Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2016

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2016

Dátum a čas konania volieb:  sobota 5. marca 2016 od 7:00 do 22:00 h.


 

Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka:

Do okrskovej volebnej komisie môže delegovať politická strana alebo koalícia, ktorej kandidátna listina bola zaregistrovaná, jedného člena a jedného náhradníka.

Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka možno doručiť v listinnej forme alebo elektronickej forme.Lehota na doručenie oznámenia sa končí uplynutím posledného dňa lehoty. Na oznámenia doručené po uplynutí tejto lehoty sa neprihliada.

Lehota na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka - do 11. januára 2016

Elektronická adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskových volebných komisií – zuzana.zsirosova@rimavskasobota.sk
 


 

Voľba poštou voličom, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky:

Voľba poštou voličom, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia -  volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia, môže požiadať písomne alebo elektronicky obec trvalého pobytu o voľbu poštou.

Žiadosť musí byť doručená najneskôr 50 dní predo dňom konania volieb (t.j. najneskôr 15.1.2016). Na žiadosť doručenú po ustanovenej lehote sa neprihliada. Písomné žiadosti zasielajte na adresu: Mesto Rimavská Sobota, Ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota.

Elektronické žiadosti zasielajte na: renata.galova@rimavskasobota.sk , elena.vargova@rimavskasobota.sk


 

Ďalšie informácie k voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky sú uverejnené na webovej stránke http://www.minv.sk/?volby-nrsr


 

Na margo uplynulých dní

Na margo uplynulých dní Udalosťou uplynulých dní bola určite inaugurácia prezidentky SR Zuzany Čaputovej, pred pár mesiacmi ešte neznámej aktivistky a podpredsedníčky Progresívneho Slovenska, o ktorej existencii málokto vedel. Ale udalosti vo vládnej strane Smer – SD skoro zatienili veľkolepé oslavy jej nástupu do prezidentského  paláca.

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka