Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Kino Orbis: Tešiť sa môžete na sci-fi Ad Astra či nového Ramba Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

19. 20. 21. 22. sept.       Angry Birds vo filme 2  (The Angry Birds Movie 2)

(št. pi. so. ne.)

 film-plakat-orig.jpgOkrem vtáčieho Píplandu a sveta ich úhlavných nepriateľov Krochkáčov existuje aj záhadný tretí ostrov, ktorého obyvatelia predstavujú pre všetkých novú hrozbu. Ak sa chcú zachrániť, musia sa odvekí súperi spojiť a spolupracovať. Z najhorších nepriateľov je tak ešte horší tím... (Itafilm)

Animovaný/rodinný, USA 

Réžia: Thurop Van Orman, John Rice.

Hrajú: JasonSudeikis, Bill Hader, JoshGad, DannyMcBride

Uvádza: Itafilm, 97 min., MP, slovenský dabing,vstup: 5€

Začiatok predstavení vo štvrtok a piatok o 18:00 hod., v sobotu a nedeľu o 17:00, v nedeľu 22. septembra maďarská verzia o 15:00 hod.

Trailer

angry birds.jpeg

19. 20. a 23. sept.         Rambo: Posledná krv (Rambo: Last blood)

(št.pi.a po.)

rambo plagát.jpg John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania.

Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. „Ide k vám smrť a neexistuje nič na svete, čo by vám pomohlo zastaviť ju,“ hovorí John Rambo pokojne a s rozmyslom smerom ku gangu mexického drogového kartelu. Každý, kto o Rambovi niekedy počul, vie, že nie je dôvod neveriť mu. Boh pozná zľutovanie, John nie. (Bonton film)

Akčný/thriller, USA.

Réžia: AdrianGrunberg.

Hrajú: SylvesterStallone, Paz Vega, SergioPeris-Mencheta

Uvádza: Bonton film, 100 min., MP od 15 r., titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 20:00 hod., v pondelok maďarská verzia o 19:00 hod.

Trailer

rambo1.jpg

21. a 22. sept.                Ad astra (Ad astra)

(so. ne.)

ad_astra poster.jpg Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života.

Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru.

Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (Cinemart)

Sci-fi/thriller, USA. Réžia: James Gray.

Hrajú: BradPitt, LivTyler, TommyLeeJones, Donald Sutherland

Uvádza: Cinemart, 124 min., MP od 12 r., titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o  19:00 hod.

Trailer

ad astra.png

kinoorbis maďarské.jpg

                   


 
 

Pozvánka na výstavu Slečny od maliarskeho stojanaVytlačiť
 

V piatok 20. septembra o 17:00 hod. bude v priestoroch Mestskej galérie na Hlavnom námestí v Rim. Sobote otvorenie výstavy Slečny od maliarskeho stojana, na ktorej sa predstaví deväť maliarok zo Slovenska a Ameriky. 

Ide o skupinovú výstavu 9 maliarok zo Slovenska a Ameriky, ktoré vo svojej tvorbe reflektujú pozíciu ženy-maliarky v súčasnom umení. Výstava predstavuje diela 5 slovenských autoriek, ktoré na osobnej báze skúmajú svoje miesto ženy (nielen) umelkyne na európskej a americkej umeleckej scéne.

Žena – maliarka vymenila sporák za stojan a plátno a ukazuje nám svoj osobný život, či prezentuje výrazné ženské príbehy. Osobné témy spájajú Petržalovú, Okolicsányiovú a Mrvovú, ktoré reflektujú svoju ženskú pozíciu v umení. Katarína Janečková Walshe pridáva nový fakt – byť matkou a maliarkou zároveň a prepája americkú a slovenskú časť výstavy, nielen formálne. ale aj na základe osobných priateľstiev, ktoré sú dôležité pre vznik komunity a tvorivú konfrontáciu.

Projekt nadväzuje na iniciatívu Kelsey Shwetz a Jenn Dierdorf, ktoré organizujú v New Yorku stretnutia Lady Painters, a vytvárajú tak sieť ženských maliarok a kontaktov. Takéto stretnutie – prezentácia sa uskutočnila počas prvej výstavy v Bratislave za účasti amerických a slovenských autoriek. Do prvej zostavy autoriek tu pribudla aj Žofia Dubová, maliarka hôr a poetických či filozofických pohľadov na vzťah človeka a krajiny.
V tvorbe 4 amerických maliarok často vidíme ženu, ktorá uvažuje o svojom tele či sexualite a to najmä u Kelsey Shwetz či Sahane Ramakrishnan. Jenn Dierdorf vytrvalo maľuje kvetinové zátišia, ktoré sú zámienkou pre uvedomovanie si svojej pozície ženskej maliarky, ktorej donedávna bola prisudzovaná schopnosť maľovať maximálne kvety vo váze. Kris Rac skúma osobné témy a tému statusu ľudského života v svojej sérii hrobov.

Výstava je druhou zo štyroch výstavných podujatí v rôznych častiach Slovenska. 

Kurátorkou výstavy je Juliana Mrvová. Potrvá do  27. novembra 2019. Otvorené: pondelok – piatok: 9.00 – 17.00 hod.

slečny1.jpg

Zdroj: Mestská galéria v Rim. Sobote

 


 
 

Múzeum zmenilo otváracie hodinyVytlačiť
 

 DSC_1894.JPGGemersko-malohontské múzeum upravuje otváracie hodiny. Počas augusta a septembra 2019 bude múzeum otvorené každý deň až do 18-tej hodiny, v pondelok až piatok od 8:00 do 18:00 a počas víkendov od 10:00 do 18:00. Od 1. októbra až do konca roka 2019 môžete múzeum navštíviť počas pracovných dní (pondelok - piatok) od 9:00 do 17:00.

Týmto krokom sa múzeum rozhodlo vyjsť v ústrety návštevníkom a zároveň podporiť rozvoj cestovného ruchu v regióne Gemer-Malohont.

V tejto pozmenenej otváracej dobe si môžu návštevníci pozrieť výstavy Romano dživipen - Rómsky život, XII. ročník, Príbeh reštaurovania. Výber z reštaurátorskej tvorby Miroslava Janšta, 25 rokov Maduaru a Kúpeľníctvo v Gemeri v 19. storočí . V septembri v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva postupne otvoríme nové výstavy Havrany a ich príbuzní, Biblia a reformácia, Polyhistor István Hatvani. Mesiac september s predĺženou otváracou dobou až do 18:00 zavŕšime podujatím Svetový deň cestovného ruchu. Počas tohto dňa, 27. septembra 2019, bude vstup do múzea bezplatný.

 

Zdroj: Martina Oštrom Mareková, PR-referentka GMM


 
 

Predmetom mesiaca september je Behúnik plstnatý Vytlačiť
 

Súčasťou zbierkového fondu Gemersko-malohontského múzea sú aj zbierkové predmety z oblasti zoológie. Patria k nim aj suché entomologické preparáty behúnikov plstnatých (Pseudoophonus rufipes), ktoré sú predmetom mesiaca september. V priestoroch stálej vlastivednej expozície múzea budú vystavené od 2. do 30. septembra.    

Možno ste si v auguste a začiatkom septembra aj v Gemeri-Malohonte všimli podlhovasté čierne chrobáky, dlhé približne 1,5 cm, ktoré sa snažili vliezť do domu alebo lozili po múroch budov. Veľmi pravdepodobne to boli práve behúniky plstnaté.

Chrobák behúnik plstnatý patrí do čeľade bystružkovitých. Patrí k najhojnejším bystružkovitým chrobákom polí, lúk, ruderálov a okrajov lesov. Je rozšírený v takmer celej Európe. Hlavu, hruď a bruško s krovkami má čierne, nohy a tykadlá hrdzavočervené. Živí sa prevažne semienkami rastlín, napríklad jahôd, púpavy a repky, no loví tiež menšie druhy hmyzu. V čase rozmnožovania sú preňho typické migrácie, pri ktorých preniká často v obrovskom množstve do miest. Priťahuje ho osvetlenie a často vlietava cez otvorené okná do budov.

Vo všeobecnosti je pre človeka neškodný, no keď sa cíti ohrozený, vylučuje sekrét, obsahujúci prevažne kyselinu mravčiu a v menšom množstve iné chemické látky, ktorý môže na pokožke spôsobiť mierne poleptanie a tvorbu pľuzgierov. Preto keď sa u Vás doma objaví, nechytajte ho holými rukami, ale použite rukavice, alebo lopatku a metlu.

Tieto jedince sa 3. augusta 2017 snažili dostať do budovy Gemersko-malohontského múzea a boli zlikvidované v rámci dezinsekcie. Následne boli vypreparované a stali sa súčasťou nášho zbierkového fondu, kde aj takto dokumentujeme živočíchy žijúce na území regiónu.

Predmet mesiaca je aktivita zameraná na prezentáciu zbierkových fondov múzea. Po dobu jedného mesiaca sa vystaví predmet alebo súbor predmetov, ktoré sú späté s regiónom, mestom Rimavská Sobota, či s múzeom alebo sú zaujímavé svojim vzhľadom, využitím a dodnes neboli prezentované verejnosti. Preparáty behúnikov plstnatých si môžu návštevníci múzea pozrieť v nasledujúcich otváracích hodinách: pondelok až piatok od 8:00 do 18:00 a cez víkend od 10:00 do 18:00.

behunik.JPG

RNDr. Monika Gálffyová,  biologička GMM

 


 
 

Pozvánka na divadelné predstavenie Už ti nikdy nenaletímVytlačiť
 

V nedeľu 29.9. o 18.00 hod. zavíta do Rimavskej Soboty skvelá španielska komédia Už ti nikdy nenaletím o manipulácii, podvodoch  a mimoriadnom prekvapení na záver v réžii Michala Spišáka. V divadelnej sále ju zahrajú Maroš Kramár, Marko Igonda, Henrieta Mičkovicová / Lenka Barilíková. Vstupné: 14€ v predpredaji. Vstupenky si môžete zakúpiť v MsKS, TIC a z pohodlia domova online na www.kulturars.sk.Pri dverách zvoní zvonček. Za nimi stojí bývalý manžel, zvodca a sukničkár, starnúci “seladón”….

Josema, ktorý si zakladá na svojej atraktívnosti a úspechu u žien. Preto sa s ním jeho manželka Kristína rozišla a prežila pokojných desať rokov. Odrazu je späť a prosí o návrat. Lenže vo vnútri je druhý muž, uhladený europoslanec Viktor …

Už-ti-nikdy-nenaletím-plagát-malý.jpg

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 
Položky 1-10 z 11

Pozvánka: Prípravný volejbalový turnajVytlačiť
 

Prípravný volejbalový turnaj s medzinárodnou účasťou organizuje v sobotu 21. septembra prvoligista VK Slovan Rimavská Sobota. Začiatok je naplánovaný o 9.00 hod. v telocvični ZŠ M. Tompu na Novomeského ul. na sídlisku Západ. Na turnaji sa predstavia tímy VK Slovan RS, Elba Prešov, TJ Slávia TU Zvolen a DVTK Miskolc.

Vstup je bezplatný.

volejbal.JPG


 
 

Tomáš Mravec si z turnajov v Chorvátsku priniesol striebornú i zlatú medailu a titul majstra ChorvátskaVytlačiť
 

Predminulý  víkend sa v Chorvátskom Záhrebe konali dve medzinárodné Para Taekwondo súťaže, na ktorých sa zúčastnila aj slovenská reprezentácia Para TKD. V kategórii junior P20 súťažil za našu krajinu Tomáš Mravec z klubu TKD Hnúšťa a v kategórii juniorka P10 , P30 Dominika Kuchtová z klubu TKD ŠKP Ryong Bratislava. Tieto súťaže boli pre chorvátskych súťažiacich bodovo nominačné na nadchádzajúce Majstrovstvá Európy Para Taekwondo v Taliansku.

V sobotu sa konalo 1St. INFODOM Para Taekwondo Open 2019, kde Tomi prvýkrát súťažne nastúpil s novou poomsae zostavou. Táto premiéra nebola veľmi úspešná, pretože  ku koncu zostavy sa zasekol, čo ho stálo strhnuté body i prvé miesto.  Aj napriek tomu sa umiestnil na peknom 2. mieste, čo mu vynieslo striebornú medailu. Domča sa v obidvoch svojich kategóriách umiestnila na 1. mieste a získala zlato.

V nedeľu sa konalo 2. Otvoreno Prvenstvo Hrvatske u Para Taekwondo 2019. Tomi tu nastúpil už koncentrovanejší, obidve zostavy poomsae sa mu podarilo zacvičiť bez chýb,  zaslúžene obhájil titul z minulého roka a stal sa majstrom Chorvátska. Domče sa darilo aj druhý súťažný deň, keď sa v obidvoch svojich kategóriách rovnako stala majsterkou Chorvátska. V celkovom vyhodnotení klubov získal slovenský tím pohár za 3. miesto z 11 klubov. Obom reprezentantom gratulujeme za dobrú reprezentáciu svojich klubov TKD Hnúšťa, TKD ŠKP Ryong Bratislava a Slovenska a  v prípade Tomáška Mravca aj miest Hnúšťa a Rimavská Sobota.

Za jeho prípravu by sme sa chceli poďakovať  trénerom klubu TKD Hnúšťa Marošovi Oláhovi a Ivane Kyseľovej, ako aj sestre Karolíne a za podporu aj SATKD a SPV. Ďakujeme aj organizátorom turnajov, priateľom Kristijanovi Škravanovi a Martine Peranovičovej. Vždy sa tam cítime ako doma. Ešte by som poďakoval Mirovi Porubiakovi a jeho bratom, ktorí vždy, keď je to potrebné, urobia prednostnú údržbu a servis auta, s ktorým chodíme na súťaže.

mravec.jpg

mravec3.jpg

Tomáš Mravec

 


 
 

Hokej: V príprave víťazne aj s novými posilami, v sobotu už naostro Vytlačiť
 

Prípravné zápasy na novú sezónu máme za sebou a čakajú nás už ligové zápasy, v ktorých pôjde o všetko. Veríme, že kormidelník Ján Podkonický si vyskúšal všetky formácie a na sobotňajší zápas predstaví tú najlepšiu zostavu.  

Odvetný prípravný zápas sa skončil podobným výsledkom ako ten prvý v Dolnom Kubíne. Ešte pred vhodením úvodného buly sme si minútou ticha spomenuli na hokejového funkcionára a priateľa Jozefa Oštroma, ktorý nás minulý týždeň navždy opustil. Tempo zápasu bolo typické pre priateľské stretnutie. Chvíľky nezáživného zápasu pre diváka však striedali chvíľky napätia a naozaj pekných hokejových momentov. Súpiska Rimavskej Soboty bola riadne zaplnená. Objavilo sa na nej až 21 mien, takže domáci tréner má naozaj z čoho vyberať. V prvej tretine sme videli len jeden gól, ktorý padol z hokejky domáceho mužstva. V 16. minúte sa do samostatného zakončenia dostala nová ruská posila Vladislav Spiridonov a súperovho brankára prekonal. V 6. minúte druhej tretiny súper vyrovnal parádnou strelou pod horné brvno. Autorom gólu bol Jakub Michalica. Pred koncom druhej tretiny poslal do vedenia domácich gólom Slavomír Buda. O dve minúty súper opäť vyrovnal a opäť sa o to zaslúžil Jakub Michalica gólom z otočky. Po necelých dvoch minútach tretej tretiny sa opäť do vedenia dostali domáci. Druhý gól zaznamenal Vladislav Spiridonov. Následne mali hostia z Dolného Kubína obrovskú príležitosť v podobe presilovky o dvoch hráčov. Hostia však túto možnosť nevyužili, práve naopak k šanci sa dostali domáci. Päť minút pred koncom stretnutia stanovil konečné skóre na 4:2 gólom v oslabení Michal Šagát. 

hokej.jpg

HKM Rimavská Sobota – MHK Dolný Kubín 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) 

Góly HKM: 16. Vladislav Spiridonov, 37. Slavomír Buda (Tibor Koniar, Michal Slovák), 42. Vladislav Spiridonov (Denis Nociar), 55. Michal Šagát 

Zostava HKM: Karol Križan (Roman Vetrák) - Rastislav Matúška, Tomáš Goras, Peter Filipiak, Michal Slovák, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Radovan Iždinský, Denis Moroz, Dávid Tomečko, Vladislav Spiridonov, Ivan Zorvan, Michal Šagát, Peter Havran, Jakub Škantár, Ján Slovák, Tibor Koniar, Denis Nociar, Slavomír Buda, Radoslav Gábor 

hokej1.jpg

V zostave na novú sezónu sa môžeme opäť tešiť na našu veľkú oporu v bráne, reprezentačného brankára Karola Križana, pre ktorého to už bude tretia sezóna v drese Rimavskej Soboty. Z partie Rusov nám ostali len dvaja hráči Denis Moroz a Georgy Vilchinskiy, no doplní ich nováčik Vladislav Spiridonov, ktorý sa v príprave ukázal vo veľmi dobrom svetle. Do zostavy sa dostali aj hráči, ktorí už v minulosti na pár zápasov obliekli dres Rimavskej Soboty Dávid Tomečko a Nikolas Šturmankin. Rady obrancov vystuží hráč so skúsenosťami z extraligy aj zahraničia Ondrej Zošiak. V tíme pokračuje aj minuloročná posila z play-off Tibor Koniar.  

Prípravný zápas si prišiel pozrieť slušný počet divákov. Na tribúne sa stretlo okolo 300 ľudí. Ďakujeme všetkým za povzbudzovanie a aj finančnú podporu vo forme dobrovoľného vstupného. Zároveň pozývame všetkých na prvý ligový zápas, ktorý odohráme už túto sobotu 21. septembra tradične o 17:00. Našim súperom bude HK 2016 Trebišov.

hokej2.jpghokej3.jpg

Marek Hanzel, HKM RS


 
 

Podporte našich plavcovVytlačiť
 

 plavci projekt.jpgPlavecký klub v Rimavskej Sobote zapojil svoj projekt do programu Raiffeisen banky Gesto pre mesto, kde má možnosť získať financie na nákup dresov. Názov projektu je „S novými dresmi, za novými snami.“ Hlasujte za Plavecký klub Rimavská Sobota na stránke projektu.

"Snom každého malého športovca je raz byť úspešným medailistom. Tvrdé tréningy, dlhé hodiny driny a túžba vyhrať ich sprevádza na každých pretekoch. Dovoľme im zažiariť na víťazných pódiách v nových dresoch. Dres stojí cca 58 €/osoba. Financie klubu často ledva postačujú na základnú činnosť. Aby mohli deti jednotne a dôstojne reprezentovať klub aj mesto, potrebujú reprezentatívne oblečenie odrážajúce ich úspechy. Jednotné oblečenie podporuje tímového ducha, hrdosť k svojmu tímu, a teda aj lepšiu motiváciu každého plavca klubu. Prispejte k zlepšeniu športu v meste Rimavská Sobota!," opísal svoj projket Plavecký klubu Rimavská Sobota na svojom profile v súťaži.

Využite túto jedinečnú príležitosť a prispejte k zlepšeniu života v našom meste. Aby sa do tejto iniciatívy zapojilo viac ľudí, dajte o nej vedieť priateľom a známym aj zdieľaním na sociálnej sieti.

Zdroj: Gesto pre mesto


 
 

O niekoľko dní štartuje nová hokejová sezónaVytlačiť
 

hkm.JPG Pred dvomi rokmi bronz, minulý rok striebro. To je medailová bilancia mužov HKM Rimavská Sobota za ostatné dve sezóny. Hokej zažíva momentálne v Rimavskej Sobote svoje najúspešnejšie obdobie, čo sa neodzrkadľuje len na výsledkoch mužstva, ale aj na návštevnosti domácich zápasoch a záujme širokej verejnosti o hokej v meste.  Veríme, že divácke rekordy z minulej sezóny naplníme aj tento rok, a že naši hráči predvedú opäť tie najlepšie výkony. 

S jesenným počasím už tradične začína aj hokejová sezóna. Zimný štadión v Rimavskej Sobote je už momentálne v plnej prevádzke a všetci netrpezlivo čakáme, kedy konečne naši hokejisti  vykorčuľujú na svoj prvý zápas. Tí sa už poctivo niekoľko týždňov pripravujú na novú sezónu. Už v auguste, keď ešte nebola k dispozícii ľadová plocha v Rimavskej Sobote, absolvovali niekoľko spoločných tréningov v neďalekej Detve. Majú už za sebou aj jeden prípravný zápas. Koncom augusta ho odohrali u nášho niekdajšieho odvekého rivala, ktorý však už niekoľko sezón pôsobí v západnej skupine. Zápasy s Dolným Kubínom boli vždy vyrovnané a napäté. Inak tomu nie je ani teraz. Prvý vzájomný zápas zvládli chlapci z Gemera na výbornú a súpera zdolali 4:1. V tom druhom to však môže byť všetko inak, a preto budú potrebovať vás na tribúne, aby ste ich čo najviac podporili. Odveta sa odohrá vo sviatočnú nedeľu 15. septembra o 16:00 hod. na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Vstupné bude dobrovoľné. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame. 

Druhá hokejová liga sa už tradične teší veľkému záujmu zo strany menších hokejových klubov na Slovensku. V sezóne 2019/2020 bude mať 18 účastníkov rozdelených do dvoch skupín. Okrem slovenských tímov sa môžeme tešiť aj na dva zahraničné. Jedným je nám už známy hokejový klub z Poľska UKS Sanok. Zahraničným nováčikom bude tím z juhu PHC Budapešť. Hokej zažíva znovuzrodenie aj v Žiari nad Hronom, kde vyrástla nová hokejová aréna. V miestnom MŠK zobral A-tím pod krídla majster sveta z roku 2002 Jozef Stümpel, takže sa určite môžeme tešiť na kvalitný tím s najvyššími ambíciami. Nový klub vznikol aj na východe Slovenska. MHK Humenné po minuloročných finančných problémoch zanikol a nahradil ho nový HC 19, ktorý sa predstaví po roku opäť v druhej lige. Rimavská Sobota bude štartovať už tradične vo východnej skupine a jej súpermi budú: HK 2016 Trebišov, MHK Kežmarok, HK Sabinov, HC 19 Humenné, UKS Sanok, MHK 32 Liptovský Mikuláš ‘’B’’, HK Bardejov, HC Rebellion Gelnica. „Celá liga, či už je to skupina východ alebo skupina západ, je veľmi kvalitná a vyrovnaná. Každé mužstvo má svoju kvalitu, o čom sme sa presvedčili v predošlých sezónach.  Boj o play - off bude určite do posledného kola napínavý. Tešíme sa na každý zápas a hlavne na tie domáce. Veríme, že budeme mať veľkú podporu našich fanúšikov a divákov,” uviedol predseda hokejového klubu HKM Rimavská Sobota Michal Slovák. 

Štart druhej ligy je naplánovaný na 21. septembra. Prvé dva zápasy odohrajú naši chlapci na domácom ľade. Ich súpermi budú Trebišov a následne Sanok. Základná časť bude obsahovať 18 kôl, kde sa stretne každý s každým dvakrát. Po nej bude nasledovať zaujímavé play-off, ktoré bude mať tento rok jednu novinku, a to takú, že série sa budú hrať až na tri víťazné zápasy. Druhou novinkou je, že sa nebude hrať baráž a víťaz druhej ligy postupuje priamo do prvej. Zostavu na novú sezónu vám predstavíme už čoskoro, no môžete sa tešiť na zaujímavé mená a chýbať nebudú ani vaši obľúbení hráči z Ruska.  

Ambície do novej sezóny vyjadril Michal Slovák: „Do každej sezóny nastupujeme vždy s najvyšším cieľom, a tak tomu bude aj túto sezónu. Krok po kroku sa budeme snažiť  tento cieľ naplniť a byť teda ešte úspešnejší, ako predošlú sezónu. Minulú sezónu sme nasadili určitú "latku" a urobíme všetko preto, aby sme ju opäť posunuli vyššie.  Tešíme sa na domáce zápasy, kde máme výbornú atmosféru a podporu divákov. Naším cieľom je hrať dobrý hokej, aby si ľudia v Rimavskej Sobote našli cestu na zimný štadión.“ 

Sezóna začína aj pre mládežnícke družstvá HKM. Tie sa predstavia v prvej hokejovej lige starších a mladších žiakov. Kvôli nízkemu počtu hráčov sme sa museli spojiť s hokejovým klubom z Lučenca. Pod hlavičkou Rimavskej Soboty budú hrávať siedmaci a šiestaci, pod hlavičkou Lučenca zase ôsmaci a piataci. Vo všetkých štyroch kategóriách však budú hrávať chlapci z Rimavskej Soboty a všetky domáce zápasy sa budú hrávať striedavo na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote a v Lučenci. Svoju ligu budú hrávať aj tí najmenší tretiaci a štvrtáci formou minihokeja.    

Marek Hanzel, HKM RS


 
 
Položky 1-10 z 11

Na margo uplynulých dní - Strašenie s rasizmom

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, priši

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka