Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

OZNAMY

Oznamy mesta

Oznam - Zimný štadiónVytlačiť
 

Technické služby mesta v  Rimavskej Sobote oznamujú širokej verejnosti, že Zimný štadión bude od 25.3.2019 (pondelok) uzavretý do novej hokejovej sezóny 2019 - 2020.

Ďakujeme všetkým za návštevu.


 
 

Výluka medzi ŽST Rimavská Sobota - Rimavská BaňaVytlačiť
 

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. upozorňuje cestujúcich, že v dňoch 25.-29.marca 2019 v čase od 8:20 do 12:00 hod.

z dôvodu výluky  medzi železničnými stanicami   Rimavská Sobota  - Rimavská Baňa  budú  osobné vlaky  Os 6710 a Os 6713 nahradené v úseku Rimavská Sobota – Rimavská Baňa autobusmi.

Autobusy budú zastavovať :

 • Rimavská Sobota – pred budovou železničnej .stanice
 • Čerenčany na zastávke SAD „ Čerenčany“
 • Veľké Teriakovce na  zastávke SAD „ Veľké Teriakovce, Jednota“
 • Nižný Skálnik pred budovou žel. zastávky
 • Hrachovo pred budovou žel. zastávky
 • Kociha na zastávke SAD „ Kociha“
 • Rimavské Zalužany na zastávke SAD „ Rimavské Zalužany“
 • Rimavská Baňa pred budovou žel. stanice

 
 

Mesto Rimavská Sobota sa zapojí do Hodiny ZemeVytlačiť
 

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás. Do tohoto projektu sa zapájajú mestá a obce, firmy  a organizácie, školy i verejnosť zo 187 krajín sveta, medzi inými aj Slovenska.

Hodina Zeme je tu pre každého, pretože každý z nás má silu zmeniť svet, v ktorom žijeme k lepšiemu. Stačia malé zmeny vo svojom každodennom živote a môžeme spoločne nielen zvrátiť klimatické zmeny, ale pomôcť ekosystému, planéte a v konečnom dôsledku i sebe.

Hodina Zeme sa uskutoční v sobotu 30. marca 2019 od 20:30 do 21:30.

Mesto Rimavská Sobota sa zapojí do kampane aj v tomto roku zhasnutím 111 svetelných bodov verejného osvetlenia na Ul.L.Svobodu – 39 svetelných bodov, v lokalite Kurinec – stará časť 38 svetelných bodov a Včelinec – 34 svetelných bodov.

Vážení obyvatelia Rimavskej Soboty, aj Vy sa do kampane môžete zapojiť, stačí keď symbolicky vypnete na 60 minút osvetlenie vo svojom byte, kancelárii či inom zariadení a pridáte sa k miliarde ľudí na celom svete.

Viac informácií nájdete na webovej stránke projektu: http://hodinazeme.svetelneznecistenie.ska slovakia.panda.org/hodinazeme

2019_SK_06.jpg


 
 

Na rimavskosobotskej radnici privítali ženyVytlačiť
 

V obradnej sieni rimavskosobotskej radnice sa 12. marca uskutočnilo  slávnostné stretnutie pri príležitosti Medzinárodného dňa žien (MDŽ).

Oslavy MDŽ pripadajú na 8. marca a na Slovensku majú svoju tradíciu. Na tento deň nezabudlo ani vedenie mesta Rimavská Sobota. Z rúk primátora Jozefa Šimka, jeho zástupcu Ladislava Rigóa a prednostu tunajšieho mestského úradu Štefana Szántóa si približne štyridsiatka žien prevzala to, čo ženské srdce najviac poteší – kvet, v tomto prípade karafiát. Obdarované boli ženy rôznych profesií a pôsobiace v rôznych  inštitúciách na území mesta. Okrem rimavskosobotskej samosprávy sa na organizovaní podujatia podieľala aj Krajská organizácia Únie žien Slovenska.

Prítomným ženám sa  prihovoril aj primátor mesta Jozef Šimko. „Želám vám, aby ste milovali a boli milované, aby ste nikdy nemali dôvod na slzy, ale len a len pre úsmev, aby ste rozosievali teplo, krásu ženské dobro, aby ste boli istotou vašich domovov a istotou vašich rodín. Vám, ale aj všetkým ženám, patrí moja vďaka,“ zaželal ženám J. Šimko.

Milé predpoludnie spestrili svojim hudobným vystúpením žiaci a učitelia zo Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote.

mdž1.JPG

mdž2.JPG

mdž4.JPG

mdž3.JPG

mdž.JPG


 
 

60. ročník okresného kola fyzikálnej olympiádyVytlačiť
 

 Fyzika.jpgDňa 13. marca 2019 sa v CVČ Relax v Rim. Sobote  uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády. Úlohy okresného  kola   riešili len  žiaci z 2 škôl a to: ZŠ P. Dobšinského, Gymnázium  M. Tompu. Žiaci v kategórii E a F riešili  4 príklady.  Podľa slov učiteľov  vyučujúcich fyziku  boli úlohy v kategórii E a F náročné, ale obsahovo pestré. Úlohy okresného  kola  FO riešili spolu 3 žiaci.   Úspešní riešitelia boli traja a to: Samuel Sklenár  - kategória F (ZŠ P. Dobšinského Rimavská Sobota), Samuel Richard Makši,  Bálint Hizsnyan – kategória E ( Gymnázium M. Tompu, Rimavská Sobota).  Úspešným  riešiteľom  gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole fyzikálnej olympiády.

Výsledky:

1. miesto - Bálint Hizsnyan, Gymnázium M. Tompu Rimavská Sobota, 24b

2. miesto - Samuel Richard Makši, Gymnázium M. Tompu Rimavská Sobota, 16,5b

3. miesto - Samuel Sklenár, ZŠ P. Dobšinského, 15,5b

PaedDr. Ivana Pivarníková, riaditeľka CVČ Relax

fyzika (2).jpg


 
 

Mesto Rimavská Sobota získalo už druhé Ihrisko ŽihadielkoVytlačiť
 

Obyvatelia mesta Rimavská Sobota sa opäť spojili pre dobrú vec a v rámci projektu  spoločnosti LIDL IHRISKO ŽIHADIELKO hlasovali pre rok 2019 v špeciálnej kategórii miest, ktorú tvorili víťazi z rokov 2016-2018. Naše mesto obsadilo druhé miesto s celkovým počtom 146 348 odovzdaných hlasov, a tým sme získali ďalšie ihrisko Žihadielko, ktoré bude stáť na Sídlisku Rimava už o pár mesiacov.

Zo srdca ďakujem všetkým obyvateľom, ktorí za naše mesto hlasovali a pomohli tak získať ihrisko pre potešenie našich detí .

.JUDr. Jozef ŠIMKO, primátor mesta

ZIHADIELKO2019.jpg

 

Súbor na stiahnutie ZIHADIELKO2019.pdf ZIHADIELKO2019.pdf (170.3 kB)

 
 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektrinyVytlačiť
 

Oznamujeme Vám, že v termíne 22.03.2019 od 07:30 hod. do 16:30 hod. bude v Rimavskej Sobote - ul. Rožňavská, Rožňavská - garáže, prerušená distribúcia elektriny.

Oznamujeme Vám, že v termíne 25.03.2019 od 07:30 hod. do 16:30 hod. bude v Rimavskej Sobote - ul. Námestie Mihalya Tompu 1 - súd, prerušená distribúcia elektriny.

Oznamujeme Vám, že v termíne 27.03.2019 od 07:30 hod. do 16:30 hod. bude v Rimavskej Sobote - ul. Športová, Športová - garáže, prerušená distribúcia elektriny.

Oznamujeme Vám, že v termíne 29.03.2019 od 07:30 hod. do 16:30 hod. bude v Rimavskej Sobote - ul. Rožňavská, prerušená distribúcia elektriny.


Dôvodom sú plánované práce na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a.s.
 


 


 

Súbor na stiahnutie 22.03.2019.pdf 22.03.2019.pdf (742 kB)
Súbor na stiahnutie 25.03.2019.pdf 25.03.2019.pdf (708.1 kB)
Súbor na stiahnutie 27.03.2019.pdf 27.03.2019.pdf (719.7 kB)
Súbor na stiahnutie 29.03.2019.pdf 29.03.2019.pdf (737.3 kB)

 
 

Vykurovacia sezóna začala. Staráte sa o komín dobre?Vytlačiť
 

Nestihli ste tento rok vyčistiť a skontrolovať Váš komín? Robíte veľkú chybu! S nástupom chladných dní sa začína vykurovacia sezóna, ktorej treba venovať značnú pozornosť. Vzhľadom na to, že dochádza k významnému počtu požiarov z dôvodov poruchy a nevyhovujúceho stavu vykurovacích telies, dymovodov a komínov, pri ktorých vznikajú nevyčísliteľné škody na majetku, nehovoriac o tom, že každoročne vyhasne niekoľko ľudských životov.

Aby Vás nepostihlo niečo podobné, je potrebné predchádzať chybám, ktoré sa na vzniku požiarov priamo podieľajú. Viete o ktoré chyby najčastejšie ide?

 1. Nevhodný výber druhu palivového spotrebiča do daného prostredia a použitie iného paliva do spotrebiča, než na ktorý je určený !
 1. Nepravidelné čistenie a kontroly komínov v lehotách:
 • ak sú na komínové teleso pripojené spotrebiče s celkovým tepelným výkonom do 50 kW,  raz  za:
 • 4 mesiace - spotrebiče  na tuhé alebo kvapalné palivá,
 • 6 mesiacov - spotrebiče na plynné palivá a ak ide o komín bez vložky,
 • 12 mesiacov - spotrebiče na plynné palivá a ak ide o komín s vložkou.
 • ak sú na komínové teleso pripojené spotrebiče s celkovým tepelným výkonom nad 50 kW, raz za:
 • 2 mesiace - spotrebiče na tuhé palivá alebo spotrebiče na kvapalné palivá,
 • 6 mesiacov - spotrebiče na plynné palivá.
 • v občasne užívaných stavbách raz za 2 roky
 1. Inštalácia spotrebiča alebo dymovodu mimo bezpečnej vzdialenosti od okolitých horľavých materiálov (pre tuhé palivá je to 80 cm alebo vzdialenosť určená výrobcom)!
 1. Zanedbanie konštrukčného stavu komína (netesnosti, špáry a pod.)!
 1. Neodborné pripojenie spotrebiča ku komínu (môže to vykonať len kominár alebo revízny technik komínov)!

Aby ste predišli ničivým katastrofám, mali by ste komínu venovať pozornosť a dôkladne sa oň starať.

Zároveň Vás upozorňujeme na následky porušovania základných povinností pri inštalovaní a používaní palivových spotrebičov, dymovodov a komínových telies, kde v priestupkovom konaní môže Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru uložiť pokutu v zmysle zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov až do výšky 331 €.

 

„Čas, ktorý budete venovať preventívnym opatreniam sa Vám určite oplatí a následne  ochráni zdravie a majetok Vás a Vašich blízkych.“

Plagát - komín.jpg


 
 

Mesto spustilo virtuálneho sprievodcuVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota - Turistické informačné centrum mesta oznamuje širokej verejnosti,  že pre turistov a návštevníkov mesta pripravilo nový produkt cestovného ruchu - "Turistický sprievodca Rimavská Sobota".

Ide o mobilnú aplikáciu – interaktívneho turistického sprievodcu s QR kódmi, hlasovým sprievodom v troch jazykových mutáciách, mapami a GPS.  

Mobilnú aplikáciu s hlasovým sprievodom "Turistický sprievodca Rimavská Sobota"  je možné si nainštalovať do mobilných zariadení z obchodu Play pre Android a AppStore pre iPhone/iPod/iPad : Rimavska Sobota. Je dostupná v troch jazykových mutáciách (slovenská, maďarská, anglická), takže si ju už do svojho mobilného zariadenia môže  pridať každý záujemca i zahraničný turista. Ide o  portálové riešenie s možnosťou neobmedzenej aktualizácie vlastných bodov záujmu. V aplikácii nájdete informácie a fotografickú dokumentáciu o pamiatkách a historických budovách, o histórii mesta, o pamätníkoch v meste Rimavská Sobota, o osobnostiach slovenského i maďarského kultúrneho života v minulosti žijúcich a pôsobiacich v našom meste. Vďaka GPS vás aplikácia naviguje priamo k jednotlivým pamiatkám napr. do Gemersko-malohontského múzea na Námestí M. Tompu či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského na Námestí Š.M. Daxnera. Aplikácia tiež obsahuje na mapách zvýraznené prechádzkové trasy pre peších návštevníkov i mapy okolitých cyklotrás. Nájdete v nej informácie zamerané na šport, oddych a turistiku. Zavedie vás do rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda, resp. vás oboznámi o trasách vyhliadkového autovláčika a nájdete v nej aj cenník služieb v RO Kurinec – Zelená voda. Aplikácia ponúka  možnosť vyhľadať si aj informácie o kultúrnych, športových a spoločenských inštitúciách pôsobiacich v našom meste, telefónne a e-mailové kontakty, otváracie hodiny i GPS súradnice týchto inštitúcií. Sú v nej  dôležité telefónne čísla (napr. tiesňové volanie, polícia, mestská polícia), na ktoré sa dovoláte priamo bez hľadania a zisťovania.  Zaujímavosťou je  čítačka QR kódov, ktorá Vás po načítaní kódu mobilným zariadením prenesie priamo do histórie napr. bývalého detského útulku, protestantského gymnázia či radnice mesta.          

Veríme, že sa vám mobilná aplikácia bude páčiť a budete ju často a so spokojnosťou využívať. 

Bližšie informácie nájdete v Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí v Rim. Sobote, na tel. č: 047/5623645, mobile 0911 568 538,e-maile: tic@rimavskasobota.sk alebo na webovej stránke  www.rimavskasobota.sk

 

qrkody noviny.jpg


 
 

Úradné oznamy

Pozvánka na zhromaždenie obyvateľov mestskej časti Tomašová – Včelinec – Kurinec – Dúžavská cestaVytlačiť
 

POZVÁNKA

V zmysle §11b zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov a uznesenia č. 11/2018 – MsZ zo dňa 11. 12.2018

zvolávam

zhromaždenie obyvateľov mestskej časti Tomašová – Včelinec – Kurinec – Dúžavská cesta, ktoré sa bude konať

dňa 28. marca (štvrtok)  2019 o 17,00 h

 

v Spoločenskom dome (bývalá budova MŠ)  na ul. Kpt. Šmála 3 – Tomašová, Rimavská Sobota

volebný obvod č. 5  – Tomašová – Včelinec – Kurinec – Dúžavská cesta- Dúžava-Mojín

(ulice: Novosadská, Krajná, E. Putru, J. Kráľa, Letná, Lipová, Odborárska, Tomašovská, Kpt. Šmála, Malá, Kolínska, Kirejevská 1-23, Sedliacka, Okružná, Tehlová, P. Dobšinského, P. Hostinského 20-36, Včelinec, Dúžavská cesta, Kurinec,)

Program:

 1. Otvorenie
 2. Voľba členov výboru mestskej časti
 3. Aktuálne otázky rozvoja mesta a mestských častí
 4. Diskusia
 5. Záver

 

                                                                                   JUDr. Jozef Šimko v.r.

                                                                                       primátor mesta


 
 

Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Rimavskej SoboteVytlačiť
 

Rimavská Sobota, 5.3.2019

                                                                  

POZVÁNKA

V súlade s ustanovením § 13 ods. 4 písm. a)  zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov a Čl. 18 ods. 3 písm. a) Štatút mesta Rimavská Sobota

                                                               zvolávam

 zasadnutie  Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote

ktoré sa uskutoční  

dňa 26. marca 2019 (utorok) o 14,00h

 

v zasadacej miestnosti  MsZ v bývalom Župnom dome v Rimavskej Sobote

 na Nám. M. Tompu.

 

NÁVRH   PROGRAMU:

1.      Otvorenie

2. 1   Voľba návrhovej komisie, určenie zapisovateľa a  overovateľov zápisnice

2. 2   Schválenie programu rokovania

3.      Majetkovoprávne otázky

         Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

4.     Návrh plánov práce Komisií pri MsZ v Rimavskej Sobote

        Predkladá: JUDr. Štefan Szántó, prednosta MsÚ (predkladajú: predsedovia komisií pri

        MsZ)

5.     Návrh na udelenie CENY MESTA 2019

        Predkladá: JUDr. Štefan Szántó, prednosta MsÚ

6.     Návrh Rokovacieho poriadku MsZ v Rimavskej Sobote

        Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

7.     Návrh Etického kódexu voleného predstaviteľa samosprávy mesta

        Rimavská Sobota

        Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

8.     Návrh Štatútu Gemerských zvestí – Gömöri Hírlap

        Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

9.    Návrh plánu podávanie projektov na získanie finančných zdrojov podľa 

        zverejnených harmonogramov výziev

        Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

10.   Návrh záväzného strategického dokumentu pre oblasť dopravy, ktorý obsahuje

     ucelenú sieť cyklodopravných trás ( napr. udržateľnej dopravy, generel

     cyklistickej dopravy, generel nemotorovej dopravy, stratégia cyklodopravy                 mesta a pod.)

     Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

11.   Návrh plánu spracovanie kompletnej aktualizácie a digitalizácie územného                  plánu  mesta Rimavská Sobota a financovania prostredníctvom dotácie                     z MVDaRR resp. MŽP

           Predkladá: Ing. Roman Vaľo, poslanec MsZ

12.   Interpelácie poslancov

13.   Všeobecná rozprava

14.    Záver

 

                                                                                               JUDr. Jozef Šimko v.r.

                                                                                                 primátor mesta


 
 

Projekt - Opatrovateľská služba v meste Rimavská SobotaVytlačiť
 

projekt-opatrovatelskasluzbaRS.jpg

Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje

Poskytovateľ: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v zastúpení Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Prijímateľ: MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

Sídlo prijímateľa: Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA

Názov prioritnej osi: Prioritná os 4 – Sociálne začlenenie

Investičná priorita: 4.2 Zlepšenie prístupu k cenovo prístupným, trvalo udržateľným
a kvalitným službám vrátane zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb všeobecného záujmu 

Špecifický cieľ: 4.2.1 Prechod z inštitucionálnej na komunitnú starostlivosť
Názov projektu: Opatrovateľská služba v meste Rimavská Sobota

Kód výzvy: OP ĽZ DOP 2018/4.2.1/01

Kód projektu: 312041R626

Typ projektu: Dopytovo-orientovaný projekt

Miesto realizácie: Rimavská Sobota

Začiatok realizácie: február 2019

Ukončenie: január 2021

Výška NFP: 342 000 €


 
 

Mesto Rimavská Sobota vyhlasuje výberové konanie na jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníkaVytlačiť
 

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach I sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

 

Mesto Rimavská Sobota, Ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota

 

vyhlasuje výberové konanie na

 

 • jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníka (TSP).

 

Záujemcovia o pracovnú pozíciu môžu písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania osobne doručiť alebo poštou zaslať na adresu: Mestský úrad Rimavská Sobota, ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota.

Záujemcovia svoju žiadosť predkladajú v uzatvorenej obálke s označením „Výberové konanie TSP v obciach. NEOTVÁRAŤ!“  

 

Zoznam požadovaných dokladov k žiadosti o prijatie do zamestnania:

 • žiadosť o prijatie do zamestnania,
 •  životopis uchádzača,
 • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, prípadne aktuálne potvrdenie školy o štúdiu alebo potvrdenie o požadovanej praxi (ak je relevantné),
 • uchádzač môže predložiť aj odporúčania alebo pracovné hodnotenia od predchádzajúceho zamestnávateľa alebo organizácií, s ktorými v minulosti spolupracoval alebo iné doklady potvrdzujúce spôsobilosť (certifikáty zo školení a podobne),
 • čestné vyhlásenie o bezúhonnosti alebo výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace.[1]

 

Kvalifikačné predpoklady na pozíciu TSP sú:

 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore sociálna práca,[2] alebo
 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika a verejná správa alebo v študijných odboroch pedagogického zamerania, alebo má uznaný doklad o takom vysokoškolskom vzdelaní podľa osobitného predpisu v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom  zodpovedajú sociálnej práci podľa zákona č. 219/2014 Z. z. v znení neskorších predpisov [3] alebo
 1. ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore sociálna práca v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom zodpovedajú sociálnej práci. 

 

Výberové kritériá na pozíciu TSP sú:

 1. Pracovné skúsenosti, prax v oblasti terénnej sociálnej práce, prípadne práce v komunitách ohrozených alebo postihnutých sociálnym vylúčením (zohľadňuje sa napríklad dĺžka praxe, druh vykonávanej práce a dosiahnuté výsledky).
 2. Absolvované vzdelávanie, ktorého cieľom je priebežné udržiavanie, zdokonaľovanie a dopĺňanie požadovaných vedomostí a schopností potrebných na vykonávanie pracovných činností v oblasti terénnej sociálnej práce (zohľadňuje sa rozsah vzdelávania, zameranie vzdelávania, získané certifikáty a podobne).

Ďalšie vzdelávania môžu byť realizované prostredníctvom:

 • špecializačného vzdelávania zabezpečovaného strednými školami alebo vysokými školami nadväzujúcimi na získanú kvalifikáciu,
 • akreditovaných kurzov,
 • iného typu vzdelávania v sociálnej oblasti, certifikovaných sociálno-psychologických výcvikov a supervíznych programov.
 1. Objektívne preukázateľné skúsenosti s prácou s cieľovou skupinou, napríklad pôsobenie v  komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením v rámci poskytovania sociálnych služieb, komunitných aktivitách, dobrovoľníckych alebo misijných aktivít alebo pobytom v komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením (do tohto kritéria sa nezapočítava, účasť na organizovaní aktivačných prác alebo administratívna práca a podobné činnosti, aj keď boli vykonávané v kontakte s príslušníkmi cieľovej skupiny).
 2. Odporúčania a pracovné hodnotenie od predchádzajúcich zamestnávateľov alebo organizácií, s ktorými uchádzač spolupracoval.

 

Na výberové konanie budú pozvaní všetci záujemcovia, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady na danú pozíciu.

 

Miestom výkonu práce je kancelária TSP na Dúžavskej ceste v Rimavskej Sobote.

 

Popis práce TSP:[4]

 • aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie ľudí so sociálnymi problémami,  odborné posudzovanie životnej situácie človeka, poskytovanie základných informácií v krízových situáciách a zabezpečenie potrebných sociálnych služieb, individuálne plánovanie, sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní ľudských a občianskych práv, oprávnených záujmov a pri riešení osobných záležitostí;
 • sprevádzanie človeka, orientácia v aktuálne platnej legislatíve, facilitácia pri riešení konfliktov v lokalite, case management, administratívne spracovanie výkonu svojej práce, v prípade potreby koordinácia pracovných aktivít so zainteresovanými a neziskovými inštitúciami a ďalšie.

 

V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania  je pri výberovom konaní zakázaná diskriminácia z dôvodu pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasy, príslušnosti k náboženskej alebo etnickej skupine, zdravotného postihnutia, veku, sexuálnej orientácie, manželského stavu a rodinného stavu, farby pleti, jazyka, politického alebo iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, majetku, rodu alebo iného postavenia. Zásadu rovnakého zaobchádzania v pracovnoprávnych vzťahoch a obdobných právnych vzťahoch ustanovuje  zákon č. 365/2004 Z. z. o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).

 

                                                                                               JUDr. Jozef Šimko

                                                                                                 primátor mesta

 

[1] Originál alebo notárom overená kópia výpisu z registra trestov nie staršia ako 3 mesiace, musí byť uchádzačom predložená najneskôr pred podpisom pracovnej zmluvy. Bez predloženia tohto dokumentu nebude pracovná zmluva IA MPSVR SR akceptovaná.

[2] V zmysle § 5 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[3] V zmysle § 45 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[4] Uvedené sú príklady, podrobná špecifikácia sa nachádza v Štandardoch terénnej sociálnej práce a terénnej práce v sociálne vylúčených komunitách.


 
 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej SoboteVytlačiť
 

projekt-poriadkovasluzbaRS.jpg


Operačný program:  

 

 

 

 

Operačný program Ľudské zdroje

 

 

 

 

 

Poskytovateľ:           

 

 

 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, v zastúpení Ministerstvo vnútra SR

Prijímateľ:     

 

 

 

MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

Sídlo prijímateľa:

 

 

 

Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA

 

 

 

 

 

Názov prioritnej osi:

 

 

 

Prioritná os 5 - Integrácia marginalizovaných rómskych komunít

Investičná priorita:

 

 

 

5.1 Sociálno - ekonomická integrácia marginalizovaných komunít, ako sú Rómovia

Špecifický cieľ:   

 

 

 

5.1.2 Zvýšiť finančnú gramotnosť, zamestnateľnosť a zamestnanosť marginalizovaných komunít, predovšetkým Rómov

Názov projektu:

 

 

 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej Sobote

Kód výzvy:  

 

 

 

OPLZ-PO5-2017-1

Kód projektu:

 

 

 

312050J579

Typ projektu:

 

 

 

Dopytovo-orientovaný projekt

Miesto realizácie:

 

 

 

Rimavská sobota

Začiatok realizácie:

 

 

 

december 2017

Ukončenie:

 

 

 

november 2020

Celkové náklady:

 

 

 

201 610,80 €

Výška NFP:

 

 

 

191 530,26 €


 
 

Pokyny k nakladaniu s objemným a drobným stavebným odpadomVytlačiť
 

Mesto má zavedený množstvový zber drobných stavebných odpadov. Pôvodca drobných stavebných odpadov je povinný osobne ich odovzdať do zberného dvora oprávneného subjektu Brantner Gemer s.r.o.   na adrese Košická cesta č. 344, Rimavská Sobota. Čas vyhradený na príjem takého odpadu je upravený v Čl. 7 VZN č. 135/2016 o spôsobe nakladania s komunálnym odpadom a drobným stavebným odpadom. Odovzdaný drobný stavebný odpad bude odvážený a pôvodcovi bude na základe  zistenej hmotnosti tohto odpadu vyrubený poplatok formou rozhodnutia mesta. Za týmto účelom mesto vedie osobitnú  evidenciu takto odovzdaného odpadu, v ktorej sa uvedie meno a priezvisko fyzickej osoby, jej bydlisko, číslo občianskeho preukazu a množstvo odovzdaného odpadu v kg. Spoločnosť vykonávajúca zber a prepravu odpadov na území mesta prevezme na zberný dvor drobný stavebný odpad od konkrétnej fyzickej osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta Rimavská Sobota až po preukázaní totožnosti predložením občianskeho preukazu, odvážení tohto odpadu a následnom podpísaní vyplneného „Evidenčného listu drobných stavebných odpadov“, ktorý tvorí prílohu č. 1 tohto nariadenia. Drobný stavebný odpad nemožno odovzdať na cudzí občiansky preukaz.


 
 

Upozornenie - reklamné panely, pútače a billboardyVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota upozorňuje, že na reklamné panely, pútače a billboardy, ktoré sú majetkom mesta, je zákaz vylepovania plagátov a reklamných materiálov bez predchádzajúcej dohody s mestom. Dodržiavanie tohto zákazu bude kontrolovať mestská polícia a v prípade porušenia zákazu budú vyvodené patričné postihy.


 
 

Bezplatné telefónne číslo 0800 222 820 pre občanovVytlačiť
 

Mesto od 1.10.2011 zriadilo na mestkom úrade bezplatné zelené číslo 0800 222 820, na ktoré môžu občania nahlásiť vedeniu mesta svoje podnety a pripomienky k fungovaniu samosprávy. Na záznamník môžu volajúci zanechať odkaz v trvaní maximálne 1 minúty. Primátor mesta verí, že občania budú túto možnosť využívať a svojimi podnetmi alebo aj kritikou pomôžu zlepšovať činnosť samosprávy.


 
 

Kultúra

V Mestskej galérii vystavujú diela zo zbierkového fonduVytlačiť
 

 nákupy a dary.jpgMestská galéria v Rimavskej Sobote Vás srdečne pozýva na výstavu Nákupy a dary, diela zo zbierkového fondu. Výstava je realizovaná zo zbierok MG RS, ktoré vznikli z darov umelcov a umelkýň a aj s podporou grantov Ministerstva kultúry SR a Fondu na podporu umenia v Bratislave. Kurátorkou výstavy a zbierky je Gabriela Garlatyová. Výstava je prístupná od pondelka 11. marca do konca apríla 2019. Otvorené: po – pi, 9.00 – 17.00 hod.

Vystavujúci umelci:
Jana Chromiaková Bialová, Jerzy Jedrysiak, Eduard Antal, Elvíra Antalová, Naďa Rappensbegerová Jankovičová, Ján Triaška, Štefan Balázs, Viktor Frešo, Alžbeta Štefunková-Szabó, Ivan Slovenčák, Géza Németh, Jozef Mužila, Rudolf Sikora, Ivana Sláviková, Erik Binder, Milan Hnat, Barbora Kožíková Lichá, Juraj Bartusz, Jozef Suchoža, Roland Neupauer, Patrícia Koyšová.

Výstava prezentujúca výber diel zo Zbierky umenia MG RS je koncipovaná ako chronologický prierez jej vzniku a tiež sleduje okruhy a témy, na ktoré je zbierka orientovaná. Diela do zbierky galéria v počiatkoch zberateľskej činnosti získavala najmä z darov umelcov a umelkýň, ktorí v galérii vystavovali – buď na samostatných výstavách, alebo v rámci výberových tematických výstav.
Prvým darovaným a zároveň prvým dielom zbierky je rozmerná maľba Ľubomíra Zelinu s názvom Zápas z roku 1987, ktorá je dlhodobo vystavená v spoločenských priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote. Z tohoto „zberateľského“ obdobia sú vystavené diela Jany Chromiakovej Bialovej, Prof. Jerzyho Jedrysiaka, Prof. Eduarda Antala a Doc. Elvíry Antalovej, ktorí veľkoryso darovali svoje diela galérii. Neskôr MG RS získala finančnú podporu na nákup diel, čím sa začala tvoriť aj akvizičná koncepcia galérie. Prvým dielom získaným do zbierky kúpou bolo dielo Štefana Balázsa, a to v roku 2007 vďaka finančnej podpore grantu Ministerstva kultúry SR. MK SR podporilo akvizície diel ďalších umelcov, čím sa výrazne zmenila a obohatila naša zbierka, rozširovaná aj naďalej s darmi umelcov a umelkýň, ako dokumentujú sprievodné publikácie vydané galériou, tiež s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR: Garlatyová, Gabriela. (ed.) Zbierka umenia Mestskej galérie v Rimavskej Sobote. 1996 – 2015, Mestská galéria Rimavská Sobota, 2015, 78 s. a s podporou Fondu na podporu umenia, Bratislava:  Garlatyová, Gabriela (ed.). Mestská galéria Rimavská Sobota. Zborník, 2012 – 2016 + 2017, Mestská galéria, Rimavská Sobota. 2017, 128 s. Fond na podporu umenia, Bratislava podporil nákup diel Rolanda Neupauera v roku 2017 a Patrície Koyšovej v roku 2018.

Mestská galérie v Rim. Sobote, foto: gecse

galéria1.jpggaléria.jpg


 
 

Prvá Jarná burza Vytlačiť
 

Oznamujeme všetkým milovníkom krásnych originálnych ručne vyrobených vecičiek, s láskou upečených a uvarených tradičných pôstnych a veľkonočných dobrôt, výrobkov remeselníkov a hlavne ľudového zvykoslovia, tancov a spevov, že sme sa rozhodli zorganizovať Prvú jarnú bio/eko/handmade burzu. Bude v piatok, 5. 4. 2019 od 13.00 hod. vo foyer  Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Spolu oslávime príchod jari, zabaví nás pásmo ľudových piesní a tancov s veľkonočnou tematikou, pre deti budú pripravené tvorivé dielne. Vstup zdarma

Pozývame všetky šikovné žienky a samozrejme aj mužov, ktorý sa zaoberajú handmade výrobou, aby prišli ponúknuť svoje výrobky a potešili nimi ľudí, ktorí čím ďalej tým viac uprednostňujú ich kúpu.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote

jarná burza.jpg


 
 

Bartók: 95 rokov od koncertu v RSVytlačiť
 

Pozývame Vás pripomenúť si 95 rokov od koncertu Bélu Bartóka v našom meste. Podujatie Bartók v Rimavskej Sobotevenované tejto príležitosti sa bude konať v piatok 29. 3. 2019 o 18.00 hod. v divadelnej sále DK.  Pripravilo ho OZ Oxymoron v spolupráci so ZUŠ a MsKS, hlavným partnerom je FPU, ktoré podporilo podujatie z verejných zdrojov.

V programe vystúpia žiaci a učitelia ZUŠ, zoskupenie Bartók 4 – koncert štyroch hudobníkov, improvizátorov, vychádzajúcich z tvorby a odkazu Bélu Bartóka, hosťami bude Spevácka skupina Uljanka. Podujatie uzavrie dokumentárny film o Bartókovi.

PROGRAM
18.00 hod.

Vystúpenie žiakov a učiteľov ZUŠ
Bartók 4
Koncert štyroch hudobníkov, improvizátorov, vychádzajúcich z tvorby a odkazu Bélu Bartóka.
Štefan Szabó / jazzový gitarista, improvizátor
Radim Hanousek / jazzový saxofonista, improvizátor, skladateľ
Vladimír Micenko / improvizátor
Ján Fiala / bubeník, vibrafonista
Spevácka skupina Uljanka
Dokumentárny film o Bartókovi

viac na domkultury-rs.sk

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote

Bartok_plagat_malý.jpg


 
 

Chantal Poullain: ŠansónyVytlačiť
 

Všetkých milovníkov šansónu, francúzštiny a vynikajúcej hudby pozývame vo štvrtok 11. 4. 2019 o 19.00 hod. na koncert Chantal Poullain-Polívkovej, ktorá vystúpi v Rimavskej Sobote v sprievode jazzovo ladenej kapely Štěpán Markovič trio. Šansóny Chantal – to je hlboko posadený sexy hlas, lahodná francúzština, kapela v zložení Štěpán Markovič / saxofón, Jan Kořínek / kontrabas, Ondřej Kabrna / klavír, a atmosféra sladkého Francúzska. Vstupné: 12€ predpredaj / 15€ na mieste. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Chantal-Chansons-plagát-malý.jpg


Chantal Poullain-Polívková

(* 17. srpna 1956 Marseille, Francúzsko)
je česko-francúzska filmová a divadelní herečka. Vyštudovala divadelnú akadémiu v Ženeve, potom študovala v Anglicku, hrala v niekoľkých francúzskych a švajčiarskych televíznych filmoch. Bola vydaná za Bolka Polívku, s ktorým má syna Vladimíra Polívku (* 1989). V Českej republike bývala v Brne, teraz žije v Prahe. Chantal  spieva jednak svoje vlastné piesne, ale tiež tradičné francúzske šansóny so šarmom jej vlastným. Koncert uvádza Chantal v češtine a vďaka svojej charizme okúzli publikum ako to vie len ona.

Chantal Poullain vstúpila do povedomia českého publika už v osemdesiatych rokoch, kedy spolu so svojím vtedajším manželom Bolkom Polívkom zažiarila v predstavení Šašek a královna.  Natočila viac českých filmov. Hosťovala v mnohých divadlách, napr. Klicperovom divadle v Hradci Králové, Národnom divadle, v Divadle Bez zábradlí apod. Dnes pôsobí v pražskom Divadle Ungelt v predstaveniach Hra o manželství, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, Na vaše riziko, Kurtizána. Je zároveň zakladateľkou a prezidentkou nadácie Archa Chantal, ktorá pomáha zlepšovať prostredie v detských nemocniciach a liečebniach formou opráv a rekonštrukcií.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Predmet mesiaca marec: Reprezentatívne vydanie básní Sándora Petőfiho z roku 1907 Vytlačiť
 

Predmetom mesiaca marec je dvojzväzkové reprezentatívne vydanie súborného diela Sándora Petőfiho z roku 1907 z historickej knižnice Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote. V priestoroch múzea bude vystavené od 1. do 29. marca 2019.

Összes költeményei (Súborné dielo) Sándora Petőfiho bolo vydané v roku 1907 v Budapešti v reprezentatívnom dvojzväzkovom vydaní, v maďarskom jazyku. Dielo je doplnené početnými ilustráciami. Väzba je potiahnutá špeciálnou bavlnenou tkaninou zhotovenou technikou ripsovej väzby s úpravou moaré (pripomína vlnenie na vodnej hladine alebo mramor). Tkanina je zdobená farebným rastlinným motívom a zlátením. Zlátená je i oriezka kníh. Vo väzbe je centrálne umiestnený kovový reliéf spodobňujúci autora.

Sándor Petőfi (1823 - 1849) bol maďarským básnikom, predstaviteľom romantizmu. Pochádzal z maďarsko-slovenskej rodiny Istvána Petroviča a Márie Hrúzovej. Po gymnaziálnych štúdiách pôsobil v divadelníctve, pracoval i v redakciách maďarských časopisov a literárne tvoril. Keďže maďarská romantická literatúra bola úzko prepojená s ideami buržoáznej revolúcie v Uhorsku, v rokoch 1848/49 bojoval v uhorskej armáde i Petőfi. Žiaľ, padol v bojoch pri Segešváre. Jeho hrob nebol nikdy nájdený.

Sándor Petőfi sa priatelil s významným gemerským básnikom Mihályom Tompom (1817 - 1868). I vďaka tomuto priateľstvu Petöfi uskutočnil svoju poznávaciu cestu po Gemeri-Malohonte v roku 1845 a následne i v roku 1847. Zaujímal sa najmä o pamätihodnosti, navštívil viacero miest, Rimavskú Sobotu navštívil pri oboch svojich cestách. Počas týchto ciest napísal niekoľko básní venovaných regionálnym osobnostiam a pamiatkam (Garaj 1997). V Rimavskej Sobote si v roku 1845 do svojich Úti jegyzetek (Cestovné poznámky) zapísal: „Môj priateľ H... mi poskytol ubytovanie vo svojom dome, v čase keď aj holubníky boli plné hostí. V jednu noc som prišiel neskoršie, všetky postele boli už obsadené, nuž som nemal inú možnosť, ako si ľahnúť na zem.“  A práve na druhý deň po neslávnom prenocovaní mesto Rimavská Sobota udelilo Petőfimu titul čestného tabulárneho sudcu. Svedectvom danej udalosti je pamätná tabuľa i stála expozícia v dome, v ktorom básnik počas svojej návštevy býval. Dom v súčasnosti nesie názov Múzsák Háza. (Dom múz).

Iveta Krnáčová , knihovníčka GMM

Petofi.JPG

Petofi..JPG


 
 

Prihlás sa do 4. ročníka Kvízmajstra!Vytlačiť
 

 KM2-ilustračná1.jpgMestské kultúrne stredisko pre Vás pripravuje 4. ročník úspešnej zábavno-vedomostnej súťaže Kvízmajster! Si stredoškolák a zaujímaš sa o kultúru? Baví Ťa hudba, film, divadlo či literatúra? Chceš sa zabaviť, niečo nové dozvedieť a vyhrať zaujímavé ceny? Tak presvedč svojich spolužiakov a prihláste sa do najlepšej interaktívnej kvízšou v regióne! Vyplňte prihlášku (WORD / PDF) a do 1. apríla 2019 nám ju pošlite na adresu: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota, Námestie Š.M. Daxnera 1723, 979 01 Rimavská Sobota alebo e-mailom na: kvizmajster@tvrimava.sk. Bližšie informácie nájdete v texte.

Čo je Kvízmajster?

Kvízmajster je zábavno-vedomostná súťaž pre stredné školy pôsobiace v regióne Gemer-Malohont. Súťaž sa tematicky zameriava na oblasť slovenskej, miestnej a regionálnej kultúry (hudba, film, divadlo, literatúra, výtvarné umenie). Jej primárnym cieľom je prispieť k zvyšovaniu kultúrnej gramotnosti stredoškolskej mládeže.

Ciele projektu

Prostredníctvom interaktívnych moderovaných kvízov projektovaných na plátno, doplnených o množstvo praktických zábavno-vedomostných úloh, chce Kvízmajster hravou formou priblížiť žiakom stredných škôl významné diela a osobnosti kultúrneho života na Slovensku a v regióne, zorientovať ich v kultúrnom dianí dneška i minulosti a motivovať ich k hlbšiemu záujmu o slovenskú, miestnu a regionálnu kultúru. Kombinuje pritom prvky známych televíznych šou, akými sú Milionár, Duel, Čo ja viem, Dobre vedieť! či Milujem Slovensko.

Viac na domkultury-rs.sk

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Šport

Lukostrelci Bašty opäť s prvenstvamiVytlačiť
 

16. marca organizoval Lukostrelecký Klub VARÍN  7. kolo Medzinárodnej Zimnej Ligy. Na súťaži sa zúčastnilo spolu 162 súťažiacich. Trať bola náročná, nachádzalo sa na nej tridsať 3D cieľov na dva šípy. Lukostrelecký klub Bašta vyslal na súťaž  troch členov, ktorí skončili nasledovne: Laura Antal Hegedűs obsadila s 553-bodmi 1. miesto a zo všetkých súťažiacich mala najviac nastrieľané. Tibor Lévay si tiež vystrieľal 1. miesto, László Hegedűs skončil piaty.

Ďakujeme sponzorom: Mestský Úrad Rim. Sobota, Vercajch Centrum Zvolen, Gobako Košice, Rado Ceglédy, Agrosolum a RIO Jedáleň.

Tibor Lévay, LK Bašta

varin1.jpg

Varín5.jpg

Varín2.jpgVarín3.jpg

Varín4.jpg


 
 

Detská tour Petra Sagana v Rimavskej SoboteVytlačiť
 

V Mestskej záhrade v Rim. Sobote sa uskutoční detská cyklistická súťaž určená pre deti vo veku od 0 -14 rokov pod názvom Detská tour Petra Sagana 2019, ktorej 1.kolo sa bude konať 31.3.2019 (nedeľa) v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote.

Takýmto spôsobom symbolicky preberáme štafetu po meste Lučenec, kde sa 1.kolo organizovalo úspešne predošlé tri roky. Je to výborná správa pre všetky deti, ktoré majú radi bicykel, majú chuť súťažiť a takto sa môžu priblížiť fenoménu, ktorým je náš Peter Sagan. Je to zároveň jedinečná možnosť ako spropagovať naše mesto Rimavská Sobota, nakoľko každého kola súťaže sa zúčastňuje súťažne 300-400 detí z celého Slovenska. Pravidelnými účastníkmi sú aj deti z Čiech a Maďarska. Celkovo možno počítať s účasťou okolo 2000 návštevníkov. Ďalšie kolá sa budú konať v Nitre, Žiline, Spišskom Hrhove, Novej Dubnici, Trnave, Topoľčiankach, Valči a finále detskej tour Petra Sagana sa bude konať v Košiciach.

Organizátorom detskej tour je pán Peter Zánický, ktorý je dorasteneckým trénerom Petra Sagana a garantom je samotný Peter Sagan. Peter každoročne svojou návštevou poctí aj súťažiace deti. Pre deti je to jedinečný zážitok, keď sa takto môžu priblížiť k fenoménu akým je Peter. V ročníku 2018 bol Peter priamo medzi deťmi na 2.kole v Nitre. Vzhľadom na jeho nabitý súťažný kalendár sa nedá predpokladať ale ani vylúčiť, že poctí svojou návštevou aj Rimavskú Sobotu. Nechajme sa prekvapiť. Organizátor túto informáciu vždy tají do poslednej chvíle a takto drží deti v napätí.

Spoluorganizátorom 1. kola Detskej tour Petra Sagana je Cyklistický klub Rimavská Sobota.

Peter všetkých pozýva, tak neváhajte a príďte tiež 31.marca 2019 do Mestskej záhrady v Rimavskej Sobote na Detskú tour Petra Sagana. Detská tour je vynikajúcim začiatkom pre malých cyklistov a zážitkom aj pre rodičov či starých rodičov. Veď bicyklovanie je predsa  zábava. 

viac na https://detskatour.sk/1-kolo-rimavska-sobota-propozicie/

Cyklistický klub Rimavská Sobota

detská tour plagát.jpg

 


 
 

Slovensko má bronzovú medailu z ôsmeho ročníka majstrovstiev sveta v Para Taekwondo Vytlačiť
 

5. - 6. februára sa konali v poradí už 8. majstrovstvá sveta Para Taekwondo WT - G-10, tento raz v tureckom meste Antálya. Na tomto šampionáte malo Slovensko prvý krát zastúpenie, nominovalo reprezentanta Tomáša Mravca z Rimavskej Soboty, zverenca TKD klubu Hnúšťa v disciplíne Poomsae – kategória P20 junior, ktorý pracuje pod vedením trénera Mgr. Maroša Oláha (3.Dan) a asistentky trénera a svojej sestry Karolíny Mravcovej (2.Dan).

ms pomsaae (3).jpg

Tohto ročníka sa zúčastnilo 400 športovcov z 69 štátov sveta a po prvý krát aj sedem nových krajín Jordánsko, Saudská Arábia, Senegal, Slovensko, Švajčiarsko, Tanzánia a Uganda. Bol to veľmi kvalitne zastúpený svetový šampionát, na ktorom sa zúčastnil aj prezident svetovej asociácie Taekwondo WT pán Dr. Chungwon Choue.

Taekwondo bolo zahrnuté do rodiny paralympíjských športov v roku 2015. Jeho formálny debut bude na najvážnejšej udalosti štvorročného obdobia venovanej športovcom s hendikepom - na budúcoročnej paralympiáde 2020 v Japonskom Tokiu. Preto bol tento turnaj pre mnohých športovcov dôležitý v zbieraní rankingových bodov (maximálny počet sa udeľuje na majstrovstvách sveta) na nomináciu na túto budúcoročnú Paralympiádu. Súťažilo sa v obidvoch Taekwondo disciplínach - Kyorugi (športový zápas) a Poomsae (predvádzanie foriem).

ms pomsaae (2).jpg

Tomáš nastúpil hneď prvý súťažný deň v disciplíne Para Poomsae, kde sa mu napokon podarilo vybojovať pre Slovensko historický prvú bronzovú medailu zo svetového para šampionátu. Išlo sa na KO systém (eliminačný turnajový systém), na ktorý nie je Tomáško ešte zvyknutý, lebo podľa týchto pravidiel zatiaľ súťažil len raz - na majstrovstvách Chorvátska 2018. Podľa tohto vyraďovacieho systému nastupujú vylosovaní dvaja cvičenci, ktorí po sebe na striedačku zacvičia dve formácie Poomsae a po ukončení sa rozhodne podľa pridelených bodov, kto postúpi do ďalšieho kola. Tomáškovi sa podarilo zacvičiť obidve zostavy bez chýb, len na úplnom konci druhej zostavy trochu zrýchlil kvôli stresu, ale celkovo to bolo veľmi dobre odcvičené.  Týmto by sme chceli poďakovať za podporu Slovenskej asociácii Taekwondo WT, Slovenskému paralympijskému výboru, SZSMP a v neposlednej rade aj sponzorom z Rimavskej Soboty, ktorí nám zmiernili cestovné náklady na tento vrcholový turnaj - Radovanovi Ceglédymu, Miroslavovi Porubiakovi , Stanislavovi Belákovi, pretože bez tejto pomoci by sme sa nemohli zúčastňovať takého počtu zahraničných turnajov.

ms pomsaae (4).jpg

Ďalej chceme poďakovať trénerom TKD Hnúšťa – Mgr. Marošovi Oláhovi a Mgr. Ivane Kyseľovej 2.Dan za obetavý prístup a dobrú prípravu na turnaje aj jeho sestre Karolíne, ktorá sa Tomášovi každodenne venuje. Poďakovanie patrí aj naším priateľom z Chorvátskeho Para Taekwondo zväzu - prezidentovi Vladovi Požežanacovi a hlavnej trénerke Martine Peranović, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s Para Taekwondom. Ďakujeme im za pomoc a za cenné rady nie len na turnajoch.. Sprostredkovali nám osobné stretnutie s riaditeľom Para Taekwondo WT Olof Hansson zo Švajčiarska, ktorý nám prisľúbil pomoc a rady do budúcnosti, za čo ďakujeme. Hlavný tréner Mgr. Maroš Oláh sa stretol aj s hlavným rozhodcom tohto turnaja Mustaphom Moutarazakom z Francúzka, kde rozobrali podrobnosti medzinárodného Poomsae Coach seminára vo Francúzku, ktorého sa tréner zúčastní a po jeho absolvovaní získa medzinárodnú licenciu kouča, čo je tiež prínos pre slovenské Taekwondo.

ms pomsaae.jpg

Po tomto úspechu nás najbližšie čakajú majstrovstvá Francúzka Poomsae a Para Poomsae G1 Svetový pohár v Lille, kde sa budeme snažiť o dobrú reprezentáciu Slovenska, mesta Rimavskej Soboty a terajšieho klubu TKD Hnúšťa. Ďakujeme za podporu.

Tomáš Mravec


 
 

Verejné obstarávanie

Zakazky s nízkymi hodnotamiVytlačiť
 


 
 

Úradná tabuľa

VV - o oznámení miesta uloženia písomnostiVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Manzoor 20.3..pdf Manzoor 20.3..pdf (768.5 kB)

 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Bálint 18.3.pdf Bálint 18.3.pdf (124.2 kB)

 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie 18.3..pdf 18.3..pdf (769.4 kB)

 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Šeky 15.3..pdf Šeky 15.3..pdf (768.9 kB)

 
 

Oznámenie o uložení poštovej zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie J.Mag 13.3..pdf J.Mag 13.3..pdf (768.6 kB)

 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Ruszo 11.3..pdf Ruszo 11.3..pdf (768.5 kB)
Súbor na stiahnutie Topor 11.3..pdf Topor 11.3..pdf (768.5 kB)

 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení listovej zásielkyVytlačiť
 


 
 

Verejné ponuky

OVS - odpredaj oceľových hál v bývalých kasárňachVytlačiť
 


 
 

VOS - MsBSVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Daxnerova(mapa).pdf Daxnerova(mapa).pdf (57 kB)

 
 

Rozlúčky so zosnulými

Pohreb dňa 27.03.2019Vytlačiť
 

Parte Klement.jpg


 
 

dnes je: 26.3.2019

meniny má: Emanuel

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka