atestácie alebo jej náhradnej formy v zmysle § 61 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • návrh koncepcie rozvoja školy v písomnej forme,
 • profesijný životopis,
 • potvrdenie o dĺžke pedagogickej činnosti (originál alebo overená kópia),
 • lekárske potvrdenie o telesnej a duševnej spôsobilosti pre výkon pedagogickej činnosti podľa § 10 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov (originál alebo overená kópia),
 • čestné vyhlásenie uchádzača/ky o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
 • písomný súhlas uchádzača/ky so spracovaním jeho osobných údajov na účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

Žiadosť o účasť vo výberovom konaní zasielajte do 26. septembra 2019 na adresu:                      

Mesto Rimavská Sobota

odbor školstva, mládeže a športu

Svätoplukova 9

979 01  Rimavská Sobota

v zalepenej obálke s označením na obálke: „VÝBEROVÉ KONANIE – riaditeľ/ka, Centrum voľného času Relax, SNP 9,  Rimavská Sobota – NEOTVÁRAŤ“.

 

V Rimavskej Sobote, 27.08.2019

 

                                                                         

    JUDr. Jozef Šimko

                                                                                     primátor mesta, v. r. 


 
 

Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky školyVytlačiť
 

Primátor Mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozef Šimko vyhlasuje výberové konanie v zmysle
§ 4) zákona  č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v súčinnosti s § 5) zákona
č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky školy:

 

MATERSKÁ ŠKOLA,

Rožňavská 29/854, RIMAVSKÁ SOBOTA

s predpokladaným nástupom od 01. novembra  2019.

Na výkon kariérovej pozície riaditeľa/riaditeľky školy sú stanovené predpoklady v § 6, § 7
a § 34 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

POŽADOVANÉ KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY A POŽIADAVKY:

 • kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre príslušný druh a typ školy v súlade so zákonom č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v súlade s § 34 ods. 2 citovaného zákona a v zmysle vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 437/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov,
 • absolvovanie prvej atestácie alebo jej náhradnej formy v zmysle § 61 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene  a doplnení niektorých zákonov,
 • najmenej 5 rokov pedagogickej činnosti v zmysle § 3 ods. 5 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ,
 • bezúhonnosť v zmysle § 9 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • zdravotná spôsobilosť (telesná spôsobilosť a duševná spôsobilosť) v zmysle § 10 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
 • ovládanie štátneho jazyka v zmysle § 11 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

OSTATNÉ PREDPOKLADY:

 

 • znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov a rezortných predpisov a základná znalosť problematiky riadenia školy,
 • znalosť v oblasti pracovno-právnych a ekonomických vzťahov,
 • znalosť práce s PC,
 • osobné a morálne predpoklady, zodpovednosť, samostatnosť, riadiace a organizačné schopnosti.

ZOZNAM POŽADOVANÝCH DOKLADOV:

 • písomná žiadosť o účasti vo výberovom konaní,
 • overené doklady o vzdelaní a doklady o absolvovaní 1.atestácie alebo jej náhradnej formy v zmysle § 61 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov ,
 • návrh koncepcie rozvoja školy v písomnej forme,
 • profesijný životopis,
 • potvrdenie o dĺžke pedagogickej činnosti (originál alebo overená kópia),
 • lekárske potvrdenie o telesnej a duševnej spôsobilosti pre výkon pedagogickej činnosti podľa § 10 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov (originál alebo overená kópia),
 • čestné vyhlásenie uchádzača/ky o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
 • písomný súhlas uchádzača/ky so spracovaním jeho osobných údajov na účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

Žiadosť o účasť vo výberovom konaní zasielajte do 26. septembra 2019 na adresu:                      

Mesto Rimavská Sobota

odbor školstva, mládeže a športu

Svätoplukova 9

979 01  Rimavská Sobota

v zalepenej obálke s označením na obálke: „VÝBEROVÉ KONANIE – riaditeľ/ka, Materská škola, Rožňavská 29/854,  Rimavská Sobota – NEOTVÁRAŤ“.

 

V Rimavskej Sobote, 27.08.2019

                                                                         

JUDr. Jozef Šimko, v. r.

                                                                                             primátor mesta         


 
 

Názov revitalizovaného námestia pred poštouVytlačiť
 

Poslanci rozhodnú o názve námestia pri pošte

Mesto Rimavská Sobota sa minulý rok rozhodlo revitalizovať námestie pred poštou s cieľom zatraktívniť lokalitu a vytvoriť prostredie, kde by občania radi trávili svoj voľný čas. V decembri 2018 sa podarilo dať slávnostne do užívania toto námestie, ktoré však nemá názov. Vedenie mesta sa rozhodlo uskutočniť medzi občanmi anketu, aby samotní obyvatelia mesta navrhli ako sa vynovené námestie bude volať.

 

Obdržali sme veľké množstvo rôznych návrhov od občanov i inštitúcií. Najviac návrhov je za Námestie Istvána Ferenczyho, ako aj za Námestie Ľudovíta Štúra. Menší počet návrhov prišlo za Poštové námestie, Námestie M. R. Štefánika, Gemerské námestie, Malohontské námestie, Námestie Istvána Hatvaniho a desiatok ďalších návrhov.

 

Primátor mesta JUDr. Jozef Šimko sa rozhodol vymenovať tzv. Názvoslovnú komisiu v zložení:

Ing. Ladislav Rigó – zástupca primátora mesta – predseda komisie,

Ing. Ivan Hazucha – poslanec MsZ,

JUDr. Štefan Baláž – poslanec MsZ,

Mgr. Erika Juhászová – poslankyňa MsZ,

Mgr. Elena Nebusová – predsedníčka MO MS,

MUDr. Peter Juhász – poslanec MsZ,

PhDr. István B. Kovács – historik,

PhDr. Oľga Bodorová – riaditeľka GMM,

Ing. Milana Jutková – riaditeľka MsKs,

Július Cerovský - predseda ZO Csemadok,

PhDr. Zuzana Zsírosová – vedúca odboru vnútorných vecí,

ktorá má za úlohu predložiť na októbrové mestské zastupiteľstvo návrh o názve námestia a poslanci konečnou platnosťou rozhodnú o tom ako sa vynovené námestie pred poštou bude nazývať.

 

 

-SZ-


 
 

Projekt - Opatrovateľská služba v meste Rimavská SobotaVytlačiť
 

projekt-opatrovatelskasluzbaRS.jpg

Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje

Poskytovateľ: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v zastúpení Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Prijímateľ: MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

Sídlo prijímateľa: Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA

Názov prioritnej osi: Prioritná os 4 – Sociálne začlenenie

Investičná priorita: 4.2 Zlepšenie prístupu k cenovo prístupným, trvalo udržateľným
a kvalitným službám vrátane zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb všeobecného záujmu 

Špecifický cieľ: 4.2.1 Prechod z inštitucionálnej na komunitnú starostlivosť
Názov projektu: Opatrovateľská služba v meste Rimavská Sobota

Kód výzvy: OP ĽZ DOP 2018/4.2.1/01

Kód projektu: 312041R626

Typ projektu: Dopytovo-orientovaný projekt

Miesto realizácie: Rimavská Sobota

Začiatok realizácie: február 2019

Ukončenie: január 2021

Výška NFP: 342 000 €


 
 

Mesto Rimavská Sobota vyhlasuje výberové konanie na jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníkaVytlačiť
 

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach I sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

 

Mesto Rimavská Sobota, Ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota

 

vyhlasuje výberové konanie na

 

 • jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníka (TSP).

 

Záujemcovia o pracovnú pozíciu môžu písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania osobne doručiť alebo poštou zaslať na adresu: Mestský úrad Rimavská Sobota, ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota.

Záujemcovia svoju žiadosť predkladajú v uzatvorenej obálke s označením „Výberové konanie TSP v obciach. NEOTVÁRAŤ!“  

 

Zoznam požadovaných dokladov k žiadosti o prijatie do zamestnania:

 • žiadosť o prijatie do zamestnania,
 •  životopis uchádzača,
 • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, prípadne aktuálne potvrdenie školy o štúdiu alebo potvrdenie o požadovanej praxi (ak je relevantné),
 • uchádzač môže predložiť aj odporúčania alebo pracovné hodnotenia od predchádzajúceho zamestnávateľa alebo organizácií, s ktorými v minulosti spolupracoval alebo iné doklady potvrdzujúce spôsobilosť (certifikáty zo školení a podobne),
 • čestné vyhlásenie o bezúhonnosti alebo výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace.[1]

 

Kvalifikačné predpoklady na pozíciu TSP sú:

 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore sociálna práca,[2] alebo
 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika a verejná správa alebo v študijných odboroch pedagogického zamerania, alebo má uznaný doklad o takom vysokoškolskom vzdelaní podľa osobitného predpisu v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom  zodpovedajú sociálnej práci podľa zákona č. 219/2014 Z. z. v znení neskorších predpisov [3] alebo
 1. ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore sociálna práca v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom zodpovedajú sociálnej práci. 

 

Výberové kritériá na pozíciu TSP sú:

 1. Pracovné skúsenosti, prax v oblasti terénnej sociálnej práce, prípadne práce v komunitách ohrozených alebo postihnutých sociálnym vylúčením (zohľadňuje sa napríklad dĺžka praxe, druh vykonávanej práce a dosiahnuté výsledky).
 2. Absolvované vzdelávanie, ktorého cieľom je priebežné udržiavanie, zdokonaľovanie a dopĺňanie požadovaných vedomostí a schopností potrebných na vykonávanie pracovných činností v oblasti terénnej sociálnej práce (zohľadňuje sa rozsah vzdelávania, zameranie vzdelávania, získané certifikáty a podobne).

Ďalšie vzdelávania môžu byť realizované prostredníctvom:

 • špecializačného vzdelávania zabezpečovaného strednými školami alebo vysokými školami nadväzujúcimi na získanú kvalifikáciu,
 • akreditovaných kurzov,
 • iného typu vzdelávania v sociálnej oblasti, certifikovaných sociálno-psychologických výcvikov a supervíznych programov.
 1. Objektívne preukázateľné skúsenosti s prácou s cieľovou skupinou, napríklad pôsobenie v  komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením v rámci poskytovania sociálnych služieb, komunitných aktivitách, dobrovoľníckych alebo misijných aktivít alebo pobytom v komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením (do tohto kritéria sa nezapočítava, účasť na organizovaní aktivačných prác alebo administratívna práca a podobné činnosti, aj keď boli vykonávané v kontakte s príslušníkmi cieľovej skupiny).
 2. Odporúčania a pracovné hodnotenie od predchádzajúcich zamestnávateľov alebo organizácií, s ktorými uchádzač spolupracoval.

 

Na výberové konanie budú pozvaní všetci záujemcovia, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady na danú pozíciu.

 

Miestom výkonu práce je kancelária TSP na Dúžavskej ceste v Rimavskej Sobote.

 

Popis práce TSP:[4]

 • aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie ľudí so sociálnymi problémami,  odborné posudzovanie životnej situácie človeka, poskytovanie základných informácií v krízových situáciách a zabezpečenie potrebných sociálnych služieb, individuálne plánovanie, sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní ľudských a občianskych práv, oprávnených záujmov a pri riešení osobných záležitostí;
 • sprevádzanie človeka, orientácia v aktuálne platnej legislatíve, facilitácia pri riešení konfliktov v lokalite, case management, administratívne spracovanie výkonu svojej práce, v prípade potreby koordinácia pracovných aktivít so zainteresovanými a neziskovými inštitúciami a ďalšie.

 

V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania  je pri výberovom konaní zakázaná diskriminácia z dôvodu pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasy, príslušnosti k náboženskej alebo etnickej skupine, zdravotného postihnutia, veku, sexuálnej orientácie, manželského stavu a rodinného stavu, farby pleti, jazyka, politického alebo iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, majetku, rodu alebo iného postavenia. Zásadu rovnakého zaobchádzania v pracovnoprávnych vzťahoch a obdobných právnych vzťahoch ustanovuje  zákon č. 365/2004 Z. z. o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).

 

                                                                                               JUDr. Jozef Šimko

                                                                                                 primátor mesta

 

[1] Originál alebo notárom overená kópia výpisu z registra trestov nie staršia ako 3 mesiace, musí byť uchádzačom predložená najneskôr pred podpisom pracovnej zmluvy. Bez predloženia tohto dokumentu nebude pracovná zmluva IA MPSVR SR akceptovaná.

[2] V zmysle § 5 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[3] V zmysle § 45 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[4] Uvedené sú príklady, podrobná špecifikácia sa nachádza v Štandardoch terénnej sociálnej práce a terénnej práce v sociálne vylúčených komunitách.


 
 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej SoboteVytlačiť
 

projekt-poriadkovasluzbaRS.jpg


Operačný program:  

 

 

 

 

Operačný program Ľudské zdroje

 

 

 

 

 

Poskytovateľ:           

 

 

 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, v zastúpení Ministerstvo vnútra SR

Prijímateľ:     

 

 

 

MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

Sídlo prijímateľa:

 

 

 

Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA

 

 

 

 

 

Názov prioritnej osi:

 

 

 

Prioritná os 5 - Integrácia marginalizovaných rómskych komunít

Investičná priorita:

 

 

 

5.1 Sociálno - ekonomická integrácia marginalizovaných komunít, ako sú Rómovia

Špecifický cieľ:   

 

 

 

5.1.2 Zvýšiť finančnú gramotnosť, zamestnateľnosť a zamestnanosť marginalizovaných komunít, predovšetkým Rómov

Názov projektu:

 

 

 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej Sobote

Kód výzvy:  

 

 

 

OPLZ-PO5-2017-1

Kód projektu:

 

 

 

312050J579

Typ projektu:

 

 

 

Dopytovo-orientovaný projekt

Miesto realizácie:

 

 

 

Rimavská sobota

Začiatok realizácie:

 

 

 

december 2017

Ukončenie:

 

 

 

november 2020

Celkové náklady:

 

 

 

201 610,80 €

Výška NFP:

 

 

 

191 530,26 €


 
 

Pokyny k nakladaniu s objemným a drobným stavebným odpadomVytlačiť
 

Mesto má zavedený množstvový zber drobných stavebných odpadov. Pôvodca drobných stavebných odpadov je povinný osobne ich odovzdať do zberného dvora oprávneného subjektu Brantner Gemer s.r.o.   na adrese Košická cesta č. 344, Rimavská Sobota. Čas vyhradený na príjem takého odpadu je upravený v Čl. 7 VZN č. 135/2016 o spôsobe nakladania s komunálnym odpadom a drobným stavebným odpadom. Odovzdaný drobný stavebný odpad bude odvážený a pôvodcovi bude na základe  zistenej hmotnosti tohto odpadu vyrubený poplatok formou rozhodnutia mesta. Za týmto účelom mesto vedie osobitnú  evidenciu takto odovzdaného odpadu, v ktorej sa uvedie meno a priezvisko fyzickej osoby, jej bydlisko, číslo občianskeho preukazu a množstvo odovzdaného odpadu v kg. Spoločnosť vykonávajúca zber a prepravu odpadov na území mesta prevezme na zberný dvor drobný stavebný odpad od konkrétnej fyzickej osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta Rimavská Sobota až po preukázaní totožnosti predložením občianskeho preukazu, odvážení tohto odpadu a následnom podpísaní vyplneného „Evidenčného listu drobných stavebných odpadov“, ktorý tvorí prílohu č. 1 tohto nariadenia. Drobný stavebný odpad nemožno odovzdať na cudzí občiansky preukaz.


 
 

Upozornenie - reklamné panely, pútače a billboardyVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota upozorňuje, že na reklamné panely, pútače a billboardy, ktoré sú majetkom mesta, je zákaz vylepovania plagátov a reklamných materiálov bez predchádzajúcej dohody s mestom. Dodržiavanie tohto zákazu bude kontrolovať mestská polícia a v prípade porušenia zákazu budú vyvodené patričné postihy.


 
 

Bezplatné telefónne číslo 0800 222 820 pre občanovVytlačiť
 

Mesto od 1.10.2011 zriadilo na mestkom úrade bezplatné zelené číslo 0800 222 820, na ktoré môžu občania nahlásiť vedeniu mesta svoje podnety a pripomienky k fungovaniu samosprávy. Na záznamník môžu volajúci zanechať odkaz v trvaní maximálne 1 minúty. Primátor mesta verí, že občania budú túto možnosť využívať a svojimi podnetmi alebo aj kritikou pomôžu zlepšovať činnosť samosprávy.


 
 

Kultúra

Kino Orbis: Tešiť sa môžete na sci-fi Ad Astra či nového Ramba Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

19. 20. 21. 22. sept.       Angry Birds vo filme 2  (The Angry Birds Movie 2)

(št. pi. so. ne.)

 film-plakat-orig.jpgOkrem vtáčieho Píplandu a sveta ich úhlavných nepriateľov Krochkáčov existuje aj záhadný tretí ostrov, ktorého obyvatelia predstavujú pre všetkých novú hrozbu. Ak sa chcú zachrániť, musia sa odvekí súperi spojiť a spolupracovať. Z najhorších nepriateľov je tak ešte horší tím... (Itafilm)

Animovaný/rodinný, USA 

Réžia: Thurop Van Orman, John Rice.

Hrajú: JasonSudeikis, Bill Hader, JoshGad, DannyMcBride

Uvádza: Itafilm, 97 min., MP, slovenský dabing,vstup: 5€

Začiatok predstavení vo štvrtok a piatok o 18:00 hod., v sobotu a nedeľu o 17:00, v nedeľu 22. septembra maďarská verzia o 15:00 hod.

Trailer

angry birds.jpeg

19. 20. a 23. sept.         Rambo: Posledná krv (Rambo: Last blood)

(št.pi.a po.)

rambo plagát.jpg John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania.

Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. „Ide k vám smrť a neexistuje nič na svete, čo by vám pomohlo zastaviť ju,“ hovorí John Rambo pokojne a s rozmyslom smerom ku gangu mexického drogového kartelu. Každý, kto o Rambovi niekedy počul, vie, že nie je dôvod neveriť mu. Boh pozná zľutovanie, John nie. (Bonton film)

Akčný/thriller, USA.

Réžia: AdrianGrunberg.

Hrajú: SylvesterStallone, Paz Vega, SergioPeris-Mencheta

Uvádza: Bonton film, 100 min., MP od 15 r., titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 20:00 hod., v pondelok maďarská verzia o 19:00 hod.

Trailer

rambo1.jpg

21. a 22. sept.                Ad astra (Ad astra)

(so. ne.)

ad_astra poster.jpg Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života.

Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru.

Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (Cinemart)

Sci-fi/thriller, USA. Réžia: James Gray.

Hrajú: BradPitt, LivTyler, TommyLeeJones, Donald Sutherland

Uvádza: Cinemart, 124 min., MP od 12 r., titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o  19:00 hod.

Trailer

ad astra.png

kinoorbis maďarské.jpg

                   


 
 

Múzeum zmenilo otváracie hodinyVytlačiť
 

 DSC_1894.JPGGemersko-malohontské múzeum upravuje otváracie hodiny. Počas augusta a septembra 2019 bude múzeum otvorené každý deň až do 18-tej hodiny, v pondelok až piatok od 8:00 do 18:00 a počas víkendov od 10:00 do 18:00. Od 1. októbra až do konca roka 2019 môžete múzeum navštíviť počas pracovných dní (pondelok - piatok) od 9:00 do 17:00.

Týmto krokom sa múzeum rozhodlo vyjsť v ústrety návštevníkom a zároveň podporiť rozvoj cestovného ruchu v regióne Gemer-Malohont.

V tejto pozmenenej otváracej dobe si môžu návštevníci pozrieť výstavy Romano dživipen - Rómsky život, XII. ročník, Príbeh reštaurovania. Výber z reštaurátorskej tvorby Miroslava Janšta, 25 rokov Maduaru a Kúpeľníctvo v Gemeri v 19. storočí . V septembri v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva postupne otvoríme nové výstavy Havrany a ich príbuzní, Biblia a reformácia, Polyhistor István Hatvani. Mesiac september s predĺženou otváracou dobou až do 18:00 zavŕšime podujatím Svetový deň cestovného ruchu. Počas tohto dňa, 27. septembra 2019, bude vstup do múzea bezplatný.

 

Zdroj: Martina Oštrom Mareková, PR-referentka GMM


 
 

Predmetom mesiaca september je Behúnik plstnatý Vytlačiť
 

Súčasťou zbierkového fondu Gemersko-malohontského múzea sú aj zbierkové predmety z oblasti zoológie. Patria k nim aj suché entomologické preparáty behúnikov plstnatých (Pseudoophonus rufipes), ktoré sú predmetom mesiaca september. V priestoroch stálej vlastivednej expozície múzea budú vystavené od 2. do 30. septembra.    

Možno ste si v auguste a začiatkom septembra aj v Gemeri-Malohonte všimli podlhovasté čierne chrobáky, dlhé približne 1,5 cm, ktoré sa snažili vliezť do domu alebo lozili po múroch budov. Veľmi pravdepodobne to boli práve behúniky plstnaté.

Chrobák behúnik plstnatý patrí do čeľade bystružkovitých. Patrí k najhojnejším bystružkovitým chrobákom polí, lúk, ruderálov a okrajov lesov. Je rozšírený v takmer celej Európe. Hlavu, hruď a bruško s krovkami má čierne, nohy a tykadlá hrdzavočervené. Živí sa prevažne semienkami rastlín, napríklad jahôd, púpavy a repky, no loví tiež menšie druhy hmyzu. V čase rozmnožovania sú preňho typické migrácie, pri ktorých preniká často v obrovskom množstve do miest. Priťahuje ho osvetlenie a často vlietava cez otvorené okná do budov.

Vo všeobecnosti je pre človeka neškodný, no keď sa cíti ohrozený, vylučuje sekrét, obsahujúci prevažne kyselinu mravčiu a v menšom množstve iné chemické látky, ktorý môže na pokožke spôsobiť mierne poleptanie a tvorbu pľuzgierov. Preto keď sa u Vás doma objaví, nechytajte ho holými rukami, ale použite rukavice, alebo lopatku a metlu.

Tieto jedince sa 3. augusta 2017 snažili dostať do budovy Gemersko-malohontského múzea a boli zlikvidované v rámci dezinsekcie. Následne boli vypreparované a stali sa súčasťou nášho zbierkového fondu, kde aj takto dokumentujeme živočíchy žijúce na území regiónu.

Predmet mesiaca je aktivita zameraná na prezentáciu zbierkových fondov múzea. Po dobu jedného mesiaca sa vystaví predmet alebo súbor predmetov, ktoré sú späté s regiónom, mestom Rimavská Sobota, či s múzeom alebo sú zaujímavé svojim vzhľadom, využitím a dodnes neboli prezentované verejnosti. Preparáty behúnikov plstnatých si môžu návštevníci múzea pozrieť v nasledujúcich otváracích hodinách: pondelok až piatok od 8:00 do 18:00 a cez víkend od 10:00 do 18:00.

behunik.JPG

RNDr. Monika Gálffyová,  biologička GMM

 


 
 

Pozvánka na divadelné predstavenie Už ti nikdy nenaletímVytlačiť
 

V nedeľu 29.9. o 18.00 hod. zavíta do Rimavskej Soboty skvelá španielska komédia Už ti nikdy nenaletím o manipulácii, podvodoch  a mimoriadnom prekvapení na záver v réžii Michala Spišáka. V divadelnej sále ju zahrajú Maroš Kramár, Marko Igonda, Henrieta Mičkovicová / Lenka Barilíková. Vstupné: 14€ v predpredaji. Vstupenky si môžete zakúpiť v MsKS, TIC a z pohodlia domova online na www.kulturars.sk.Pri dverách zvoní zvonček. Za nimi stojí bývalý manžel, zvodca a sukničkár, starnúci “seladón”….

Josema, ktorý si zakladá na svojej atraktívnosti a úspechu u žien. Preto sa s ním jeho manželka Kristína rozišla a prežila pokojných desať rokov. Odrazu je späť a prosí o návrat. Lenže vo vnútri je druhý muž, uhladený europoslanec Viktor …

Už-ti-nikdy-nenaletím-plagát-malý.jpg

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Šport

Tomáš Mravec si z turnajov v Chorvátsku priniesol striebornú i zlatú medailu a titul majstra ChorvátskaVytlačiť
 

Predminulý  víkend sa v Chorvátskom Záhrebe konali dve medzinárodné Para Taekwondo súťaže, na ktorých sa zúčastnila aj slovenská reprezentácia Para TKD. V kategórii junior P20 súťažil za našu krajinu Tomáš Mravec z klubu TKD Hnúšťa a v kategórii juniorka P10 , P30 Dominika Kuchtová z klubu TKD ŠKP Ryong Bratislava. Tieto súťaže boli pre chorvátskych súťažiacich bodovo nominačné na nadchádzajúce Majstrovstvá Európy Para Taekwondo v Taliansku.

V sobotu sa konalo 1St. INFODOM Para Taekwondo Open 2019, kde Tomi prvýkrát súťažne nastúpil s novou poomsae zostavou. Táto premiéra nebola veľmi úspešná, pretože  ku koncu zostavy sa zasekol, čo ho stálo strhnuté body i prvé miesto.  Aj napriek tomu sa umiestnil na peknom 2. mieste, čo mu vynieslo striebornú medailu. Domča sa v obidvoch svojich kategóriách umiestnila na 1. mieste a získala zlato.

V nedeľu sa konalo 2. Otvoreno Prvenstvo Hrvatske u Para Taekwondo 2019. Tomi tu nastúpil už koncentrovanejší, obidve zostavy poomsae sa mu podarilo zacvičiť bez chýb,  zaslúžene obhájil titul z minulého roka a stal sa majstrom Chorvátska. Domče sa darilo aj druhý súťažný deň, keď sa v obidvoch svojich kategóriách rovnako stala majsterkou Chorvátska. V celkovom vyhodnotení klubov získal slovenský tím pohár za 3. miesto z 11 klubov. Obom reprezentantom gratulujeme za dobrú reprezentáciu svojich klubov TKD Hnúšťa, TKD ŠKP Ryong Bratislava a Slovenska a  v prípade Tomáška Mravca aj miest Hnúšťa a Rimavská Sobota.

Za jeho prípravu by sme sa chceli poďakovať  trénerom klubu TKD Hnúšťa Marošovi Oláhovi a Ivane Kyseľovej, ako aj sestre Karolíne a za podporu aj SATKD a SPV. Ďakujeme aj organizátorom turnajov, priateľom Kristijanovi Škravanovi a Martine Peranovičovej. Vždy sa tam cítime ako doma. Ešte by som poďakoval Mirovi Porubiakovi a jeho bratom, ktorí vždy, keď je to potrebné, urobia prednostnú údržbu a servis auta, s ktorým chodíme na súťaže.

mravec.jpg

mravec3.jpg

Tomáš Mravec

 


 
 

Hokej: V príprave víťazne aj s novými posilami, v sobotu už naostro Vytlačiť
 

Prípravné zápasy na novú sezónu máme za sebou a čakajú nás už ligové zápasy, v ktorých pôjde o všetko. Veríme, že kormidelník Ján Podkonický si vyskúšal všetky formácie a na sobotňajší zápas predstaví tú najlepšiu zostavu.  

Odvetný prípravný zápas sa skončil podobným výsledkom ako ten prvý v Dolnom Kubíne. Ešte pred vhodením úvodného buly sme si minútou ticha spomenuli na hokejového funkcionára a priateľa Jozefa Oštroma, ktorý nás minulý týždeň navždy opustil. Tempo zápasu bolo typické pre priateľské stretnutie. Chvíľky nezáživného zápasu pre diváka však striedali chvíľky napätia a naozaj pekných hokejových momentov. Súpiska Rimavskej Soboty bola riadne zaplnená. Objavilo sa na nej až 21 mien, takže domáci tréner má naozaj z čoho vyberať. V prvej tretine sme videli len jeden gól, ktorý padol z hokejky domáceho mužstva. V 16. minúte sa do samostatného zakončenia dostala nová ruská posila Vladislav Spiridonov a súperovho brankára prekonal. V 6. minúte druhej tretiny súper vyrovnal parádnou strelou pod horné brvno. Autorom gólu bol Jakub Michalica. Pred koncom druhej tretiny poslal do vedenia domácich gólom Slavomír Buda. O dve minúty súper opäť vyrovnal a opäť sa o to zaslúžil Jakub Michalica gólom z otočky. Po necelých dvoch minútach tretej tretiny sa opäť do vedenia dostali domáci. Druhý gól zaznamenal Vladislav Spiridonov. Následne mali hostia z Dolného Kubína obrovskú príležitosť v podobe presilovky o dvoch hráčov. Hostia však túto možnosť nevyužili, práve naopak k šanci sa dostali domáci. Päť minút pred koncom stretnutia stanovil konečné skóre na 4:2 gólom v oslabení Michal Šagát. 

hokej.jpg

HKM Rimavská Sobota – MHK Dolný Kubín 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) 

Góly HKM: 16. Vladislav Spiridonov, 37. Slavomír Buda (Tibor Koniar, Michal Slovák), 42. Vladislav Spiridonov (Denis Nociar), 55. Michal Šagát 

Zostava HKM: Karol Križan (Roman Vetrák) - Rastislav Matúška, Tomáš Goras, Peter Filipiak, Michal Slovák, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Radovan Iždinský, Denis Moroz, Dávid Tomečko, Vladislav Spiridonov, Ivan Zorvan, Michal Šagát, Peter Havran, Jakub Škantár, Ján Slovák, Tibor Koniar, Denis Nociar, Slavomír Buda, Radoslav Gábor 

hokej1.jpg

V zostave na novú sezónu sa môžeme opäť tešiť na našu veľkú oporu v bráne, reprezentačného brankára Karola Križana, pre ktorého to už bude tretia sezóna v drese Rimavskej Soboty. Z partie Rusov nám ostali len dvaja hráči Denis Moroz a Georgy Vilchinskiy, no doplní ich nováčik Vladislav Spiridonov, ktorý sa v príprave ukázal vo veľmi dobrom svetle. Do zostavy sa dostali aj hráči, ktorí už v minulosti na pár zápasov obliekli dres Rimavskej Soboty Dávid Tomečko a Nikolas Šturmankin. Rady obrancov vystuží hráč so skúsenosťami z extraligy aj zahraničia Ondrej Zošiak. V tíme pokračuje aj minuloročná posila z play-off Tibor Koniar.  

Prípravný zápas si prišiel pozrieť slušný počet divákov. Na tribúne sa stretlo okolo 300 ľudí. Ďakujeme všetkým za povzbudzovanie a aj finančnú podporu vo forme dobrovoľného vstupného. Zároveň pozývame všetkých na prvý ligový zápas, ktorý odohráme už túto sobotu 21. septembra tradične o 17:00. Našim súperom bude HK 2016 Trebišov.

hokej2.jpghokej3.jpg

Marek Hanzel, HKM RS


 
 

Podporte našich plavcovVytlačiť
 

 plavci projekt.jpgPlavecký klub v Rimavskej Sobote zapojil svoj projekt do programu Raiffeisen banky Gesto pre mesto, kde má možnosť získať financie na nákup dresov. Názov projektu je „S novými dresmi, za novými snami.“ Hlasujte za Plavecký klub Rimavská Sobota na stránke projektu.

"Snom každého malého športovca je raz byť úspešným medailistom. Tvrdé tréningy, dlhé hodiny driny a túžba vyhrať ich sprevádza na každých pretekoch. Dovoľme im zažiariť na víťazných pódiách v nových dresoch. Dres stojí cca 58 €/osoba. Financie klubu často ledva postačujú na základnú činnosť. Aby mohli deti jednotne a dôstojne reprezentovať klub aj mesto, potrebujú reprezentatívne oblečenie odrážajúce ich úspechy. Jednotné oblečenie podporuje tímového ducha, hrdosť k svojmu tímu, a teda aj lepšiu motiváciu každého plavca klubu. Prispejte k zlepšeniu športu v meste Rimavská Sobota!," opísal svoj projket Plavecký klubu Rimavská Sobota na svojom profile v súťaži.

Využite túto jedinečnú príležitosť a prispejte k zlepšeniu života v našom meste. Aby sa do tejto iniciatívy zapojilo viac ľudí, dajte o nej vedieť priateľom a známym aj zdieľaním na sociálnej sieti.

Zdroj: Gesto pre mesto


 
 

O niekoľko dní štartuje nová hokejová sezónaVytlačiť
 

hkm.JPG Pred dvomi rokmi bronz, minulý rok striebro. To je medailová bilancia mužov HKM Rimavská Sobota za ostatné dve sezóny. Hokej zažíva momentálne v Rimavskej Sobote svoje najúspešnejšie obdobie, čo sa neodzrkadľuje len na výsledkoch mužstva, ale aj na návštevnosti domácich zápasoch a záujme širokej verejnosti o hokej v meste.  Veríme, že divácke rekordy z minulej sezóny naplníme aj tento rok, a že naši hráči predvedú opäť tie najlepšie výkony. 

S jesenným počasím už tradične začína aj hokejová sezóna. Zimný štadión v Rimavskej Sobote je už momentálne v plnej prevádzke a všetci netrpezlivo čakáme, kedy konečne naši hokejisti  vykorčuľujú na svoj prvý zápas. Tí sa už poctivo niekoľko týždňov pripravujú na novú sezónu. Už v auguste, keď ešte nebola k dispozícii ľadová plocha v Rimavskej Sobote, absolvovali niekoľko spoločných tréningov v neďalekej Detve. Majú už za sebou aj jeden prípravný zápas. Koncom augusta ho odohrali u nášho niekdajšieho odvekého rivala, ktorý však už niekoľko sezón pôsobí v západnej skupine. Zápasy s Dolným Kubínom boli vždy vyrovnané a napäté. Inak tomu nie je ani teraz. Prvý vzájomný zápas zvládli chlapci z Gemera na výbornú a súpera zdolali 4:1. V tom druhom to však môže byť všetko inak, a preto budú potrebovať vás na tribúne, aby ste ich čo najviac podporili. Odveta sa odohrá vo sviatočnú nedeľu 15. septembra o 16:00 hod. na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Vstupné bude dobrovoľné. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame. 

Druhá hokejová liga sa už tradične teší veľkému záujmu zo strany menších hokejových klubov na Slovensku. V sezóne 2019/2020 bude mať 18 účastníkov rozdelených do dvoch skupín. Okrem slovenských tímov sa môžeme tešiť aj na dva zahraničné. Jedným je nám už známy hokejový klub z Poľska UKS Sanok. Zahraničným nováčikom bude tím z juhu PHC Budapešť. Hokej zažíva znovuzrodenie aj v Žiari nad Hronom, kde vyrástla nová hokejová aréna. V miestnom MŠK zobral A-tím pod krídla majster sveta z roku 2002 Jozef Stümpel, takže sa určite môžeme tešiť na kvalitný tím s najvyššími ambíciami. Nový klub vznikol aj na východe Slovenska. MHK Humenné po minuloročných finančných problémoch zanikol a nahradil ho nový HC 19, ktorý sa predstaví po roku opäť v druhej lige. Rimavská Sobota bude štartovať už tradične vo východnej skupine a jej súpermi budú: HK 2016 Trebišov, MHK Kežmarok, HK Sabinov, HC 19 Humenné, UKS Sanok, MHK 32 Liptovský Mikuláš ‘’B’’, HK Bardejov, HC Rebellion Gelnica. „Celá liga, či už je to skupina východ alebo skupina západ, je veľmi kvalitná a vyrovnaná. Každé mužstvo má svoju kvalitu, o čom sme sa presvedčili v predošlých sezónach.  Boj o play - off bude určite do posledného kola napínavý. Tešíme sa na každý zápas a hlavne na tie domáce. Veríme, že budeme mať veľkú podporu našich fanúšikov a divákov,” uviedol predseda hokejového klubu HKM Rimavská Sobota Michal Slovák. 

Štart druhej ligy je naplánovaný na 21. septembra. Prvé dva zápasy odohrajú naši chlapci na domácom ľade. Ich súpermi budú Trebišov a následne Sanok. Základná časť bude obsahovať 18 kôl, kde sa stretne každý s každým dvakrát. Po nej bude nasledovať zaujímavé play-off, ktoré bude mať tento rok jednu novinku, a to takú, že série sa budú hrať až na tri víťazné zápasy. Druhou novinkou je, že sa nebude hrať baráž a víťaz druhej ligy postupuje priamo do prvej. Zostavu na novú sezónu vám predstavíme už čoskoro, no môžete sa tešiť na zaujímavé mená a chýbať nebudú ani vaši obľúbení hráči z Ruska.  

Ambície do novej sezóny vyjadril Michal Slovák: „Do každej sezóny nastupujeme vždy s najvyšším cieľom, a tak tomu bude aj túto sezónu. Krok po kroku sa budeme snažiť  tento cieľ naplniť a byť teda ešte úspešnejší, ako predošlú sezónu. Minulú sezónu sme nasadili určitú "latku" a urobíme všetko preto, aby sme ju opäť posunuli vyššie.  Tešíme sa na domáce zápasy, kde máme výbornú atmosféru a podporu divákov. Naším cieľom je hrať dobrý hokej, aby si ľudia v Rimavskej Sobote našli cestu na zimný štadión.“ 

Sezóna začína aj pre mládežnícke družstvá HKM. Tie sa predstavia v prvej hokejovej lige starších a mladších žiakov. Kvôli nízkemu počtu hráčov sme sa museli spojiť s hokejovým klubom z Lučenca. Pod hlavičkou Rimavskej Soboty budú hrávať siedmaci a šiestaci, pod hlavičkou Lučenca zase ôsmaci a piataci. Vo všetkých štyroch kategóriách však budú hrávať chlapci z Rimavskej Soboty a všetky domáce zápasy sa budú hrávať striedavo na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote a v Lučenci. Svoju ligu budú hrávať aj tí najmenší tretiaci a štvrtáci formou minihokeja.    

Marek Hanzel, HKM RS


 
 

Na Kurinci sa konali Majstrovstvá Slovenska lodných modelárovVytlačiť
 

7. a 8. septembra sa na Zelenej vode - Kurinec uskutočnili Majstrovstvá Slovenska lodných modelárov a V. ročník Memoriálu dlhoročného modelára Ondreja Mišáka. Súťažilo sa v sekcii NS a M podľa pravidiel Naviga 2017. Na Majstrovstvách Slovenska v sekcii NS sa súťažilo v súťažných kategóriách F2 – A, B, C – seniori, F4 A, C – seniori, F4 A – juniori a DS - parníky. Vo V. ročníku Memoriálu Ondreja Mišáka sa súťažilo v kategóriách F4 – ženy, juniori, F4 – A, C – seniori, F2 – A, B, C – seniori a DS. Uskutočnili sa aj nočné jazdy, v ktorých súťažilo 11 pretekárov. Každý súťažiaci mohol súťažiť s jedným osvetleným modelom. Kurineckú vodu brázdili maketové lode rôznych zvučných mien.

Počas dvoch dní si zmerali sily súťažiaci zo slovenských modelárskych klubov MK Stupava, KLOM Bojnice, MK Delfín Galanta, RC Comorra Komárno, KLOM Galanta, Model klub Rimavská Sobota, RC klub - Team Rimavská Sobota, MK Nová Dedina, RC AMK Banská Bystrica, Mima Model Team Banská Bystrica, Maďarsko zastupovali kluby z Ózdu, Miškovca, Gyomaendrödu a Székesfehérváru a z Čiech prišiel MK Brandýs nad Labem. Spolu súťažilo 52 pretekárov. Podľa pravidiel NAVIGA rozhodcovia hodnotili statické zhotovenie modelov (kvalitu a vzhľad) a plavbu lodí na náročnej trati vo vode v troch súťažných kolách. Veľmi dobre sa darilo aj domácim pretekárom, ktorí obsadili popredné miesta.

1. miesto: Emília Csanková v kategórii F4-A ženy

2. miesto: MDDr. Michal Juršík v kategórii F2-A a F2-B

3. miesto: Pavel Holík v kategórii F4-A junior

3. miesto: Samuel Kováčik v kategórii F2-C

3. miesto: Eugen Potocký v kategórii F4-C

Víťazi boli odmenení pohármi, medailami, diplomami a vecnými cenami od modelárskej predajne Model Centrum vo Zvolene. 

Podujatie podporili: Mesto Rimavská Sobota, Technické služby Rimavská Sobota, JUVAMED s. r. o., Naša Sobota o. z., obec Rimavské Janovce, Model centrum Zvolen, INEXA, s. r. o. interiérové štúdio Rimavská Sobota, MARKÍZY s. r. o, markízy a tieniaca technika Rimavská Sobota . O stravu pre všetkých účastníkov sa postaral šéfkuchár MUDr. Ivan Juršík, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

Zdroj: PaedDr. Dana Spišáková, CVČ Relax

modelári1.JPG

modelári2.jpgmodelári3.jpg

modelári.jpg

foto: gecse, CVČ Relax

 


 
 

Verejné obstarávanie

Výzva na predloženie ponuky na rekonštrukciu cintorína - Židovská náboženská obec v Rimavskej SoboteVytlačiť
 


 
 

Zakazky s nízkymi hodnotamiVytlačiť
 


 
 

Úradná tabuľa

Oznámenie o uložení zásielky Vytlačiť
 


 
 

Zrušenie trvalého pobytuVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

VV - o oznámení miesta uloženia písomnostiVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

VV - rozhodnutie o umiestnení stavby (Kruhová križovatka Sobôtka)Vytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Na margo uplynulých dní - Strašenie s rasizmom

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, priši

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka