Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

TLAČOVÉ SPRÁVY

Primátor mesta prijal brigádneho generála Ing. Jána Balciara Vytlačiť
 

Primátor mesta Jozef Šimko prijal v obradnej miestnosti na radnici 12. apríla profesionálneho vojaka Ing. Jána Balciara, pri príležitosti jeho vymenovania do vojenskej hodnosti brigádny generál. Do prvej generálskej hodnosti ho povýšil 30. januára v priestoroch Prezidentského paláca prezident Slovenskej republiky a hlavný veliteľ Ozbrojených síl SR.

Ing. Ján Balciar sa narodil v Rimavskej Sobote a 22. júla oslávi okrúhle 50. narodeniny. Po skončení základnej a strednej školy v rodnom meste ukončil Vysokú školu poľnohospodársku v Nitre a následne po skončení vojenskej služby nastúpil do služobného pomeru Policajného zboru SR. Bol vedúcim oddelenia násilnej kriminality Odboru kriminálnej polície Okresného veliteľstva Policajného zboru v Rimavskej Sobote. V roku 2003 bol prijatý do služobného pomeru profesionálneho vojaka Ozbrojených síl SR a minister obrany ho vyčlenil na plnenie úloh organizačných zložiek Vojenského spravodajstva. Od začiatku tohto roku vykonáva funkciu 1. zástupcu riaditeľa Vojenského spravodajstva Ministerstva obrany SR.

zápis do pamätnej knihy

„Teší osobne aj mňa, nielen ako primátora tohto mesta, ale som hrdý hlavne na to, že som v rokoch 1987 až 1994 mohol s tebou spolupracovať, či už ako bývalý náčelník Oddelenia vyšetrovania, a neskôr ako veliteľ Okresného veliteľstva Policajného zboru v Rimavskej Sobote. A preto si dovolím povedať, že si bol v práci vždy zodpovedný, cieľavedomý a za svoje zodpovedné plnenie si služobných povinností, bol menovaný do funkcie vedúceho oddelenia násilnej kriminality Odboru kriminálnej polície v Rimavskej Sobote,“ povedal vo svojom príhovore primátor Jozef Šimko. Zároveň vyjadril úctu a hrdosť k práci a k nasadeniu generála Balciara, ale i úctu k jeho manželke Vlaste za vytvorenie pevného rodinného zázemia a vďaku jeho rodičom za to, že vychovali človeka, na ktorého môžu byť hrdí nielen oni, ale i občania, pretože je to prvý generál v našom regióne.

Slávnostného prijatia, ktoré sa na pôde rimavskosobotskej radnice konalo prvýkrát, sa zúčastnili aj priatelia, najbližšia rodina, známi a bývalí spolupracovníci generála Balciara, s ktorými začínal a spolupracoval v Policajnom zbore.

Ako povedal generál Balciar, vždy chcel byť v bezpečnostných zložkách, čo bolo dôvodom, prečo vstúpil do Policajného zboru. „Kariérny rast prinášal samotný život. Postupne som prešiel z Rimavskej Soboty do Bratislavy, kde som viac-menej zakotvil, ale trvalé bydlisko mám stále v Rimavskej Sobote. Pravidelne sa do svojho rodného mesta vraciam,“ prezradil generál Balciar. Ďalej uviedol, že má pred sebou ďalšie výzvy, pretože každý človek by mal mať svoj cieľ, zásady a priority.

generál Balciar s primátorom mesta Šimkom

Foto: Marta Kanalová
 


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka