Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Na margo uplynulých dníVytlačiť
 

szanto2.jpg

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo predstavuje 58 percent,  je toho jasným dôkazom a najmä silným mandátom.

Novozvolený primátor mienil pokračovať vo svojej práci s úmyslom splniť svoj predvolebný sľub daný občanom a ani vo sne ho nenapadlo, že to ani zďaleka nebude také samozrejmé. Ihneď po kreovaní mestského zastupiteľstva sa totiž ukázalo, že z poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť , podporovaného  často aj niektorými poslancami SMK, Most - Híd či Smer – SD, sa stala opozícia, zameraná hlavne na marenie jeho úsilia budovať a rozvíjať mesto podľa  predstáv primátora, vedenia mestského úradu, ale najmä v záujme väčšiny obyvateľov mesta.

Uplynulých 11 mesiacov od volieb je toho jasným svedectvom. Miesto pokračovania v rozvíjaní mesta, sa viac schôdzovalo, o čom svedčí aj nezvyčajný počet dvadsiatich zasadnutí mestského zastupiteľstva. Nespokojnosť občanov s nastúpeným trendom sa však prejavuje každým dňom viac a viac. A že miesto zrýchľovania sme nastúpili na cestu spomaľovania si uvedomila zrejme už aj tzv. opozícia primátora, ktorá ale ešte stále neprehltla volebnú porážku. Keďže sa však blíži čas bilancovania, pretože mienime zvolať v závere roka občanov a povedať im čo sme  v tomto roku urobili či neurobili a hlavne z akého dôvodu sa mesto nerozvíja tak ako v minulosti, začali fúkať z opozičných brehov nové vetry.

 Jasným signálom bol tzv. otvorený list, v ktorom vyzývajú primátora na uzatvorenie tzv. paktu o neútočení a spolupráci. Vzniknutú situáciu nazývajú v Kruháči kovbojkou, kým primátor ju nazýva zastavením rozvoja mesta. No a čerešničkou na torte je, že pozývajú primátora a jeho spolupracovníkov aj na spoločný pracovný obed.

V tomto prípade si však položme otázku, nakoľko je úprimná snaha pozývateľov na spoluprácu. Ani v jednom svojom prejave, či v komentári totiž ani naďalej neskrývajú svoju nevraživosť voči primátorovi či vedúcim pracovníkom mestského úradu, bezdôvodne udávajú a osočujú, ani náznak k úprimnej spolupráci neprejavujú.

Odpoveď primátora na pozvánku síce ešte nepoznáme, ale že by v takejto atmosfére  ten spoločný pracovný obed ani nikomu nechutil, o tom niet pochýb...


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka