Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda

Športovo - rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda

Oznamujeme občanom, že dňom

10. septembra 2018

je bazénový komplex v rekreačnej oblasti  Kurinec Zelená voda  

ZAVRETÝ.

Kurinecký výhliadkový autovláčik od dnešného dňa

NEPREMÁVA.


 

pohľadnica Kurinec-Zelená voda

Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda leží v južnej časti stredného Slovenska, približne 4 km južne od mesta Rimavská Sobota. Letný rekreačný areál Zelená voda spravovaný Technickými službami mesta Rimavská Sobota je počas sezóny vyhľadávaný miestnymi i ľuďmi zo širšieho okolia.

Svojim návštevníkom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži alebo v bazénoch s pitnou i geotermálnou vodou, ubytovanie v súkromných chatách, kemping. Kurinec je tiež ideálnym miestom na aktívne využívanie voľného času - nájdete tu ruské kolky, minigolf, tenisové dvorce, stolný tenis, ihriská na futbal i plážový volejbal. Pri vodnej nádrži je požičovňa člnkov a vodných bicyklov. Na svoje si tu prídu aj milovníci rybolovu a milovníci jazdy na koňoch. Pre tých,  ktorí obľubujú malú turistiku sa na pravom brehu vodnej nádrže rozprestiera prírodná rezervácia Kurinecká dubina. 

Oddych pri vode možno spojiť aj so športom - cyklistikou po cyklotrase z mesta Rimavská Sobota do RO Kurinec. Celková dĺžka cyklotrasy je 4330m  a má dve vetvy. Prvá z nich začína na ul. Školskej a druhá na ul. Hostinského v Rimavskej Sobote. Počas letnej sezóny je návštevníkom a turistom k dispozícii vyhliadkový vláčik, ktorý Vás bezplatne dopraví do RO Kurinec.

 

tel. č.: 0917 630 676


 

Vyhodnotenie turistickej sezóny 2017:
Kurinec navštívilo vyše 54-tisíc ľudí

Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda prilákala v tomto roku vyše 54-tis. ľudí. Oproti minuloročnej sezóne je to nárast o 3000 ľudí. V horúcich víkendových dňoch bola denná návštevnosť okolo 1500-1800 osôb, celková priemerná návštevnosť bola v júni 376 osôb, v júli 664 osôb a v auguste 862 osôb. Rekordná návštevnosť bola 30. júla, kedy prišlo 2600 návštevníkov a 5. augusta, kedy navštívilo areál 3118 osôb. Celkoví tržby predstavovali takmer 230-tisíc eur.

kurinecWP.jpg

S prípravou areálu na letnú sezónu sa začalo v apríli. V rámci nej sa celý objekt vyčistil, pokosil,  budovy prešli bežnou údržbou, vysadili sa kvety a stromy, pripravili a opravili sa lode, mólo i lavičky a dobudovali sa tiež chodníky. Na chode celého komplexu sa podieľalo celkovo 28 zamestnancov, z ktorých bolo 8 brigádnikov.

Kúpacia sezóna na Kurinci sa oficiálne začala 15. júna, prvé dva dni bol vstup bezplatný. Prevádzkoval sa 25 m bazén s pitnou vodou, neplavecký a oddychový bazén napustený geotermálnou vodou, detský bazén s atrakciami a plocha jazera vrátane člnkárne.

Areál ponúka tiež možnosť ubytovať sa v stanovom tábore, kde sa v tejto sezóne ubytovalo približne 2800 osôb, výrazne viac ako rok predtým. Stanový tábor bol  v tomto roku vybavený chemickou výlevkou a rozšírili sa elektrické prípojky. V rekreačnej oblasti boli prevádzkované stánky s rýchlym občerstvením, ako aj iné služby. Počet stánkov sa oproti minulému roku nerozširoval – bolo ich 16, z toho jeden mimo areálu. Voda v bazéne s geotermálnou vodou sa vymieňala každé dva-tri dni a vzorky boli pravidelne vyšetrované akreditovaným laboratóriom pri každom napúšťaní a vypúšťaní. Kontrolovala sa aj voda v jazere a v areáli sa denne udržiavala čistota. Z dôvodu bezpečnosti je objekt monitorovaný kamerovým systémom. Pre atraktivitu sa vysadili nové kvety, ozdobné kríky a palmy, vybudovalo sa malé pódium, na ktorom sa konali rôzne kultúrne podujatia. Vydareným podujatím bol celoslovenský zraz kempingu a karavaningu, ktorý sa uskutočnil v júli. Návštevníci mohli v rámci svojho voľného času využívať aj šporotovo-rekreačný areál. Navštívilo ho približne 440 osôb a využíval sa aj na rôzne firemné akcie.

Kvôli zvýšeniu komfortu návštevníkov areálu sa v tomto roku zakúpili nové skrinky, dokúpilo sa tiež 50 ležadiel a na jar sa zaviedol internet.


 


bazen 1

 

bazen 2

 

bazen 3

 

bazen 4

 

5.jpg

 

rybnik

 

rybnik 2

 

loďky

 

vodné bicykle

 

volejbalové ihrisko

 

tenisové kurty


 

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka