Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda

Športovo - rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda

Oznamujeme občanom, že dňom

10. septembra 2018

je bazénový komplex v rekreačnej oblasti  Kurinec Zelená voda  

ZAVRETÝ.

Kurinecký výhliadkový autovláčik od dnešného dňa

NEPREMÁVA.


 

pohľadnica Kurinec-Zelená voda

Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda leží v južnej časti stredného Slovenska, približne 4 km južne od mesta Rimavská Sobota. Letný rekreačný areál Zelená voda spravovaný Technickými službami mesta Rimavská Sobota je počas sezóny vyhľadávaný miestnymi i ľuďmi zo širšieho okolia.

Svojim návštevníkom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži alebo v bazénoch s pitnou i geotermálnou vodou, ubytovanie v súkromných chatách, kemping. Kurinec je tiež ideálnym miestom na aktívne využívanie voľného času - nájdete tu ruské kolky, minigolf, tenisové dvorce, stolný tenis, ihriská na futbal i plážový volejbal. Pri vodnej nádrži je požičovňa člnkov a vodných bicyklov. Na svoje si tu prídu aj milovníci rybolovu a milovníci jazdy na koňoch. Pre tých,  ktorí obľubujú malú turistiku sa na pravom brehu vodnej nádrže rozprestiera prírodná rezervácia Kurinecká dubina. 

Oddych pri vode možno spojiť aj so športom - cyklistikou po cyklotrase z mesta Rimavská Sobota do RO Kurinec. Celková dĺžka cyklotrasy je 4330m  a má dve vetvy. Prvá z nich začína na ul. Školskej a druhá na ul. Hostinského v Rimavskej Sobote. Počas letnej sezóny je návštevníkom a turistom k dispozícii vyhliadkový vláčik, ktorý Vás bezplatne dopraví do RO Kurinec.

 

tel. č.: 0917 630 676


 

Vyhodnotenie turistickej sezóny 2017:
Kurinec navštívilo vyše 54-tisíc ľudí

Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda prilákala v tomto roku vyše 54-tis. ľudí. Oproti minuloročnej sezóne je to nárast o 3000 ľudí. V horúcich víkendových dňoch bola denná návštevnosť okolo 1500-1800 osôb, celková priemerná návštevnosť bola v júni 376 osôb, v júli 664 osôb a v auguste 862 osôb. Rekordná návštevnosť bola 30. júla, kedy prišlo 2600 návštevníkov a 5. augusta, kedy navštívilo areál 3118 osôb. Celkoví tržby predstavovali takmer 230-tisíc eur.

kurinecWP.jpg

S prípravou areálu na letnú sezónu sa začalo v apríli. V rámci nej sa celý objekt vyčistil, pokosil,  budovy prešli bežnou údržbou, vysadili sa kvety a stromy, pripravili a opravili sa lode, mólo i lavičky a dobudovali sa tiež chodníky. Na chode celého komplexu sa podieľalo celkovo 28 zamestnancov, z ktorých bolo 8 brigádnikov.

Kúpacia sezóna na Kurinci sa oficiálne začala 15. júna, prvé dva dni bol vstup bezplatný. Prevádzkoval sa 25 m bazén s pitnou vodou, neplavecký a oddychový bazén napustený geotermálnou vodou, detský bazén s atrakciami a plocha jazera vrátane člnkárne.

Areál ponúka tiež možnosť ubytovať sa v stanovom tábore, kde sa v tejto sezóne ubytovalo približne 2800 osôb, výrazne viac ako rok predtým. Stanový tábor bol  v tomto roku vybavený chemickou výlevkou a rozšírili sa elektrické prípojky. V rekreačnej oblasti boli prevádzkované stánky s rýchlym občerstvením, ako aj iné služby. Počet stánkov sa oproti minulému roku nerozširoval – bolo ich 16, z toho jeden mimo areálu. Voda v bazéne s geotermálnou vodou sa vymieňala každé dva-tri dni a vzorky boli pravidelne vyšetrované akreditovaným laboratóriom pri každom napúšťaní a vypúšťaní. Kontrolovala sa aj voda v jazere a v areáli sa denne udržiavala čistota. Z dôvodu bezpečnosti je objekt monitorovaný kamerovým systémom. Pre atraktivitu sa vysadili nové kvety, ozdobné kríky a palmy, vybudovalo sa malé pódium, na ktorom sa konali rôzne kultúrne podujatia. Vydareným podujatím bol celoslovenský zraz kempingu a karavaningu, ktorý sa uskutočnil v júli. Návštevníci mohli v rámci svojho voľného času využívať aj šporotovo-rekreačný areál. Navštívilo ho približne 440 osôb a využíval sa aj na rôzne firemné akcie.

Kvôli zvýšeniu komfortu návštevníkov areálu sa v tomto roku zakúpili nové skrinky, dokúpilo sa tiež 50 ležadiel a na jar sa zaviedol internet.


 


bazen 1

 

bazen 2

 

bazen 3

 

bazen 4

 

5.jpg

 

rybnik

 

rybnik 2

 

loďky

 

vodné bicykle

 

volejbalové ihrisko

 

tenisové kurty


 

Na margo uplynulých dní

Po viac ako mesačnej odmlke som v našom dvojtýždenníku Gemerské zvesti  - Gömöri Hírlap opäť uverejnil rubriku Na margo uplynulých dní. Stalo sa tak vzhľadom na nespočetné dotazy, ktoré som od občanov mesta dostal, že čo je tomu príčinou. Súčasne som však aj naznačil, že písať do novín, v ktorých mienia poslanci robiť cenzúru, ďalej nemienim. Le

dnes je: 22.5.2019

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka